Thanks Thanks:  14
Likes Likes:  9
Dislikes Dislikes:  1
Page 22 of 39 FirstFirst ... 1218192021222324252632 ... LastLast
Results 316 to 330 of 572

Thread: RSP Forum - impresii, sugestii, probleme?

  1. #316
    Standard RSP member
    Join Date
    26 Oct 2007
    Posts
    854
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: RSP Forum - impresii, sugestii, probleme?

    tu crezi ca m-am dus in china sa cumpar clone???
    pai alea le cumparam inainte fara sa fie nevoie sa cheltui o caruta de bani pe avion si alte cheltuieli ca sa ajung in china.
    eu nu sunt concurenta pentru nici un magazin din romania, crede-ma, la cate vand eu si cate se vand in ro...
    pot sa platesc si eu un banner, nu-i aia problema. o sa fie ok in cazul asta?

  2. #317
    RSP - Team dan2000's Avatar
    Join Date
    28 Feb 2007
    Location
    roma
    Posts
    749
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    67

    Default Re: RSP Forum - impresii, sugestii, probleme?

    Quote Originally Posted by dannielghi View Post
    tu crezi ca m-am dus in china sa cumpar clone???
    pai alea le cumparam inainte fara sa fie nevoie sa cheltui o caruta de bani pe avion si alte cheltuieli ca sa ajung in china.
    eu nu sunt concurenta pentru nici un magazin din romania, crede-ma, la cate vand eu si cate se vand in ro...
    pot sa platesc si eu un banner, nu-i aia problema. o sa fie ok in cazul asta?
    man cui faci tu concurenta habar nu am si nici nu ma intereseaza. toti iti spun ca nu ai cum sa faci asta la shop dar te faci ca nu intelegi. probabil ca da poti face treba cu bannerrul nici asta nu stiu exact, a fost un exemplu. poti pune un link la magazinul tau virtual de exemplu. solutii sunt numai sa vrei.

  3. #318
    Standard RSP member
    Join Date
    26 Oct 2007
    Posts
    854
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: RSP Forum - impresii, sugestii, probleme?

    Quote Originally Posted by dan2000 View Post
    solutii sunt numai sa vrei.
    am zis eu ca nu vreau?

  4. #319
    Standard RSP member otheitis's Avatar
    Join Date
    02 Feb 2007
    Location
    Somewhere in Aegean Sea!!
    Posts
    2,925
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    83

    Default Re: RSP Forum - impresii, sugestii, probleme?

    Atunci face un e-shop la okazii.ro!Eu am propus sa fie sterse vinzarile cu cantitatii mai mare de 3 bucatii ca sa terminam cu povestea asta.Si danniel nu te supari la categoria asta sunt si altii care vinde in cantitatii mai mari, de exemplu dm500.Inteleg ca vrei sa vinzi pe marfa ta, tu si celelalti dar nu chiar asa.Asta sectiunea e fixat ca sa vinde simple users produsele second hand si in general in conditii care poti sa postezi un anunt la un ziar la publicitate gratis.Ai vazut tu la un ziar la anunturi de publicitate sa face reclama firme sau oamenii care vinde in cantitatii mari?Nu avem ceva cu clone, cu tine sau cu citi ore-zile-luni sau anii dai tu garantie.Asta e problema ta si problema al cui o sa cumpara.Si te rog frumos asteapta pina sa vine admin si sa fie lamurita asta situatia.

    AB IPBOX 9000HD

    DVB/S2-CABLE TUNER

  5. #320
    Standard RSP member stargate's Avatar
    Join Date
    23 Apr 2007
    Location
    P3X-888
    Posts
    3,754
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    95

    Default Re: RSP Forum - impresii, sugestii, probleme?

    cred ca daniel trebuie lasat sa-si vanda produse pe forum cu conditia sa respecte regulamentul asta chiar daca cei ce vand produse originale si fani kathy si ipbox nu vor fi de acord ... nu cred ca trebuie ca acest forum sa cada in derizoriu si sa "fie mai catolic decat Papa " . topicul unde vinde Daniel sa se inchida si doar el sa poata posta acolo iar cine vrea sa posteze la offtopic despre calitatea produselor si despre garantie . omul si-a spus conditiile acum cine le accepta sa fie sanatos cine nu sa cumpere de la magazin . nu am cumparat nimica de la Daniel pentru ca prefer sa cumpar cu garantie dar nu condamn pe cei ce cumpara sau pe cei ce vand , poate doar pretul produselor fara garantie .
    Nota: Vizionarea programelor Pay TV fara un abonament valabil este ilegala
    Discutiile purtate si fisierele disponibile aici sunt ?n scop experimental si educational !

  6. #321
    Standard RSP member otheitis's Avatar
    Join Date
    02 Feb 2007
    Location
    Somewhere in Aegean Sea!!
    Posts
    2,925
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    83

    Default Re: RSP Forum - impresii, sugestii, probleme?

    ar fi o idea buna fiecare anunt sa fie inchis ca topic.

    AB IPBOX 9000HD

    DVB/S2-CABLE TUNER

  7. #322
    Standard RSP member otheitis's Avatar
    Join Date
    02 Feb 2007
    Location
    Somewhere in Aegean Sea!!
    Posts
    2,925
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    83

    Default Re: RSP Forum - impresii, sugestii, probleme?

    @stargate nu avem ceva cu el si am spus inca o data.Dar nu stiu ce povestea e asta ca "funny kathy si ipbox si vinzatori oficiali nu o sa fie de acord".Personal eu nu cumpar asa produsele dar asta e problema mea.Problema care s-a ridicat e ca nu poate sa face oricine pina si eu vinzarile de gen asta prin shopping.

    **Pt vinzatori oficiali nu stiu ce parere au sau daca sunt de acord.Pe mine personal nu ma intereseaza deloc pt ca din povestea ipbox nu castig absolut nimc il fac pt ceful meu.Meseria mea nu e legata de receptoare de instalarea antenelor si ce are relatia cu asta.

    AB IPBOX 9000HD

    DVB/S2-CABLE TUNER

  8. #323
    O zi frumoasa! Snow's Avatar
    Join Date
    05 Jan 2007
    Posts
    3,368
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    87

    Default Re: RSP Forum - impresii, sugestii, probleme?

    Hmmm, povestea asta a deviat atat de tare incat parca am fi un tabloid. Sunt curios cum de-au aparut persoane cu un singur post sa ne spuna ce si cum, poate in urma acestui mesaj: am nevoie de un mic favor de la clientii mei; multumesc anticipat. cine doreste, buzz me
    Hai sa lamurim cateva lucruri:
    -pentru bannerele pe care le vedeti in josul paginii nu se percepe nici un ban. cele doua firme de satelit care figureaza, sunt cele mai bune si serioase din tara
    -cu parere de rau dar un potential banner a lui daniel nu va intra acolo, cum n-au intrat nici altele
    -nu se va inchide niciodata un topic la shop cu posibilitatea ca vanzatorul sa-si gestioneze singur ce-i convine si ce nu.
    nu va impiedica nimeni sa-l contactati aici http://www.okazii.ro/catalog/1528059...-satelit-.html
    -la o parte dintre membri care ne dau sfaturi cum ar trebui condus forumul, ii rugam mai intai sa-si aduca contributia si la partea tehnica a forumului. asta, NU este un forum de vanzari.





  9. #324
    Golden Member vladcarama's Avatar
    Join Date
    25 Oct 2007
    Location
    Chisinau
    Posts
    2,999
    Mentioned
    11 Post(s)
    Rep Power
    81

    Default Re: RSP Forum - impresii, sugestii, probleme?

    Care ar fi partea tehnica a forumului?
    Nici o picatura de energie nu se pierde in zadar!

  10. #325
    Membru de onoare Einstein's Avatar
    Join Date
    05 Jan 2007
    Posts
    2,652
    Mentioned
    2 Post(s)
    Rep Power
    81

    Default Re: RSP Forum - impresii, sugestii, probleme?

    Partea tehnica a RSP este tot ce se vede aici:

    http://sateliti.info/forumdisplay.php?f=3

    Va invit sa cititi si acest anunt!

    http://sateliti.info/showthread.php?t=5537


  11. #326
    Standard RSP member stargate's Avatar
    Join Date
    23 Apr 2007
    Location
    P3X-888
    Posts
    3,754
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    95

    Default Re: RSP Forum - impresii, sugestii, probleme?

    este pacat ca s-a modificat regulamentul la sectiunea shoping intrun mod ce pare partinitor , ce naiba nici pe erdei nu se aplica asa ceva . metoda topicurilor inchise unde numai vanzatorul putea scrie ar fi fost mult mai buna ... vanzatorul isi punea anuntul iar posibili cumparatori faceau oferta in pm . cred ca 60% din activitatea noastra pe acest forum incalca cumva dreptul de autor asa ca chestia cu dreptul de autor pare hilara .

    PS. totusi trebuie sa respectam deciziile stafului chiar daca nu ne convin .
    Nota: Vizionarea programelor Pay TV fara un abonament valabil este ilegala
    Discutiile purtate si fisierele disponibile aici sunt ?n scop experimental si educational !

  12. #327
    Standard RSP member
    Join Date
    26 Oct 2007
    Posts
    854
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: RSP Forum - impresii, sugestii, probleme?

    uite cum vad eu lucrurile:
    "Din pacate de ceva timp au aparut anunturi de adevarate magazine online!"
    magazin online? exista undeva un magazin online care vinde un singur produs (vorbim de clona de dm800)
    "RSP nu este implicat in niciun fel in aceste anunturi si niciodata nu am solicitat sau primit de la autorii acestor anunturi vreun benficiu financiar!" corect
    "Faptul ca am tolerat pana acum asemenea anunturi a creat o atmosfera conflictuala" NUUU, nici vorba; problema nu s-a pus decat acum; de ce oare? e simplu: topicul cu clona de dm800 este vazut ca o amenintare la vanzarile unui grup de interese.
    "Aceasta masura nu este indreptata impotriva unei persoane, ci impotriva unei practici!" nicidecum, toata asta este indreptata impotriva mea, personal. nu e nici o practica;

    totul e clar ca lumina zilei; numai un ignorant nu poate sa-si dea seama: un an de zile s-au putut vinde clone de 500s fara nici o problema. acum a iesit pe piata 800-le. am pus anunt; un grup de interese s-a simtit amenintat ca si-ar pierde painea de la gura (desi asta este paranoia), ca vai, o sa vand eu un vapor de clone 800. problema a fost ca grupul de interese avea legaturi si relatii foarte bune cu teamul si au reusit prin metode "fair-play" sa schimbe natura problemei; au fost atacuri si atacuri nefondate la adresa clonelor de 800. si la adresa mea personala (am fost insultat deschis pe forum; desi regulamentul spune clar ca asa ceva nu este permis, si ca userul va primi avertisment sau ban, totusi nu s-a intamplat asta. de ce? e simplu, pentru ca asa se procedeaza in romania, si mai nou si pe forum (ca inainte nu erau din astea): cine are "pile" isi ia lumea in cap si nu este tras la raspundere de nimeni, ca el are "muschi"). e asa sau nu-i asa. cand am cerut o explicatie in sensul asta am primit in PM exact asa "nu mai dam explicatii". pai ce sa inteleg din asta? am cerut deschis aici pe forum sa se aplice regulamentul si cel care m-a insultat sa primeasca macar un avertisment; nu am primit nici un raspuns. de ce oare? nu-i asa ca-i evident?
    armand25, care vinde 800, desi n-are nici o activitate aici pe forum, a inceput cu tot felul de aberatii; ca de ce-i aia, si nu-i cealalta; bineinteles, intentia lui era evidenta; orice-ar face sa impiedice vanzarea de clone. in spatele lui bineinteles, mai este cel putin o persoana care vad ca a ramas in umbra. si daca grupul respectiv a avut "muschi" a reusit in cele din urma sa se impuna si sa-si atinga scopul.
    in fond, daca se aplica regulamentul shop care spune ca posturile offtopic trebuie sterse, totul era simplu, si era ok.

    faza ca aici pe forum s-au creat magazine online este doar o scuza nereusita. sunt doar doua posibilitati: prima este ca e mai simplu sa te eschivezi si sa tai direct fara sa analizezi obiectiv o situatie si sa-ti asumi o responsabilitate, si a doua "treburile se rezolva in familie"
    chiar nu ma asteptam la o asemenea decizie...

  13. #328
    Membru de onoare Einstein's Avatar
    Join Date
    05 Jan 2007
    Posts
    2,652
    Mentioned
    2 Post(s)
    Rep Power
    81

    Default Re: RSP Forum - impresii, sugestii, probleme?

    Ai grija ca te lansezi in acuzatii nefondate si mincinoase!
    Probabil ca deranjezi prin clonele tale multe interese! Asta e problema ta si nu a forumului.
    Teamul RSP nu a fost contactat, influentat sau cum mai vrei tu sa ii spui. Pur si simplu am decis datorita scandalurilor aparute din cauza anunturilor tale (care poate deranjeaza!) sa inchidem magazinul tau online!
    Referitor la pm-ul trimis, nu este singurul pe care l-ai primit. E ultimul dupa mai multe explicatii!
    Regulamentul il aplica moderatorii fara sfaturi de la useri!
    Magazinul online nu ai cum sa il vezi tu! Ai profitat le maxim de pe urma forumului!
    Daca mai doresti sa fi membru al RSP impica-te in sectiunea tehnica, ca pe acolo nu prea esti prezent!


  14. #329
    O zi frumoasa! Snow's Avatar
    Join Date
    05 Jan 2007
    Posts
    3,368
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    87

    Default Re: RSP Forum - impresii, sugestii, probleme?

    Daniel posturile tale de la shop au fost inchise dar nu si sterse.
    Ori te conformezi regulamentului, ori iti faci forum separat de vanzari.
    Orice ti s-ar spune tot pe a ta o tii, drept pentru care gata. Aici s-au terminat discutiile.
    O zi buna!





  15. #330
    Membru de onoare Einstein's Avatar
    Join Date
    05 Jan 2007
    Posts
    2,652
    Mentioned
    2 Post(s)
    Rep Power
    81

    Default Re: RSP Forum - impresii, sugestii, probleme?

    Am sters si anunturile pentru ca nu intelege romaneste!
    Astfel am incheiat acest subiect definitiv.
    Incearca sa se victimizeze, dar nu are dreptate. Faptul ca a vandut o clona (poate sute) cu 50 de lei mai ieftin decat alte magazine autorizate inseamna ca nu a profitat? Magazinele platesc taxe si impozite la stat, chirie pe spatiu, au cheltuieli. El doar profita!


Page 22 of 39 FirstFirst ... 1218192021222324252632 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •