Bine v-am gasit,am activat pe un sait dedicat activ cu intrebari legate de Amiko A4 si problemele sale insa am avut parte doar de o experienta neplacuta respectiv sa nu ma mai pot loga datorita `iritarii`administratorului de forum pe motivul caci am postat si partea cu probleme al acestui receptor A4 care `nu a convenit`musteriului.Oricum l-am crezut `open mind` insa....varsta.....
Nu sant blocat/banat insa nu mai ma pot loga,please contact the Board Administrator.
Asadar,nu mai insir problemele la acest receptor caci sant prea multe si unele prea grave,voi posta doar 2 capturi ca idee.
Ex. apare soft nou dupa aproape un an,aduce interfata noua si strica alte 5 functii.Le pot dovedii.
Am reinstalat alta versiune de sw recomandata respectiv 1.0.35 dupa care reset total,schimbat rezolutia intre 720 si 1080,schimbat cablu hdmi si problema persista.Daca careva mai are o idee ce se mai poate face,astept parerea cu drag.
In concluzie mi s-a `acrit`de sunetul Amiko.M-am gandit sa mai dau o sansa la aceasta marca si am comandat un Amiko Viper 4K51 sambata insa azi voi renunta la comanda dupa ce am citit un comentariu caci memoria ram nu este reala ci cu mult mai mica.
Acest fapt a fost dovedit de un user de pe acel forum si a inceput iritarea,respectiv dovada:
openatv - 306mb/oscam Total: 306.02 MB/openwebif 313368 kB total: terminal MiB Mem : 306.0 total.

Asadar doresc o recomandare la un receptor 4K care sa aibe suport pe imagine,procesor si ram decent si drivere ok(amiko dupa un an maxim 2 nu mai are suport),sa redea 4K(Amiko A4 se bloca) nu e necesar sa fie combo insa nici nu zic nu.
Va multumesc pentru primire pe forum si sper ca aici sa gasesc sfaturi si ajutor tehnic si nu `suturi in fund`cum procedeaza alti administratori gen unde am activat,nu voi da nume.
Va doresc o saptamana frumoasa si astept sfaturile voastre.








---------- Post added at 08:53 ---------- Previous post was at 08:37 ----------

@parpaneata,am fost intrebat de tine pe acel forum unde nu mai pot intra `Cat de mare e lista ta de canale dorianit ? Toata lista, inclusiv radio! Iti raspund aici,1080 programe tv,fara radio.Nu folosesc radio pe receptor.Oricum acum ma uit pe un dm500s care e SD caci Amiko A4 nu mai vrea sa redea corect dupa toate metodele de resuscitare.Pentru mine e un capitol uitat.Ma orientez catre alt receptor catdecat decent cu ajutorul vostru.O zii buna coleg.