am nevoie de un tuner FBC de vu , ca sa testez o placa noua de vu uno 4k. Placa a fost schimbata saptamina trecuta de importator ,testata cu tuner FBC de satelit . Cum mi-a ajuns am pus imagine si dai scanare pe cablu , gaseste frecventele corect cu simbol rate corect si modulatie corecta dar cind trece la scanarea fiecarei frecvente nu gaseste nici un canal . Am pus ultima imagine oficiala de la vu , la fel face . Tunerul este vazut ,am incercat toate artificiile de pe forumuri , dezactivat tunerul H, lasat activ doar tunerul A , problema ramine nu se intimpla nimic bun.
Dintre posesorii de vu cine-mi poate imprumuta pentru o ora sau 2 ,un tuner FBC ca sa lamuresc ,este tunerul defect sau placa are o problema ca sa stiu ce am de facut ,trimit inapoi receptorul sau comand tuner.
Cine se gindeste ca are garantie si la o adica o pierde , nu e problema dau seria aparatului la cel care se ocupa de garantii la importatorul pentru europa centrala si de est asa ca sa nu gindeasca ca ramine descoperit la o adica .