Thanks Thanks:  1
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Results 1 to 4 of 4

Thread: OPENATV-utilizare și setări (revenire la același post, copiere canale)

  1. #1
    Member Beginner
    Join Date
    27 Dec 2012
    Posts
    20
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    42

    Question OPENATV-utilizare și setări (revenire la același post, copiere canale)

    Cum pot în opentav ca atunci când reintru în Favorites, să revin la postul pe care am fost ultima dată, nu doar la buchetul din care face parte?
    Am setat în ”Set Up / Usage & GUI / Channels selection settings opțiunea ”Channel list cursor behavior” pe ”Keep Service”, dar tot la buchet revine. Iar dacă buchetul are câteva sute de canale introduse și eu vreau să văd canalelel adiacente, nu e totcmai comod...
    (e un Amiko Viper 4k V30, dacă are importanță).

    În anumite buchete actuale am grupuri de canale pe care le-aș copia în buchete noi, pe care să le pun primele. Cum pot muta într-un buchet nou , simultan, mai multe canale ? (să adaug câte unul din meniu sau din editorul de buchete din openweb if e greoi)? Există software-uri free pentru editat buchete? Ce mi-ați recomanda (cât mai simplu)? Se poate cumva chiar și cu un Edit+ sau ceva similar să editez fișierele pe care le văd prin FTP în etc/enigma2 ?

    Nu am găsit o secțiune (sau un Thread) dedicată imaginilor / openatv, de aceea am postat aici. Dacă nu există,sugerez administratorilor să introducă o secțiune separată pentru imagini, cu Threaduri pentru Openatv, Pure2. etc.

  2. #2
    Standard RSP member marcghi's Avatar
    Join Date
    17 Jan 2008
    Posts
    429
    Mentioned
    10 Post(s)
    Rep Power
    63

    Default

    Cu dreamboxEDIT poti sa le muti si sa le asezi cum vrei.

  3. #3
    Member Beginner
    Join Date
    27 Dec 2012
    Posts
    20
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    42

    Default

    Mulțumesc, îl voi instala.

    Cum pot în openatv ca atunci când reintru în Favorites, sã revin la postul pe care am fost ultima datã, nu doar la buchetul din care face parte?
    La voi revine la fel , doar la buchet sau revine și la canal? (poate am schimbat eu ceva setare...)

  4. #4
    Member Beginner
    Join Date
    27 Dec 2012
    Posts
    20
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    42

    Default

    Am rezolvat, debifând
    Always show bouquets
    în Channels selection settings (se poate accesa și prin OpenWebif în Settings.

    Treadul se poate păstra pentru discuții despre utilizarea openatv

    Ar fi și mai bine dacă administratorilor ar introduce o secțiune separată pentru imagini, separat chiar pentru openatv, Pure2, ...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •