Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Page 7 of 15 FirstFirst ... 34567891011 ... LastLast
Results 91 to 105 of 220

Thread: Dolce TV pe Echolite 790+791+792...

  1. #91
    Moderator sorin8m's Avatar
    Join Date
    22 Apr 2007
    Location
    Romania, Timisoara (Westul salbatic)
    Posts
    1,898
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    76

    Default Re: Dolce TV pe Echolite 790

    Quote Originally Posted by celenhein View Post
    Ku 3.04 sa va vad unde bagati BOXID-ul ????
    In f**d
    Last edited by sorin8m; 02-12-07 at 14:22.

  2. #92
    Standard RSP member celenhein's Avatar
    Join Date
    18 Mar 2007
    Location
    Ţară condusă de rahaţi lacomi şi ignoranţi
    Posts
    84
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Dolce TV pe Echolite 790

    Quote Originally Posted by sorin8m View Post
    In f**d
    Korect !!!

  3. #93
    Standard RSP member barghy's Avatar
    Join Date
    06 Mar 2007
    Posts
    207
    Mentioned
    1 Post(s)
    Rep Power
    64

    Default Re: Dolce TV pe Echolite 790

    Ce varianta merge fara freezuri pe cardul de dolce ? Pe 2.92 nu prea merge, cam la 7 sec se rupe imaginea...

  4. #94
    RSP - TEAM horatyu's Avatar
    Join Date
    16 Aug 2007
    Location
    SIBIU
    Posts
    5,753
    Mentioned
    63 Post(s)
    Rep Power
    114

    Default Re: Dolce TV pe Echolite 790

    Quote Originally Posted by barghy View Post
    Ce varianta merge fara freezuri pe cardul de dolce ? Pe 2.92 nu prea merge, cam la 7 sec se rupe imaginea...
    nu stiu exact ,ca nu am cum sa fac probe ,dar incearca ultima varianta la care poti pune ID Box key ,cred ca e e cea mai buna solutie

    La varianta 2.92 sunt niste update-uri (ma refer la 2.95,2.96,2.97,2.98,2.99 si cred ca si 3.0 ,dar nu mai stiu exact ca au aparut multe in ultimul timp ) care daca le pui peste 2.92 mai remediaza din probleme de genul asta si mai fixeaza si probleme de AU
    daca pui direct un astfel de Update (2.95...) apar tot felul de erori ,daca nu e pusa peste 2.92
    incearca altfel nu poti sa vezi diferenta

    Atentie : incearca sa dai un factory default inainte sa pui alt soft ,e cel mai bine pt a nu aparea alte probleme

  5. #95
    Standard RSP member
    Join Date
    18 Oct 2007
    Posts
    72
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Dolce TV pe Echolite 790

    Quote Originally Posted by iaro View Post
    Functioneaza pe Echo atat cardul de boom cat si cel de Dolce! Testat si verificat!
    boom este down de cateva zile,

    Quote Originally Posted by barghy View Post
    Ce varianta merge fara freezuri pe cardul de dolce ? Pe 2.92 nu prea merge, cam la 7 sec se rupe imaginea...

    2.98 ar trebui sa mearga f bine.eu nu am avut probleme cand mergea boom
    Last edited by maniacdth; 04-12-07 at 09:13.

  6. #96
    Moderator sorin8m's Avatar
    Join Date
    22 Apr 2007
    Location
    Romania, Timisoara (Westul salbatic)
    Posts
    1,898
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    76

    Default Re: Dolce TV pe Echolite 790

    Eu am facut experimente ci cartela de boom, dolce si Total Tv, toate sunt in NDS. Testul lam facut mai de mult si am incercat cu programul 2.73 si mergeau foarte bine pe echo 7x0, chiar mergeau si in sharing.

  7. #97
    Standard RSP member
    Join Date
    18 Oct 2007
    Posts
    72
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Dolce TV pe Echolite 790

    Quote Originally Posted by sorin8m View Post
    Eu am facut experimente ci cartela de boom, dolce si Total Tv, toate sunt in NDS. Testul lam facut mai de mult si am incercat cu programul 2.73 si mergeau foarte bine pe echo 7x0, chiar mergeau si in sharing.
    incearca acum sa vezi daca-ti mai merge boom!
    cei de la boom au trecut de cateva zile la imperecherea cartelei cu chip -id -ul din receptoarele boom
    un simplu update si -negru. mai merge insa un singur program -favorit tv
    Last edited by maniacdth; 07-12-07 at 11:31.

  8. #98
    Standard RSP member
    Join Date
    27 Mar 2007
    Posts
    101
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Dolce TV pe Echolite 790

    Cartelele de Boom nu mai merg in urma unui update. Speram ca nu fac si cei de la Dolce respectivul update...asta pentru cine are Dolce.

  9. #99
    Standard RSP member barghy's Avatar
    Join Date
    06 Mar 2007
    Posts
    207
    Mentioned
    1 Post(s)
    Rep Power
    64

    Default Re: Dolce TV pe Echolite 790

    Pe 2.97 merge bine card de Dolce bine, dar nu descchide cele 4 canale XXX. Am incercat sharuirea card pe inca un 771 si nu merge bine fiind freezuri, folosind Transmitter Wifi 2007. Cine a mai testat aceste configuratii ? pe cite slaveuri ati testat ?

  10. #100
    Super Member
    Join Date
    13 Feb 2007
    Posts
    51
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Dolce TV pe Echolite 790

    Baietii pe ultimul soft pt 790 va merge dolce?

  11. #101
    Standard RSP member
    Join Date
    28 Nov 2007
    Posts
    31
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    60

    Default Re: Dolce TV pe Echolite 790

    Quote Originally Posted by barghy View Post
    Pe 2.97 merge bine card de Dolce bine, dar nu descchide cele 4 canale XXX. Am incercat sharuirea card pe inca un 771 si nu merge bine fiind freezuri, folosind Transmitter Wifi 2007. Cine a mai testat aceste configuratii ? pe cite slaveuri ati testat ?
    Am un 791 in sharing cu doua de 771 pe d***e.Am patit si eu la fel dar problema e la setarea receiverelor.Repet eu am 791 dar iti spun setarile de acolo:
    menu+9236 - pt 791 - 1.first 2.second 3.third
    - pt 771 - 1.inactive 2.first 3.inactive (eu folosesc numai sharing cu cartela).
    Am folosit si wireless dar si cu cablu prin RS 232.Sper sa iti fie de folos.

  12. #102
    Member Beginner
    Join Date
    25 Sep 2007
    Posts
    23
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    61

    Lightbulb Re: Dolce TV pe Echolite 790

    Salut to all !!!

    Am si eu un 791 cu 3.06 momentan. Inca ceva: am si un Diseqc 2/1 cu Hotbird.
    Cred ca n-am lasat vreo varianta neincercata cu cardul de d***e, insa este "un ceva" care sunt sigur ca imi scapa. Zice "NDS Card OK", insa nimic !
    Ma poate ajuta cineva care cunoaste si aceste detalii fara de care nu se poate ?

    Mersi anticipat !!!


  13. #103
    Standard RSP member
    Join Date
    11 Sep 2007
    Location
    Valenii de Munte
    Posts
    87
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Dolce TV pe Echolite 790

    Quote Originally Posted by babicu View Post
    Salut to all !!!

    Am si eu un 791 cu 3.06 momentan. Inca ceva: am si un Diseqc 2/1 cu Hotbird.
    Cred ca n-am lasat vreo varianta neincercata cu cardul de d***e, insa este "un ceva" care sunt sigur ca imi scapa. Zice "NDS Card OK", insa nimic !
    Ma poate ajuta cineva care cunoaste si aceste detalii fara de care nu se poate ?

    Mersi anticipat !!!

    Se i-a seria STB scrisa in contract sau pe STB. Se adauga in calc de pe computer, setat in prealabil pe stientific mode, si se scrie in format Dec (seria receiver incepand cu 0182xxxxxx, fara ultima cifra; trebuie sa ai zece caractere), apoi apesi pe Hex si vei obtine seria STB Dolce in format hexa. Celor 7 caractere obtinute astfel, li se adauga inainte cifra zero. Se va obtine o serie de forma 0x xx xx xx, care se va introduce in receiver (meniu +9236). Aici in receiver se va selecta tip criptare NDS si se va scrie seria obtinuta mai inainte. Dupa aceasta se scaneaza satelitul Hellassat si se gasesc programele de pe satelit, inclusiv de pe tp transmise de DTH Dolce. Dupa aceasta se selecteaza un program FTA de pe acest satelit. Se intrerupe din butonul din spate alimentarea cu energie si se introduce cardul Dolce in receiver. Apoi se redeschide alimentarea si se selecteaza un program din grila de Programe a DTH-ului autohton. Si trebuie sa mearga....
    Important utilizati pentru a introduce seria STB in meniul Echo versiunea 2.92 sau pana la 2.92. Apoi dupa procedura d scriere a seriei STB-ului se poate trece la o versiune mai noua de soft (upgrade), seria ramanad salvata. In versiunile de soft mai actuale decat 2.92, (sunt versiuni plecate de la 2.92) nu se mai poate edita seria STB ( mai ales la ceea ce depaseste versiunea 3.00)!
    Sper ca iti este utila!!!!
    Vezi ca ai si PM!!!
    Last edited by iaro; 16-12-07 at 21:51.

  14. #104
    Standard RSP member
    Join Date
    18 Oct 2007
    Posts
    72
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Dolce TV pe Echolite 790

    Quote Originally Posted by babicu View Post
    Salut to all !!!

    Am si eu un 791 cu 3.06 momentan. Inca ceva: am si un Diseqc 2/1 cu Hotbird.
    Cred ca n-am lasat vreo varianta neincercata cu cardul de d***e, insa este "un ceva" care sunt sigur ca imi scapa. Zice "NDS Card OK", insa nimic !
    Ma poate ajuta cineva care cunoaste si aceste detalii fara de care nu se poate ?

    Mersi anticipat !!!

    nu-ti scapa nimic, pur si simplu nu mai merge nici dolce ca si boom!

  15. #105
    Super Member
    Join Date
    15 May 2007
    Posts
    686
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    66

    Default Re: Dolce TV pe Echolite 790

    mai merge dolce pe echo 2.92?

Page 7 of 15 FirstFirst ... 34567891011 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •