Thanks Thanks:  14
Likes Likes:  11
Dislikes Dislikes:  0
Results 1 to 12 of 12

Thread: Atomic tv revine

  1. #1
    Standard RSP member khalifa's Avatar
    Join Date
    19 Feb 2014
    Location
    Oradea
    Posts
    120
    Mentioned
    1 Post(s)
    Rep Power
    38

    Default Atomic tv revine

    -Este oficial, televiziunea Atomic TV revine, in cursul sedintei CNA de astazi (28.09.2021) a fost aprobata solicitarea venita din partea Atomic Media Advertising SRL pentru licenta audiovizuala a serviciului de programe Atomic TV.

    -Exista informatii de ceva timp privind relansarea postului Atomic insa astazi a fost realizat pasul important de a obtine licenta audiovizuala.
    Formatul de principiu este tematic – muzica, tineret, educatie, formatul de difuzare este SD si HD iar zona de difuzare nationala si internationala (Republica Moldova, Europa, America de Nord).

    -Modalitatile de receptie vor fi prin retele de comunicatii electronice, IPTV, OTT, online, web tv, aplicatii mobile si smart tv.Exista acord de principiu pentru retransmisie eliberat de iNES Group. Orarul de difuzare este 24 de ore pe zi iar investitia proprie este de 250.000 de euro. Reprezentantul postului a mentionat ca au existat discutii de principiu cu cablisti atat mari cat si mici, fiind asigurat ca vor fi difuzati fara probleme daca programul difuzat va fi competitiv.

    -Procentul muzicii romanesti difuzate va fi de 80%, urmand ca 20% sa fie opere internationale.

    -Nicolae Serbu, reprezentantul postului si actionarul Atomic Media Advertising SRL a mentionat ca este momentul sa intervina pentru a sprijini artistii romani. Exista colaborari cu majoritatea academiilor si scolilor de muzica din Romania, pentru a ajuta la descoperirea noilor talente.

    -Atomic TV a fost infiintat in Romania de catre o companie din SUA insa in 2003, societatea care detinea licenta a intrat in insolventa, moment in care marca a fost scoasa la licitatie, fiind adjudecata de Nicolae Serbu.



    sursa:https://www.media-max.ro/atomic-tv-r...rimit-licenta/


    ---------- Post added at 14:40 ---------- Previous post was at 13:18 ----------

    Iata si cateva capturi din 2005 perioada in care Nic Serbu era proprietar Atomic Tv.













    ---------- Post added at 15:17 ---------- Previous post was at 14:40 ----------

    inca o precizare in 2005 exista deja postul Tv-K Lumea (fostul Atomic Tv) si exista si aceasta versiune Atomic Tv finantat de Nic Serbu. (pozele au fost facute din perioada in care a aparut si Taraf TV pe Sirius in mijlocul anului 2005)
    Oradea , Dish 0,8/1/1,2-KU___ 1.5m-C Band

  2. #2
    RSP Enigma Team & GM
    Join Date
    04 Jun 2007
    Location
    bucuresti
    Posts
    792
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    74

    Default

    "este momentul sa intervina pentru a sprijini artistii romani " ce declaratie aiurea in conditiile in care prin procesele dintre el si fostii proprietari , manevre cu insolventa si drepturi de autor , drepturile pentru numele atomic si toate mirsaviile juridice a scos artistii romani din grila operatorilor tv romani lasind spatiu liber lui mcm si mai tirziu mtv romania. Da, se bazeaza ca din gramada de canale muzicale care sint prezente pe piata romaneasca niciunul nu reuseste sa-si creeze un format propriu care sa atraga publicul , fiind doar executantii ordinelor caselor de productie adica aceeasi muzica ,aceeasi artisti. Sa vedem lansarea si ce reuseste sa faca .
    pasionat de profesie ; Dbox2,Vu Ultimo,Vu Solo2, Vu Duo2,Sab Triple tuner Hd;
    offset 80cm,90cm,100cm,110cm,125cm toate produse de famaval ;
    simetrica 120cm,150cm,180cm ,260cm

  3. #3
    Standard RSP member khalifa's Avatar
    Join Date
    19 Feb 2014
    Location
    Oradea
    Posts
    120
    Mentioned
    1 Post(s)
    Rep Power
    38

    Default

    @claudiu dar despre aceasta declaratie ce parere aveti ? "exista colaborari cu majoritatea academiilor si scolilor de muzica din Romania, pentru a ajuta la descoperirea noilor talente"
    Eu cred ca toti cei care au urmarit postul Atomic isi doresc sa revada trupe vechi consacrate 3SE,Andre,N&D,Genius,ASIA,Candy,La Familia,Bug Mafia,Parazitii... cine nai*a vrea sa auda de noi "talente" de genul Ruby,Dorian Popa,Jador,WHATSUP . In fine vom trai si vom vedea
    ce ne rezerva viitorul )
    Oradea , Dish 0,8/1/1,2-KU___ 1.5m-C Band

  4. #4
    RSP Enigma Team & GM
    Join Date
    04 Jun 2007
    Location
    bucuresti
    Posts
    792
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    74

    Default

    partea proasta e ca la momentul respectiv videoclipurile trupelor mentionate aveau sigla atomic si nu si-au mai putut promova clipurile pe alte posturi ,cu asta i-a cam "omorit " pe multi. De aici si disparitia multor trupe, nu i-a mai vazut lumea , nu i-a cerut nici concerte nu au mai avut. Academiile- sint afacerile unor trupe cunoscute , cu pandemia nu au mai avut concerte ,trebuiau sa faca bani intr-un fel (vezi reclama cu academia voltaj) ; scolile de muzica sint oarecum urmasele fostei scoli populare de arta sau isi doresc sa fie , srl-uri care contra unei sume de bani dau diploma de cintaret, trupa , calificat sonorizare si ce se mai leaga de zona eveniment -concert. Prin 96-97 am lucrat la o firma care incepuse cu impresariat artistic ca transmisiunile nu prea mergeau si la vremea respectiva cine avea bani suficienti gasea un loc de artist ,chiar daca nu avea vocea si nu arata cit de cit "comercial".
    pasionat de profesie ; Dbox2,Vu Ultimo,Vu Solo2, Vu Duo2,Sab Triple tuner Hd;
    offset 80cm,90cm,100cm,110cm,125cm toate produse de famaval ;
    simetrica 120cm,150cm,180cm ,260cm

  5. #5
    Standard RSP member khalifa's Avatar
    Join Date
    19 Feb 2014
    Location
    Oradea
    Posts
    120
    Mentioned
    1 Post(s)
    Rep Power
    38

    Default

    Se pare ca totul a fost un FAKE NEWS de zile mari marca Nic Serbu,relansarea postului a fost anuntat (online) pe luna trecuta insa de atunci "finantatorul" nu a mai dat nici-un semn de viata pe pagina sa de Facebook asa ca eu personal nu mai cred in posibilitatea de relansare a acestui canal, cunoscatorii stiu deja faptul ca de 5-6 ani tot incearca relansarea acestui post TV insa fara succes. Pentru fanaticii Atomic-TV va las ca "despagubire" pentru o eventuala dezinformare 3 videoclip :Stefan Banica Jr,Ca$$a Loco,Candy.

    https://www.facebook.com/10005599563...0976415364014/

    Oradea , Dish 0,8/1/1,2-KU___ 1.5m-C Band

  6. #6
    Standard RSP member
    Join Date
    10 Nov 2009
    Posts
    202
    Mentioned
    2 Post(s)
    Rep Power
    54

    Default

    Atomic tv a aparut online.http://www.atomictv.ro/

  7. #7
    Standard RSP member khalifa's Avatar
    Join Date
    19 Feb 2014
    Location
    Oradea
    Posts
    120
    Mentioned
    1 Post(s)
    Rep Power
    38

    Default

    Oradea , Dish 0,8/1/1,2-KU___ 1.5m-C Band

  8. #8
    Standard RSP member
    Join Date
    10 Nov 2009
    Posts
    202
    Mentioned
    2 Post(s)
    Rep Power
    54

    Default

    Ascult de o ora,imi place!A devenit postul meu preferat.

  9. #9
    Standard RSP member khalifa's Avatar
    Join Date
    19 Feb 2014
    Location
    Oradea
    Posts
    120
    Mentioned
    1 Post(s)
    Rep Power
    38

    Default

    Quote Originally Posted by laci View Post
    Ascult de o ora,imi place!A devenit postul meu preferat.
    De atata timp promitea relansarea acestui canal incat sansele erau foarte mici dar vad ca m-am inselat si iata este o surpriza placuta,au si grafica cu Artist/Titlu...


    Oradea , Dish 0,8/1/1,2-KU___ 1.5m-C Band

  10. #10
    Standard RSP member khalifa's Avatar
    Join Date
    19 Feb 2014
    Location
    Oradea
    Posts
    120
    Mentioned
    1 Post(s)
    Rep Power
    38

    Default

    Oradea , Dish 0,8/1/1,2-KU___ 1.5m-C Band

  11. #11
    maniac lao's Avatar
    Join Date
    02 Sep 2009
    Posts
    3,190
    Mentioned
    29 Post(s)
    Rep Power
    85

    Default

    Link pentru VLC
    https://atomic.streamnet.ro/atomictv.m3u8
    Pentru E2
    Code:
    #SERVICE 4097:0:1:FFFF:0:0:0:0:0:0:https%3a//atomic.streamnet.ro/atomictv.m3u8:Atomic Tv
    #DESCRIPTION Atomic Tv
    Doi mari vrăjmași are românul: mila pentru străini și ura pentru ai lui - Grigore Vieru

  12. #12
    Standard RSP member khalifa's Avatar
    Join Date
    19 Feb 2014
    Location
    Oradea
    Posts
    120
    Mentioned
    1 Post(s)
    Rep Power
    38

    Default

    Atomic Academy TV - prima televiziune muzicală din România pentru copii și adolescenți. Noul post marca Atomic, este liber la retransmisie. Dacă ai copii, să-ți trăiască, solicită operatorului tău de cablu, să-l introducă in grilă! (da am dat copy-paste de pe pagina de Facebook Atomic Tv sa nu ma linsati...)
    https://atomicacademytv.ro/
    Oradea , Dish 0,8/1/1,2-KU___ 1.5m-C Band

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •