Buna ! Sunt nou pe forum si sper sa nu fi gresit sectiunea unde sa postez intrebarea pe care o am. De cateva zile am dezinstalat o versiunea de progdvb. Imi facea o captura ca mpeg2 la 60 de minute de 950 MB-maixm 1,1 GB. Mi-am reinstalat aceeasi versiune progdvb si m-am trezit ca de pe acelasi canal tv pe acelasi interval de 60 de minute imi rezulta capturi de 1,8 - 1,9 GB ! De curiozitate am incercat si versiuni mai vechi (ProgDVB4.91.7Std, ProgDVB.v4.85.1.Elecard.Edition), si mai recente (ProgDVB6.40Std, ProgDVB6.32.4Std), am facut combinatii de vplug, am schimbat setarile la salvare in MPEG (pentru ca TS nu poate fi convertit, am preferat sa ramana MPEG fara a-l mai converti pt a nu se pierde din calitate). Orice am facut, cu orice versiune, tot un fisier gigant imi iese. Exista vreo posibilitate de a seta in asa fel progdvb incat sa rezulte tot un fisier de 1 gb la 60 minute de pe acelasi canal, ca inainte ? Sau are posibilitatea placa dvb sky star 2 sa permita salvarea in format divx, spre exemplu, stiu eu, prin introducerea unui plugin, nu stiu... V-as ramane recunoscator daca cineva m-ar putea ajuta. Va multumesc.