Nu te mai "bloca" atat ca deja stim ca NU ITI PLACE ACEST MODEL....
Nu ai fi singurul......insa ura ta ca si a "catelusului tau - care nici macar nu il are" , denota cea ce am scris

Cat legat de mufa in cauza , eu nu am taiat nici o sanie sau cum ai scris tu pe aici
Asta denota o lipsa de inspiratie din partea ta in a rezolva diferitel prb intalnite la acest receptor
Exista si mufe mai mici separate si care cu putina indemanare/inspiratie/rabdare poti rezolva conexiunea in cauza , fara a strica sania hdd-ului sau mai stiu eu ce alte modificari ilogice , care nu au rezultatul scontat
NU DEGEABA AU PUS ACEA MUFA PE PL DE BAZA si chiar daca e pozitionata prost se poate folosi impreuna cu softul/add-on-ul dedicat cu rezultate bune.....
Ti-am mai scris ca tu din pacate nu ai si acel "gram de noroc" nu stiu daca doar la electronice sau in general si de aceea tie ti-se pare acest model un "rebut" , dar asta nu inseamna sa il boicotezi peste tot sau sa deschizi thread dedicat boicotarii....
Stau si ma intreb :
- Daca toti am proceda cum ai procedat tu cu boicotarea receptoarelor care nu ne plac , cum ai facut tu cu acest receptor , oare ar exista mai multe threaduri de boicotare decat cea ce exista in prezent ca threaduri cu subiecte diferite pentru diferitele receptoare detinute de noi ?