Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  4
Dislikes Dislikes:  0
Results 1 to 4 of 4

Thread: Ce Satfinder mai recomandati

  1. #1
    Standard RSP member
    Join Date
    15 Jun 2013
    Posts
    31
    Mentioned
    3 Post(s)
    Rep Power
    40

    Default Ce Satfinder mai recomandati

    Ce satfinder recomandati? (Pretul poate fi si peste 500 RON)

  2. #2
    Golden Member lukas26's Avatar
    Join Date
    25 Mar 2009
    Location
    west
    Posts
    1,878
    Mentioned
    17 Post(s)
    Rep Power
    73

  3. #3
    Golden Member dingo31's Avatar
    Join Date
    13 Mar 2011
    Location
    Constanta
    Posts
    1,339
    Mentioned
    45 Post(s)
    Rep Power
    69

    Default

    Nu am Megasat 1 HD, dar folosesc modelul Megasat 5 HD, adica fratele mai mare care este combo, cam aceeasi Marie in alta palarie.
    Cred ca partea de satelit este la fel. Despre Megasat pot spune pana acum ca merita banii, l-am cumparat de la o firma locala, dar trebuie sa spun ca atunci pretul era putin peste 2000 RON. (Pot atasa factura, pentru doritori). Acum observ ca s-a mai scumpit usurel la aceeasi firma. De'ale marketingului!
    Pot spune ca sunt foarte multimit pentru Megasat HD5, este rapid, sensibil, bateria dureaza peste 5 ore.
    Dezavantaj: editarea listei de sateliti se face doar din Megasat, nu exista soft editare PC, este destul de greoaie iar daca doresti banda C si banda KU trebuie neaparat sa schimbi la setare pozitia satelitului. De exemplu pentru Eutelsat 10A, daca vrei banda KU pui 10E, daca vrei banda C pui 10.1E sau 9.9E. Dar nu cred ca este un mare dezavantaj. Cel putin din punct de vedere tehnic, ca rapiditate sau sensibilitate merita investitia.




  4. #4
    Standard RSP member
    Join Date
    02 Jun 2008
    Posts
    35
    Mentioned
    2 Post(s)
    Rep Power
    58

    Default

    Eu am luat, de acum un an acest model, sunt multumitVB-S2 Digital Satellite Finder&Monitor Full HD DVB-S Sat Finder Meter KPT-268AH

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •