Thanks Thanks:  1
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Results 1 to 4 of 4

Thread: Ubuntu telepitese multiboot rendszeren

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    叛徒 daradici's Avatar
    Join Date
    12 Apr 2008
    Location
    覆盆子灌木
    Posts
    1,073
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    67

    Default Ubuntu telepitese multiboot rendszeren

    Az elso lepes a particionalas.

    Elmeletileg mar van egy operacios rendszerunk es egy particionalo program segitsegevel csinaljuk ezt, vagy ha nincsen semmi OP rendszer a PC-n akkor az Ubuntu telepito CD segitsegevel is particionalhatunk.

    Ahogy meg irtam a forumon, ha nem a GRUB-ot akarjuk hasznalni rendszerinditonak akkor a linux rendszerinditojat a linux particiora kell telepiteni. Ilyen helyzetben egy mas rendszerindito programot kell hasznalni.

    En a BootMagic-ot ajanlom, mert nagyon konyu vele akarkinek elbanni es nagyon biztosan is mukodik a szamitogepen.

    Ha ket merevlemez van a PC-ben valahogy igy kellene mutasson a particionalas a Linux rendszer telepitese elott.



    Ha pedig egy merevlemezunk van a szamitogepben akkor igy kellene mutasson egy Partition Magic dualboot rendszer.




    Ha ezek megvannak, neki is alhatunk az Ubuntu rendszer telepitesehez !

    A paticiokon atnezve en igy hasznalom a dualboot rendszert:



    -az 1-es az EXT4-es rendszeres particio amire az Ubuntu fog jonni, a kepen mar rajta is van.
    -a 2-es a fenti keprol egy 1,7 GB-os linux swap particio.
    -a 3-as a keprol a zold szinu particio egy FAT32-es rendszer amire a BootMagic programot telepitettem.

    Kezdjuk mar a linux rendszer telepitesevel.

    En xUbuntu-t szoktam hasznalni, ez az Ubuntu csaladjabol van ami a Debian rendszerre van epitve. A xUbuntu-t azert valasztottam mert nem nagy a szamitogep igeny es nagyon jol fut a PC-n es nagyon stabil rendszer is. Mar megvan jelenve a 12.10-es verzio is, de utannam a legsikeresebb a 11.10-es verzio. Nagyon jol mukodik ha engedjuk a 11.10-es verziot frisiteni 12.04-es verziora. Nalam jobban mukodik igy mind ha friss 12.04-es verziot tennek a szamitogepre. A problema egy NVIDIA videokartyatol jon amin nem a legjobban tamogatnak az Ubuntu fejlesztoi, vagy az igazat mondva az NVIDIA nem erost akar a Linux rendszerrel megbaratkozni.

    xUbuntu telepitese egy dual boot rendszeren amin nem a GRUB a rendszerindito.

    1. Letoltsuk a kivalasztott verziot es megirjuk a LIVE CD-t.
    A legujabb verzio xUbuntu-t innen lehet letolteni.

    A
    LIVE CD-t beteszuk a szamitogep CD lejatszojaban es a BIOS-bol kivalaszuk hogy a FIRST BOOT DEVICE legyen a CDROM olvaso es a masadik a merevlemezunk.

    Ezutan ujrainditsuk a szamitogepet es elinditsuk a LIVE verziojat. A menukben meg van a lehetoseg hogy egybol telepitesre terjunk de inkabb a LIVE verziot futtasuk elore. Meg is magyarazom hogy miert. En egy wireless halozatot hasznalok szamitogepemen es jobb ha bekapcsolom a wireless halozatot hogy telepites kozben ujabb file-okat is telepithessen a szamitogepunkre mind ami a LIVE CD-n lehet.

    Szoval, szamitogep inditas -> LIVE -> halozat bealitasok.

    Miutan megvan a halozat indithassuk is a telepitest, ennek segitsegere van egy ikon a kepernyon, rakattintunk es kezdjuk...



    Elore kivalaszuk a telepitendo rendszer nyelvet, amit normalis magyar nyelvre valasztottam

    A kovetkezo kepernyon..



    ...bealitsuk hogy frisitesek legyenek telpites kozben es a harmadik feltol is lehessen szoftware letoltes telepites kozben.
    Ahogy lassuk a rendszernek valo hely elegendo es a szamitogep csatlakozik is az internetre, amirol fentebb beszeltem, jojon a kovetkezo...



    ..itten a telepites tipusat valaszthasuk, en ahogy latszik az utolsot valasztottam, mert nem akarom automatikuson rendezkedjen a merevlemezemre hanem oda jusson pontosan ahova akarom.

    folytatom
    Last edited by daradici; 09-11-12 at 19:02.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •