Bună . Am o căsuţă de vacanţă . Am un echipament Focus Sat cu un receptor Kaon 100 (cred). Periodic activez cartela pentru a vedea programele din pachetul Familia . Am mai cumparat si doua Dm500-S , care mi s-a spus ca erau intr-o retea la o pensiune tot cu card Focus . Receptoarele au montată o imagine Gemini si cccam . Am incercat sa fac o retea pentru a vedea programele pe doua tv-uri , dar nu reusesc . Poate cineva sa imi spuna exact ca unui necunoscator ( fara termeni alambicati ) cum se face ? Sincer am cautat pe forum dar dupa ce am citit o gramada de posturi , nu am inteles mai nimic . Am reusit doar să fac unu dintre receptoare sa functioneze cu cardul focus ( doar ca nu avea toate posturile tv pe care reuseam sa le am cu Kaonul ) si am legat cu un cablu coaxial al doilea receptor de la iesirea OUT si au mers cateva posturi dar de pe un alt satelit din listă . De te Thor nu am receptionat nimic .
1. Nu am internet . Cum leg cele doua receptoare Dm ? Cu cablu coaxial sau alt fel de cablu ? Trebuie si ceva switch sau nu ?
2.Trebuie sa intru in ceva meniu secret sa activez de acolo care e master si care e slave ? Daca da , cum se face ?
Va rog insistent , cine poate sa imi dea raspunsuri sa mi le dea , cine are chef de başcă sa se abţină . Mulţumesc .