Thanks Thanks:  9
Likes Likes:  32
Dislikes Dislikes:  3
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26

Thread: Contul meu de la BCR in valuta se muta la alta banca urgent?

  1. #1
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,511
    Mentioned
    93 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default Contul meu de la BCR in valuta se muta la alta banca urgent?

    Aveam ceva economii in euro fara dobanda de 10 ani la ei, caut banca destinatie.

    ---------- Post added 09-12-22 at 00:44 ---------- Previous post was 08-12-22 at 23:02 ----------

    https://adevarul.ro/sport/un-club-de...a-2226359.html
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

  2. #2
    RSP - TEAM horatyu's Avatar
    Join Date
    16 Aug 2007
    Location
    SIBIU
    Posts
    5,748
    Mentioned
    63 Post(s)
    Rep Power
    113

    Default

    După mine sunt două ipoteze:
    1. Este un joc politic pe care nu îl văd mulți . O să fim primiți in Schengen înainte de alegerile din România, pentru că altfel nu au cu ce se lauda guvernanții trădători de azi. Dacă eram primiți acum se uita până la alegeri.
    Este singurul lucru (atu) pe care clasa politică de la putere îl au pentru a mai speră la încă un mandat în fruntea țării.
    Până atunci îi mai șantajează cu ce pot și poate obține și petrolul din Marea Neagră.
    sau
    2.Probabil noi nu știm, dar Rusia a făcut înțelegere cu mai marii lumii și la granița cu Ungaria se termina influenta Rusiei.
    LA TOTI NI GREU
    "SGU Stargate Universe"

  3. #3
    Old Member mondo's Avatar
    Join Date
    31 Jan 2007
    Location
    Romania
    Posts
    2,428
    Mentioned
    38 Post(s)
    Rep Power
    87

    Default

    Nici una din cele doua ipoteze nu sta in picioare. De ce?

    1.Orice alegeri s-ar face, psd-pnl vor fi la guvernare mult timp de acum incolo, cum este de 30 de ani dealtfel.
    2.Rusia prin invadarea Ucrainei si-a pierdut si mai mult influenta din zona. E din ce in ce mai vizibil.

    Legat de BCR am avut cont la ei si am renuntat cu ceva timp in urma. Ieri, Austria a votat impotriva intrarii Romaniei in spatiul Schengen si sunt profund dezamagit. Ca cetatean roman o sa fac si eu cumva sa nu mai particip la bunastarea firmelor austriece din Romania. Chiar daca este putin, poate ajuta!

  4. #4
    Golden Member lukas26's Avatar
    Join Date
    25 Mar 2009
    Location
    west
    Posts
    1,878
    Mentioned
    17 Post(s)
    Rep Power
    73

  5. #5
    RSP - TEAM horatyu's Avatar
    Join Date
    16 Aug 2007
    Location
    SIBIU
    Posts
    5,748
    Mentioned
    63 Post(s)
    Rep Power
    113

    Default

    Dacă politicienii români ar avea coho..s( sânge în instalatie) ar demara Ro-exit din UE și atunci ceilalți europeni ar face lobby pentru România și presiuni față de Austria și Olanda, iar ei ar putea sta liniștiți și într-o lună am fi in Schengen dacă ne retragem inițiativa de Ro Exit.
    Cam așa se joacă la nivel înalt în politică, nu să ne facem preș, ca să ne calce în picioare oricine.

    ---------- Post added at 14:34 ---------- Previous post was at 14:24 ----------

    Nu numai BCR și alte companii fac miliarde în Romania
    LA TOTI NI GREU
    "SGU Stargate Universe"

  6. #6
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,511
    Mentioned
    93 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Iar o luasi cu tehoria constipatiei?
    Traieste si tu in realitate.
    Ajungem urgent ca Republica Moldova.
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

  7. #7
    RSP - TEAM horatyu's Avatar
    Join Date
    16 Aug 2007
    Location
    SIBIU
    Posts
    5,748
    Mentioned
    63 Post(s)
    Rep Power
    113

    Default

    Dacă luni ar face anaful un audit la sânge la toate aceste firme austriece poate mi-aș schimba părerea, dar adevărul ( viața ) bate filmul.
    Nu e nici o conspirație este o tristețe fără margini că suntem considerați preșul tuturor. Nu contează că ei fac miliarde de euro în Romania, țară pe care o țin în UE numai pentru piața de desfacere și să cotizeze gras la UE.
    Serbia are politicieni cu verticalitate, la noi numai preșuri murdare.
    LA TOTI NI GREU
    "SGU Stargate Universe"

  8. #8
    RSP Enigma Team & GM
    Join Date
    04 Feb 2007
    Posts
    426
    Mentioned
    5 Post(s)
    Rep Power
    66

    Default

    Quote Originally Posted by zildan View Post
    Aveam ceva economii in euro fara dobanda de 10 ani la ei, caut banca destinatie.

    ---------- Post added 09-12-22 at 00:44 ---------- Previous post was 08-12-22 at 23:02 ----------

    https://adevarul.ro/sport/un-club-de...a-2226359.html
    Al meu de la Raiffeisen la Transilvania!!!

  9. #9
    maniac lao's Avatar
    Join Date
    02 Sep 2009
    Posts
    3,190
    Mentioned
    29 Post(s)
    Rep Power
    85

    Default

    Nu e bine sa plecam dupa fenta!
    Asa cum un singur om nu poate face doar ce vrea el, decat daca traieste singur intr-o pestera, asa nicio tara nu face numai ce i se scoala!
    Austria a fost doar la inaintare, daca macar o tara importanta ne dorea intradevar, ii potolea instant.
    Si eu mi-as muta conturile, dar in afara ca ma racoresc... nu are nicio importanta. Toti userii de pe forumul asta, daca si-ar muta conturile, n-ar fi decat o picatura in ocean!
    Adevarata putere este la putere, ei ar putea sa-i pedepseasca... dar nu o vor face. De ce?
    Din acelasi motiv pentru care am fost respinsi
    Doi mari vrăjmași are românul: mila pentru străini și ura pentru ai lui - Grigore Vieru

  10. #10
    maniac lao's Avatar
    Join Date
    02 Sep 2009
    Posts
    3,190
    Mentioned
    29 Post(s)
    Rep Power
    85

    Default

    Se pare ca se misca cate ceva:
    Austria va începe să simtă pe propria piele prețul pentru umilirea României privind aderarea la Schengen. Un colos cu afaceri de peeste un miliard de euro trece la măsuri radicale.

    Link
    Doi mari vrăjmași are românul: mila pentru străini și ura pentru ai lui - Grigore Vieru

  11. #11
    Standard RSP member
    Join Date
    18 Mar 2010
    Location
    software< -&->hardware
    Posts
    78
    Mentioned
    2 Post(s)
    Rep Power
    52

    Default

    Pentru mine este clar, la noi, de multe ori, nu vedem esentialul din cauza manipularilor. Nu cumva perceptia lor este asa cum este din cauza unor "concetateni" si a politicienilor "patrioti" ?
    Pana nu vom avea o clasa politica cata de cat cinstita si compatrioti cu caracter, nu cred ca putem fi catalogati ca si parteneri de incredere. Doar atunci putem vb pretentii si alte drepturi.
    Pana atunci, haideti sa curatam cat de cat mizeria din curtea noastra si sa ne impunem cuvantul de pe pozitie de forta, sa trecem de la rule taker la rule maker.

    Si vreau sa vad alternativele reale nu doar de dragul boicot-ului. Si inca ceva, in ce conditii au intrat firmele austriece pe piata romanesca, ce au politicienii romani de spus despre asta ?

  12. #12
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,511
    Mentioned
    93 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Am venit cu o cursa low-cost in noiembrie la Otopeni si am realizat (a n-oara) de ce nu ne iubeste Europa civilizata, am fost agresat si deranjat de "concetateni" care se intorceau de la "produs", care nu respectau semenii din avion si nici echipajul, si umblau in haita, impreuna cu copii si femeile pe care le folosisera la cersit pe strada.
    Stiu ca exista cititori care vor spune ca asta e "calea", dar ei sunt gunoaiele societatii!
    Ei sunt cartea noastra de vizita!
    Ce vreti sa va spun, ca aveau bautura in doze de suc, ca nu respectau locurile, ca vorbeau tare in tiganeste continuu, povestind ce au mai furat si inselat, negandindu-se ca unii din noi mai intelegem cate ceva din ce zic.
    Eu sunt suparat pe austrieci ca au jucat cartea rusiei, .... oare de ce nu ma mir?
    Concetatenii nostrii, multi dintre ei haur-isti, ne "rezolva" imaginea europeana.

    Cat de "aia" de zic sa iesim din UE, nu va suparati pe ei ca nu aveti pe cine.


    PS:
    Am scris doar ce limba vorbeau, nu stiu ce nationalitate, rasa aveau, aia puteti banui voi, si ma refer la infractiuni nu la rasa sau nationalitate mai sus.
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

  13. #13
    Standard RSP member
    Join Date
    09 Feb 2008
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    760
    Mentioned
    15 Post(s)
    Rep Power
    66

    Default

    Janes romales, praleo ?
    Edision Mio 4k plus, Vu+ Zero 4k, Samsung UE49MU6452, Samsung QE55Q82RATXXH

  14. #14
    Happy fery21's Avatar
    Join Date
    18 Feb 2008
    Location
    Big Bang
    Posts
    2,454
    Mentioned
    6 Post(s)
    Rep Power
    76

    Default

    S-a vedem si partea cea buna a lucrurilor, cati medici sunt in Austria ? Profesori..ingineri, acum ca, ori ce societate din lumea aceasta mai are si personaje atipice care sa spunem realitatea in ultimul timp influenteaza mai putin societatea noastra.
    ..::EGAMI TEAM::..

  15. #15
    Old Member mondo's Avatar
    Join Date
    31 Jan 2007
    Location
    Romania
    Posts
    2,428
    Mentioned
    38 Post(s)
    Rep Power
    87

    Default

    Quote Originally Posted by parpaneata View Post
    Janes romales, praleo ?
    O fi din Romanesti?

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •