Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Page 8 of 8 FirstFirst ... 45678
Results 106 to 108 of 108

Thread: Gbox how to ... pentru "pufani"

  1. #106
    Standard RSP member
    Join Date
    01 Feb 2010
    Posts
    85
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    52

    Default

    Salutari..
    am incurcat-o !!!...am facut aseara un schimb de linii si am gasit peste cateva ore un mesaj ca el ma vede yellow\no cards...deci cardurile mele el nu le vede...rezulta clar ca porturile mele sant tot inchise...chiar daca odc-ul poate comunica pe ele in ambele sensuri... maine fug cu modemul la romtelecom....

    dar pe baza ca mi-l vor schimba...astept de la voi pareri cu ce router ar fi bine sa i-mi cumpar...bineinteles unul cu un raport pret\performanta decent...

  2. #107
    Expert Gigablue & Mut@tant 4k laleauaneagra's Avatar
    Join Date
    01 Feb 2007
    Posts
    5,000
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    104

    Default

    faptul ca te vede yellow nu inseamna ca porturile tale sant inchise,poate fi de ex din setarile lui foarte stricte,tu neavand carti in hop 1 si pe distante maici posibil ca el sa nu vada nici o carte,de ex el poate avea asa I=1 sau 2 si nu va vedea nici o carte de la tine daca tu ai numa distanta 3 si 4 sau ai si 2 fara drept de reshare si level 0 si ex pot continua

    uite eu de ex te vad cu 3 carti deci porturile sant deschise
    HD51: 4K - KODI - HBBTV - IPTV STALKER
    TOP5: Zgemma H9,
    Mut@nt/AX HD51 4K, Axas E4HD, Bre2ze4K, VU+ Ultimo 4K

  3. #108
    RSP - TEAM horatyu's Avatar
    Join Date
    16 Aug 2007
    Location
    SIBIU
    Posts
    5,748
    Mentioned
    63 Post(s)
    Rep Power
    113

    Default

    Quote Originally Posted by stupidman View Post
    Salutari..
    am incurcat-o !!!...am facut aseara un schimb de linii si am gasit peste cateva ore un mesaj ca el ma vede yellow\no cards...deci cardurile mele el nu le vede...rezulta clar ca porturile mele sant tot inchise...chiar daca odc-ul poate comunica pe ele in ambele sensuri... maine fug cu modemul la romtelecom....

    dar pe baza ca mi-l vor schimba...astept de la voi pareri cu ce router ar fi bine sa i-mi cumpar...bineinteles unul cu un raport pret\performanta decent...

    www.whatsmyip.org/ports poti verifica daca e deschis portul tau

    la modemul de romtelecom e simplu de deschis porturile desi poate sa te incurce putin cum arata fereastra de dialog


    dar cred ca explicatia lui laleaua este cu siguranta cauza
    LA TOTI NI GREU
    "SGU Stargate Universe"

Page 8 of 8 FirstFirst ... 45678

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •