Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  1
Dislikes Dislikes:  0
Results 1 to 3 of 3

Thread: Limita montura hh amiko 3800

  1. #1
    Standard RSP member
    Join Date
    20 Apr 2009
    Location
    Gherla / Cluj
    Posts
    147
    Mentioned
    21 Post(s)
    Rep Power
    57

    Default Limita montura hh amiko 3800

    Pe 2 antene fac curba cu 2 astfel de motoare , de la 34,5w pana la 85e cu Usals. La 90 e nu mai merge cu usals , apare mesaj " out of range" , insa daca schimb din usals pe diseq antena se misca si spre 90 e si mai departe. Am incercat disable limit din receiver dar nu vrea sa deplaseseze cu usals.

  2. #2
    Standard RSP member khalifa's Avatar
    Join Date
    19 Feb 2014
    Location
    Oradea
    Posts
    120
    Mentioned
    1 Post(s)
    Rep Power
    38

    Default

    Buna,incercati pe un alt receptor . Si eu folosesc tot montura H-H Amiko 3800 ,si am intampinat aceeasi problema folosind receptorul Amiko-8800 imi aparea mesajul "Out of range" in schimb daca folosesc Amiko-8900 cu o imagine E2 nu sunt astfel de probleme. Selectati disecq 1.2 miscati in stanga/dreapta antena pana gasiti semnalul si dati SAVE montura hh o va memora pozitia,pe restul satelitilor puteti pastra pe USALS.




    ---------- Post added at 10:59 ---------- Previous post was at 10:24 ----------

    deci duceti antena folosind USALS la pozitia 85E apoi schimbati USALS pe Diseqc ,selectati un tp. cu semnal puternic de pe pozitia 90E si dati "moving East" pana cand intra semnalul pe urma dati SAVE si pozitia 90E va fi salvata pe Diseqc ,restul satelitilor nu se vor modifica vor ramane tot pe USALS.
    Oradea , Dish 0,8/1/1,2-KU___ 1.5m-C Band

  3. #3
    Standard RSP member gladix's Avatar
    Join Date
    05 Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    265
    Mentioned
    5 Post(s)
    Rep Power
    61

    Default

    schimba satellites.xml cu o lista de sateliti mai larga care sa includa si ce trece de 85 est in rec-ul care nu vrea 90 est

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •