Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Page 11 of 15 FirstFirst ... 789101112131415 LastLast
Results 151 to 165 of 220

Thread: Dolce TV pe Echolite 790+791+792...

  1. #151
    Standard RSP member
    Join Date
    18 Mar 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    216
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Dulce pe 791 sau 792s

    nu mai stiu exact cu ce versiune, dar stiu ca se blocau sigur dupa vreo 30 de sec dupa ce puneam pe tvr 2 si tvr cultural, dar am rezolvat la un moment dat, schimband softul, cele noi,3.50 si in sus, fac probleme cu sunetul, la mine intre 20% si vreo 70% era mut.
    schimbasem si LNB, tot lafel facea....

  2. #152
    Member Beginner
    Join Date
    20 Apr 2009
    Posts
    24
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Dulce pe 791 sau 792s

    L.E. Citeam in cateva posturi ceva legat de lista de canale (incarcare, etc). Eu de fiecare data dau scan , poate fi si asta o rezolvare sa iau o lista de canale functionale ... dupa un echo dulce?

  3. #153
    RSP - TEAM horatyu's Avatar
    Join Date
    16 Aug 2007
    Location
    SIBIU
    Posts
    5,754
    Mentioned
    63 Post(s)
    Rep Power
    114

    Default Re: Dulce pe 791 sau 792s

    poate

    fa o incercare
    sincer prin rs232 se crie mai bine pt ca pe USB merge mai repede scrierea si poate nu se scrie foarte corect
    oricum inainte de a scrie ceva pe receptor se da factory default inainte si dupa
    si numai apoi te apuci de setat
    LA TOTI NI-I GREU, DAR NU LA FEL
    "SGU Stargate Universe"

  4. #154
    Member Beginner
    Join Date
    20 Apr 2009
    Posts
    24
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Dulce pe 791 sau 792s

    Am pus 3.37. Am schimbat antena (1.2m), am schimbat LNB. Pe rec-ul cu cartela totul este ok (din cand in cand cate un scrambled de cateva secunde...). Pe cel pus in share face mici frez-uri cam la 20 sec. O sa continui cu testele caci la cati bani am investit imi plateam inca doua rec-uri de la ei si abonamentul tehnic pentru inca 2 ani. Ca sa ma consolez pentru asta imi spum mie ca imaginea dupa echo este mai buna decat cea dupa coship( poate subiectiv).

    Ceva off topic, ieri dupa ce am schimbat antena , cu cea ramasa am indreptat-o spre 1 vest si cu cleile gasite prin buzunar... am reusit si alta varianta de sharing. Ce pacat ca a durat cateva ore si apoi s-au topit ... .

    Continui cu testele de soft.... pt sweet.

  5. #155
    Member Beginner
    Join Date
    20 Apr 2009
    Posts
    24
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Dulce pe 791 sau 792s

    Revin... Chiar daca este din nou lumina prin vest, eu prin est am mai continuat cercetarile. Am scos card readerul din 792 si l-am pus pe 771 cu softul 3.37(soft recomandat de horatyu). Acum pot spune ca sunt multumit. Nu mai face freeze-uri pe sharing si merg toate programele (mai putin xxx si cele pe care nu le am). Ramane de vazut daca acest soft (3.37) face AU dulce. Am sa incerc si alte variante de soft.

  6. #156
    RSP - TEAM horatyu's Avatar
    Join Date
    16 Aug 2007
    Location
    SIBIU
    Posts
    5,754
    Mentioned
    63 Post(s)
    Rep Power
    114

    Default Re: Dulce pe 791 sau 792s

    mai omule 3.37 este si pt 792

    eu nu ti-am spus sa schimbi cititorul de card

    in fine
    eu ti-am mai spus sa faci teste si cu alte softuri

    dar faci tu ce vrei
    eu cred ca 792 este un receptor bun la pretul care il are pentru ca poti prin sharing pe net sa vezi cu gbox multe
    LA TOTI NI-I GREU, DAR NU LA FEL
    "SGU Stargate Universe"

  7. #157
    Member Beginner
    Join Date
    20 Apr 2009
    Posts
    24
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Dulce pe 791 sau 792s

    Eu am inteles ce ai spus!
    Softul 3.37 pt 792 l-am incercat pe 792. In sharing facea freeze-uri mici, dar facea (asa cum am spus intr-un post mai sus). In varianta de acum cu cititorul pe 771 si soft 3.37 pentru 771 pe 771 si 3.37 pentru 792 pe 792, merge perfect. Deocamdata nu ma intereseaza gbox sau altceva prin net, sunt interesat de sharing local. Multumesc inca o data.

  8. #158
    Standard RSP member SAFETRON1's Avatar
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    102
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    64

    Default Re: Dulce pe 791 sau 792s

    Pe vers de soft 3.37 la smartcard info iti arata seria cartelei si perioada de valabilitate la subscription status ??

  9. #159
    dishwasher val's Avatar
    Join Date
    14 Jul 2007
    Location
    DTX
    Posts
    1,862
    Mentioned
    31 Post(s)
    Rep Power
    84

    Default Re: Dulce pe 791 sau 792s

    De aproximativ o saptamana am pus pe cele 2 Echo cardul de la Dolce; ce sa spun, fara freeze-uri sau alte probleme de blocaj din partea rec-ului slave. Master-ul are v3.37, insa la smartcard info nu arata seria cartelei si nici perioada de valabilitate la subscription status. Am pus zilele trecute cardul intr-un optibox si la cardinfo subscriptia apare pana la data de 07.07. Sunt curios daca Echo face sau nu update, deocamdata nu am gasit pe nimeni care sa confirme ca a folosit fara probleme mai mult de 2 luni cardul in Echo ( fara sa-l introduca periodic in Coship, desigur).
    UFS910, Nokia d-Box1, Nokia d-Box2, Optibox500, Vu+ Zero4K

  10. #160
    RSP - TEAM horatyu's Avatar
    Join Date
    16 Aug 2007
    Location
    SIBIU
    Posts
    5,754
    Mentioned
    63 Post(s)
    Rep Power
    114

    Default Re: Dulce pe 791 sau 792s

    face update fara probleme daca ai menu+9231 EMM enable in stand by
    cum nu ti-a confirmat nimeni?
    tu nu citesti forumul?
    s-a spus asta de mai multe ori

    e drept ca de multe ori s-a spus pe forum si parerea unora care nu prea stiu sa configureze menu+9231 type card si Baud Rate etc
    LA TOTI NI-I GREU, DAR NU LA FEL
    "SGU Stargate Universe"

  11. #161
    dishwasher val's Avatar
    Join Date
    14 Jul 2007
    Location
    DTX
    Posts
    1,862
    Mentioned
    31 Post(s)
    Rep Power
    84

    Default Re: Dulce pe 791 sau 792s

    Nu cred ca trebuie sa fii expert sa setezi meniu+9231. Pe forum se spun si se posteaza multe, ramane de vazut daca sunt testate si verificate sau sunt "dupa ureche". Tu ce crezi, citesc sau nu forumul? Pai in afara de tine altcineva nu mi-a confirmat ceea ce ma refeream in postul de mai sus; tu chiar ai testat sau asta e din auzite?
    Revin: topicul anterior era un raspuns catre @safetron, asa ca interventia ta este mai mult decat nepotrivita.
    UFS910, Nokia d-Box1, Nokia d-Box2, Optibox500, Vu+ Zero4K

  12. #162
    RSP - TEAM horatyu's Avatar
    Join Date
    16 Aug 2007
    Location
    SIBIU
    Posts
    5,754
    Mentioned
    63 Post(s)
    Rep Power
    114

    Default Re: Dulce pe 791 sau 792s

    in echosmart se face update la carduri : dolce, focus si max
    nu stiu de ce esti chiar asa de neincrezator in puterile softului din echosmart

    chiar si la digi , confirmat de cineva care se pricepe , in dream nu mergea updatul la digi si baga in echosmart cardul si facea update
    acum tu intelege ce vrei
    conteaza si softurile folosite , dar si setarile
    LA TOTI NI-I GREU, DAR NU LA FEL
    "SGU Stargate Universe"

  13. #163
    Standard RSP member SAFETRON1's Avatar
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    102
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    64

    Default Re: Dulce pe 791 sau 792s

    Quote Originally Posted by val View Post
    De aproximativ o saptamana am pus pe cele 2 Echo cardul de la Dolce; ce sa spun, fara freeze-uri sau alte probleme de blocaj din partea rec-ului slave. Master-ul are v3.37, insa la smartcard info nu arata seria cartelei si nici perioada de valabilitate la subscription status. Am pus zilele trecute cardul intr-un optibox si la cardinfo subscriptia apare pana la data de 07.07. Sunt curios daca Echo face sau nu update, deocamdata nu am gasit pe nimeni care sa confirme ca a folosit fara probleme mai mult de 2 luni cardul in Echo ( fara sa-l introduca periodic in Coship, desigur).
    Merci de info , am intrebat pt ca eram curios daca pe acesta versiune mai "noua" arata acele informatii.Eu am tinut la cineva un echo 791 cu vers 3.33 27 de zile prin urmare nu pot confirma daca face sau nu AU.

  14. #164
    RSP - TEAM horatyu's Avatar
    Join Date
    16 Aug 2007
    Location
    SIBIU
    Posts
    5,754
    Mentioned
    63 Post(s)
    Rep Power
    114

    Default Re: Dulce pe 791 sau 792s

    Quote Originally Posted by val View Post
    Nu cred ca trebuie sa fii expert sa setezi meniu+9231. Pe forum se spun si se posteaza multe, ramane de vazut daca sunt testate si verificate sau sunt "dupa ureche". Tu ce crezi, citesc sau nu forumul? Pai in afara de tine altcineva nu mi-a confirmat ceea ce ma refeream in postul de mai sus; tu chiar ai testat sau asta e din auzite?
    Revin: topicul anterior era un raspuns catre @safetron, asa ca interventia ta este mai mult decat nepotrivita.
    http://sateliti.info/showpost.php?p=85461&postcount=2
    LA TOTI NI-I GREU, DAR NU LA FEL
    "SGU Stargate Universe"

  15. #165
    Member Beginner
    Join Date
    20 Apr 2009
    Posts
    24
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Dolce TV pe Echolite 790+791+792...

    Salutari. (Scuze horatyu pentru linia promisa si nerezolvata...). M-am abonat in luna a 5-a la oferta regionala dolce (mai iefina decat cea anterioara avuta), care includea si cinemax, xxx,discovery, etc. Dupa update-ul de soft initial am scos cartela din receptorul lor si l-am bagat in echosmart 771+ cititor card 792 plus soft 3.37 in sharing cu alt receptor. Functionau toate inclusiv XXX... din luna a 5-a si pana astazi. Azi nu a mai functionat , a trebuit sa introduc cardul in receptorul original si sa sun la ei. Se pare ca pe configuratia mea update-ul de soft (emm stb si normal enable) nu a functionat. Dupa ce am introdus cartela din nou pe echo , functioneaza , mai putin XXX. Asta este , se pare ca trebuie sa modific softul sa pun o versiune mai noua cu toate ca am mai incercat si am avut ceva pb (posturile anterioare). Nu vreau sa dau deja verdictul ca versiunea 3.37 nu face update. Am sa incerc cu alt soft.

Page 11 of 15 FirstFirst ... 789101112131415 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •