Thanks Thanks:  7
Likes Likes:  27
Dislikes Dislikes:  5
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 34

Thread: Nuca in Perete si Ciolacu la Brussels

  1. #16
    Standard RSP member
    Join Date
    09 Feb 2008
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    761
    Mentioned
    15 Post(s)
    Rep Power
    67

    Default

    Romanul este marlan ! Nu vei gasi niciodata, repet, niciodata un angajat la stat care sa-ti spuna tie, antreprenor,privatizat,patron,etc....multumesc ptr ca-ti platesti taxele !!! Angajatul la stat doar vrea si atat ! Il doare pe el in plua ca tu ai cutitul pana la os, ca nu poti mari salariile angajatilor ptr ca-ti vin taxe pe care nu poti sa le achiti, el doar vrea. Si asta ptr ca el crede si spune ca e dreptul lui ! Dreptul plm !!! Nu-i suport, sunt lenesi, spagari, profitori si multi, prea multi. Politicienii mananca rahat prin definitie ! Nu o faci, nu esti politician ! Voi vota ca de obicei, raul cel mai mic. Ptr ca tot roman sunt. Deci....marlan !
    Edision Mio 4k plus, Vu+ Zero 4k, Samsung UE49MU6452, Samsung QE55Q82RATXXH

  2. #17
    RSP - TEAM horatyu's Avatar
    Join Date
    16 Aug 2007
    Location
    SIBIU
    Posts
    5,753
    Mentioned
    63 Post(s)
    Rep Power
    114

    Default

    Quote Originally Posted by zildan View Post
    La vot votezi principii nu partide, o sa ziceti ca nu...]
    Da acum bugetul este aproape tot din taxe și impozite de la privați și chiar de la oamenii de rând.
    Marile companii își externalizează profitul și nu dau nimic la statul român

    Problema mare a țării este că actuala și Vechea conducere au înstrăinat resursele țării fără a pune redevențe corecte pentru exploatarea resurselor.
    Practic au dat pe gratis țițeiul, gazele electricitatea.
    Suntem singura țară din lume care importă propriile resurse.

    Parcă am fi handicapați mintal.
    Trebuie să se facă ordine în acest sector și atunci o sa fie și bani la buget.
    Apoi trebuie să fie o justiție corectă în care baronii locali din partide trebuie să de-a socoteala pentru tot Raul făcut județelor lor.
    LA TOTI NI-I GREU, DAR NU LA FEL
    "SGU Stargate Universe"

  3. #18
    Standard RSP member MihaiP's Avatar
    Join Date
    14 Apr 2008
    Posts
    2,086
    Mentioned
    19 Post(s)
    Rep Power
    78

    Default

    Eu m-am saturat sa tot aleg dintre doua rele ... raul !
    si sa ma uit dupa aceia la el care ranjeste ... "Ba da
    prost mai esti ! iar te-am adus la urne !"

  4. #19
    dishwasher val's Avatar
    Join Date
    14 Jul 2007
    Location
    DTX
    Posts
    1,860
    Mentioned
    31 Post(s)
    Rep Power
    84

    Default

    "Sasul de la Cotroceni"... oricât de antipatică mi-este această persoană nu pot trece cu vederea această mârlănie a ta care se definește simplu: discriminare. Există și o instituție a statului care urmărește și sancționează astfel de derapaje.

    Și tot nu ne-ai lămurit: dacă nu AUR, cine este acel partid minune care va aduce dreptatea și bogăția in țară?

    Poți publica sursa statisticilor postate mai sus? Nu că ar fi incorecte, dar in mod sigur nu tu ești autorul lor.
    UFS910, Nokia d-Box1, Nokia d-Box2, Optibox500, Vu+ Zero4K

  5. #20
    Standard RSP member
    Join Date
    03 Jul 2022
    Location
    romania
    Posts
    112
    Mentioned
    1 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Parca ma aflu la postul RTV. Urmatorul invitat are cuvantul:

  6. #21
    dishwasher val's Avatar
    Join Date
    14 Jul 2007
    Location
    DTX
    Posts
    1,860
    Mentioned
    31 Post(s)
    Rep Power
    84

    Default

    Ești la secțiunea Offtopic, poți schimba pe Cartoon Network.
    UFS910, Nokia d-Box1, Nokia d-Box2, Optibox500, Vu+ Zero4K

  7. #22
    RSP - TEAM horatyu's Avatar
    Join Date
    16 Aug 2007
    Location
    SIBIU
    Posts
    5,753
    Mentioned
    63 Post(s)
    Rep Power
    114

    Default

    Val ești pe arătură, adică pe lângă subiect.
    Părerea ta proastă față de mine te face să cauți în cuvintele mele lucruri de care să te iei.
    Sasul de la Cotroceni , chiar este sas, are și cetățenia română dar este sas cu acte în regulă, nu este mârlănie numai în capul tău, nici urmă de discriminare și alte instituții ale statului.
    Te rog fa o sesizare pentru discriminarea personajului iubit.
    Cred că dialogul cu tine este de prisos .
    Nu mă cobor la mintea ta plina de mârlanii și discriminări.
    LA TOTI NI-I GREU, DAR NU LA FEL
    "SGU Stargate Universe"

  8. #23
    dishwasher val's Avatar
    Join Date
    14 Jul 2007
    Location
    DTX
    Posts
    1,860
    Mentioned
    31 Post(s)
    Rep Power
    84

    Default

    Când te folosești de etnia unei persoane pentru a o pune într-o lumină nefavorabilă se numește discriminare. Nu mai continui pe tema aceasta. In loc să răspunzi la ce te-am întrebat vii cu abureli. Clar că nu ești atât de naiv sa faci propagandă gratis, repet întrebarea: pentru cine?
    UFS910, Nokia d-Box1, Nokia d-Box2, Optibox500, Vu+ Zero4K

  9. #24
    Old Member mondo's Avatar
    Join Date
    31 Jan 2007
    Location
    Romania
    Posts
    2,431
    Mentioned
    38 Post(s)
    Rep Power
    87

    Default

    Ntz..ntz..ntz! De fiecare data cind se discuta despre „cu cine sa votezi” hop, ca apare cearta! Nu ne mai revenim in veci vecilor!

  10. #25
    RSP - TEAM horatyu's Avatar
    Join Date
    16 Aug 2007
    Location
    SIBIU
    Posts
    5,753
    Mentioned
    63 Post(s)
    Rep Power
    114

    Default

    Lumina nefavorabilă nu o dă etnia lui , ci faptele lui. El face lobby pentru firmele austriece in defavoarea statului român.
    Eu mi-am propus să nu îi mai spun pe nume și de asta când îl menționez așa îi spun sas ., pentru că nu face cinste statului român
    El în funcția pe care o are ar trebui în primul rând să facă ceva pentru români nu pentru austrieci sau alte popoare.
    LA TOTI NI-I GREU, DAR NU LA FEL
    "SGU Stargate Universe"

  11. #26
    dishwasher val's Avatar
    Join Date
    14 Jul 2007
    Location
    DTX
    Posts
    1,860
    Mentioned
    31 Post(s)
    Rep Power
    84

    Default

    Din anii 90 până în prezent mi-au fost antipatici toți președinții acestei țări, începând cu primul - cel care a vrut să facă comunism cu față umană și care probabil încă și în ziua de azi așteaptă armata sovietica "eliberatoare" sa ne scape de teroriști. Le reproșez fie faptele rele pe care le-au făcut și au rămas nepedepsiți fie pasivitatea in momente importante când ar fi trebuit să intervină. Din 90 încoace nu am priceput un lucru: cu ce ia ajutat pe propagandiști sa le atribuie porecle gen: Țapul, Chiorul sau Sasul? Cum poți să judeci un om după aspectul fizic sau etnie și nu după faptele sale?
    Sa mai amintesc de "folclor" cu sași care vindeau copii in străinătate?

    Statistica postată mai sus probabil i s-a pierdut sursa originala, posibil dat share peste share pe Facebook că nu se mai știe cine a "copt-o".
    UFS910, Nokia d-Box1, Nokia d-Box2, Optibox500, Vu+ Zero4K

  12. #27
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,559
    Mentioned
    93 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Posturile lui horatiu cu discriminarea vor fi sterse.

    Chair exita imbecili pe forum care pun botu la teoria cu haiducia la multinationale?
    Char asa de prosti sunt ?
    E simplu, daca suprataxezi multinationalele, le maresti costurile si atunci se scumpesc serviciile si produsele lor, automat cresc preturile si in fapt generezi inflatie.

    Si apropo, daca faci piata un an la kaufland si in piata din cartier (comparativ), fac pariu pe ce vreti ca iesi in final in medie mai bine de la kaufland.
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

  13. #28
    RSP - TEAM horatyu's Avatar
    Join Date
    16 Aug 2007
    Location
    SIBIU
    Posts
    5,753
    Mentioned
    63 Post(s)
    Rep Power
    114

    Default

    Recunosc că nu am o educație financiară bună, dar logica elementară mă duce la gândul că nu trebuie scutit nimeni de la impozitare.
    In ce țară occidentală nu există impozite?
    In tarile arabe nu există impozite așa cum le avem noi.
    Acolo au datoria morală și religioasă să dea zeciuială din ce câștigă.
    Impozitele de la noi merg pe principiile evreiești de impozitare și TVA.

    Nu este nici o haiducie să pui impozit.
    Sistemul fiscal de la noi este slab și corupt.
    In USA nu scapi de fisc, oricine ai fi
    Nu știu din ce principiu din politica de dreapta vorbești zildan , când zici că multinaționalele trebuiesc scutite de impozite că măresc prețurile produselor?
    Dacă fac asta dau faliment .
    Ei insa jonglează și fac șmecherii financiare pentru că văd că fiscul și legislația românească comercială este proastă , are carente și ei găsesc șmecheria externalizării veniturilor și spun că nu câștigă nimic .
    La fel fac și băncile din 90 până acum sunt săracile tot pe pierderi.
    O firmă dacă este pe pierderi un an sau doi ajunge la faliment , dar ele se dezvoltă.
    Dacă asta este politică de dreapta
    pot spune sus și tare" Halal politică de dreapta ".
    Scuze daca te-am supărat zildan dar nu pot fi de acord cu tine că trebuie exceptate de la impozitare multinaționalele .
    Nu trebuie exceptați nici cei din industria software (informaticienii și programatorii) dacă susții o politică de dreapta, pentru că se crează inechității sociale.

    PS: discriminarea e in mintea lui val
    ,
    Te-ai dus după fenta lui ?
    Dacă măcar îl 8njuram pe individ mai ziceam să ștergi posturile, dar așa te duci sigur către cenzură ieftină.
    Dacă zic țiganul de Mădălin Voicu este discriminare?
    Sau armeanul de Varujan Vosganian?
    Am inebunit de tot?
    Nu mai avem voie să menționăm etnia unui individ că gata este discriminare.
    Pai daca ție îți zic că ești oltean te discriminez?
    Unde se ajunge de la unu user care nu mă poate înghiți și caută tot felul de motive să penalizeze orice scriu.
    Eu nu am fost de acord cu politica pe forum de sateliți, dar chiar tu ai promovat politica aici la offtopic, oare la ce rezultate ai vrea sa ajungi?
    La osanale pentru un individ neperformant în funcția pe care o are și care este tot timpul in excursii prin tari exotice pe cheltuiala statului român și la ski, nefăcând nimic util pentru statul român -vezi cazul Schengen, unde chiar austriecii lui protejați ne-au dat cu tifla.
    Toate cele bune.
    LA TOTI NI-I GREU, DAR NU LA FEL
    "SGU Stargate Universe"

  14. #29
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,559
    Mentioned
    93 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Am scris mai sus ca doar cresterea PIB duce la bunastare!

    Am dat exemplu cu impozitarea la multinationale dar am uitat sa spun ca daca nu fac profit pleaca, si pleaca cu tehnologii si locuri de munca.
    Daca o mare companie cum e Dacia pleaca din tara, tu crezi ca e bine?
    Stii cati angajati are si cati altii sunt angajati la firmele care aprovizioneaza?

    Nu spun ca nu fura unii, ce zici daca itzi demonstrez ca tzara e furata de o companie romaneasca care da spaga la angajatii romani ai unei multinationale?
    Fura sume incredibile si e foarte greu sa te atingi de ei ca se lauda ca au "sistem".

    Poate ca multi dintre romani sunt naivi si cred ca galeria de fotbal va aduce bunastare, dar exista si cei multi si tacuti, unii isi fac treaba docili, nu ridica privirea, altii se bat cu infractorii si e bine sa fie anonimi.
    Te rog sa fii mai ponderat.
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

  15. #30
    dishwasher val's Avatar
    Join Date
    14 Jul 2007
    Location
    DTX
    Posts
    1,860
    Mentioned
    31 Post(s)
    Rep Power
    84

    Default

    Repet: atunci când te folosești de etnia cuiva pentru a jigni pe acea persoană, da este discriminare. "Logica" ta a poate avea "sens" pe FB in compania potrivită nu aici.
    Și vezi că nici faza cu "handicapați mintali" de la postul #17 nu este in regulă. Nu e de mirare că o folosești, când vrei sa impui o ideologie bolnavă te folosești de toate mizeriile posibile iar ura are un efect neașteptat asupra multor persoane. Ăștia sunteți voi propagandiștii.

    Vezi că ai încurcat butoanele la postul #26, trebuia "dislike" nu "like", dar poți să dai aici, nu e nicio problema. Adevărul este că primind "dislike" de la tine mă simt foarte onorat.
    UFS910, Nokia d-Box1, Nokia d-Box2, Optibox500, Vu+ Zero4K

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •