Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  1
Dislikes Dislikes:  0
Results 1 to 15 of 22

Thread: HELP! SS2 restarteaza frecvent pc-ul

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Member Beginner
    Join Date
    03 Feb 2008
    Posts
    14
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default HELP! SS2 restarteaza frecvent pc-ul

    Salut,

    Am o mare pb. Am antena mobila de 1,5 Al si placa SS2. Folosesc progdvb cu elecard 3.3 inregistrat si gbox. Calitatea e superba la majoritatea canalelor.

    PROBLEMA MEA EA CA PLACA (asa cred eu, insa poate fi orice alta cauza) RESTARTEAZA IN MOD FRECVENT PC-UL.

    Va rog mult, ma puteti ajuta cu ceva sfaturi/solutii?

    Multumesc anticipat oricui va avea amabilitatea si timpul necesar sa raspunda.

  2. #2
    Membru de onoare Einstein's Avatar
    Join Date
    05 Jan 2007
    Posts
    2,652
    Mentioned
    2 Post(s)
    Rep Power
    81

    Default Re: HELP! SS2 restarteaza frecvent pc-ul

    Ca sa fi sigur ca problema e cauzata de ss2, scoate-o din pc si vezi cum se comporta acesta.
    Daca e de la placa posibil conflict hardware. Pune-o in alt slot sau pune alta versiune de driver.
    Ce configuratie are pc-ul si ce windows?....


  3. #3
    Member Beginner
    Join Date
    03 Feb 2008
    Posts
    14
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: HELP! SS2 restarteaza frecvent pc-ul

    Win XP, drivere SS2 4.4.3, pc e cam vechiut, n-are decat 512 RAM si e un Sempron 2600+
    Ma rog, pb e ca ... inainte de aceasta recenta reinstalare de Win nu facea acest restart frecvent la Win, indiferent de player.

  4. #4
    Golden Member
    Join Date
    05 Sep 2007
    Posts
    812
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    66

    Default Re: HELP! SS2 restarteaza frecvent pc-ul

    ti-ai dat singur raspunsul, nu baga tot felul de mizerii de windowsuri....luate de pe net...

  5. #5
    Member Beginner
    Join Date
    03 Feb 2008
    Posts
    14
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: HELP! SS2 restarteaza frecvent pc-ul

    Multumesc mult lui Turku pentru ajutorul dat. NU MAI AM NICIUN FEL DE PROBLEMA: Progdvb-ul merge SUPER si imaginea nu mai ingheata, nu mai da restart la pc.

    OAMENI CA EL ... putini!

  6. #6
    Standard RSP member
    Join Date
    27 Mar 2007
    Posts
    57
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default ss2

    imi spui si mie ce ai facut si pe al meu il restarteaza des

  7. #7
    Standard RSP member
    Join Date
    27 Mar 2007
    Posts
    57
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    aveti idee cat costa un barton2800? as pune unul pe sistemul cere facea figuri cu restartul deoarece am pus un schimbul acelui athlonxp un celeron care l-am gasit pe acasa unicul pe shochet A dar merge mult mult slab fata de athlon si mai ales ca in acest pc am si placa de captura pentru sistemul de supreveghere al casei nici sa nu mai vb de faptul ca ma terorizeaza cand lucrez in autocad.

  8. #8
    Standard RSP member yky's Avatar
    Join Date
    24 Feb 2007
    Location
    45°39'N & 25°35'E
    Posts
    1,126
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    70

    Default

    ??????
    Esti sigur ca ai pus "celeron" in locul unui athlon????? Ca eu nu prea cred.Chiar as fi curios sa vad cum l-ai pacalit.
    Revenind la intrebarea ta ....un barton.....depinde unde mai gasesti, dar mai mult de 70 de lei eu nu as da pe el.
    Ce-l mai ieftin procesor care face treaba buna momentan e un "Celeron E3300"
    ....pacat ca de cateva saptamani s-au mai scumpit(eu l-am luat cu 169LEI).E foarte adevarat ca necesita trecerea pe alte modele a placii de baza si a memoriilor dar merita.

  9. #9
    Standard RSP member
    Join Date
    27 Mar 2007
    Posts
    57
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    celeron pe naiba
    sempron mai bine zis
    am gasit unul barthon la 2800+ cere 90 de lei cu ventilator si e aproape la doar 20km de mine la unguri inca nu am mers sa/l vad poate maine
    2 intrebari
    dece pe cutia dreambox scrie un mac iar in ifconfig da asta hwaddr 00:09:34:FE....etc iar pe cutie 00:48:21......etc?
    si a doua intrebare cine face o linie de proba sa vad daca am configurat treburile

  10. #10
    Standard RSP member marcghi's Avatar
    Join Date
    17 Jan 2008
    Posts
    434
    Mentioned
    11 Post(s)
    Rep Power
    63

    Default Mac

    pentru ca a fost schimbat ca sa nu fie lovit de BOMBA

  11. #11
    Standard RSP member yky's Avatar
    Join Date
    24 Feb 2007
    Location
    45°39'N & 25°35'E
    Posts
    1,126
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    70

    Default

    Ce sa zic.....daca te rezolva procesorul si mai si merge ...fiind cu cooler cu tot e o solutie buna.
    Macurile sunt diferite pentru ca receptorul fiind o "clona veritabila" pe cutie de reclama e scris ceva ....iar in el e altceva ...atentie la imaginile ce le pui pe el....(time bomb) sau vezi ca e un thread intreg despre schimbarea mac-ului si cum se verifica. Dar cea mai buna solutie e sa te feresti de imaginile gemini...
    Eu personal nu am pus niciodata gemini si merge foarte bine.
    Ps: nu am fost atent la MAC-uri dar parca ala din "clona" e de dream autentic...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •