Thanks Thanks:  1
Likes Likes:  2
Dislikes Dislikes:  0
Results 1 to 5 of 5

Thread: Da, se poate si la noi

  1. #1
    Standard RSP member
    Join Date
    10 Nov 2009
    Posts
    202
    Mentioned
    2 Post(s)
    Rep Power
    54

    Default Da, se poate si la noi

    Da, se poate si la noi

    Ciugud, singura comuna din Romania cu moneda virtuala, scoala SMART si masini electrice
    https://www.youtube.com/watch?v=Vz541NzSGGA
    Dupa mine primarul din Ciugud ar trebuii sa fie si presedintele tarii, tot cu echipa lui.Nu am auzit de el, nu-l cunosc, dar vad ce a realizat,si nu numai vorbe a fost.Asa ceva se realizeaza numai daca iti pasa de oameni si comunitate.Toti primarii au ce invata de la acest om.

  2. #2
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,759
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    Monezile virtuale sunt incadrate in ''venituri speculative'' si NU se vor impune pe plan mondial chiar asa de usor
    De aici si urcusurile/coborasurile lor , mai ales ca si treaba cu ''mineritul'' la fel NU este prea........
    Ca se accepta/foloseste tacit/pe ici pe colo e altceva , insa pana a se impune pe plan mondial mai e cale lunga

    In plus chestia cu proiectul SMART/MASINI ELECTRICE vis-a-vis de moneda virtuala sunt doua chestii diferite
    De aceea moneda virtuala e folosita doar pe plan local - ciububan - initiativa nu este rea cu notiunea/proiectul SMART si pentru localitati mici se poate implementa mai usor , insa in orasele mari....... mai greu , in Bucuresti probabil se va numi - Buciuban..........

    RADIOGRAFIA SMART CITY ÎN ROMÂNIA IN 2021: 860 DE PROIECTE, ÎN 124 DE ORAȘE - https://vegacomp.ro/radiografia-smar...-124-de-orase/

  3. #3
    Standard RSP member
    Join Date
    10 Nov 2009
    Posts
    202
    Mentioned
    2 Post(s)
    Rep Power
    54

    Default

    Moneda virtuala,ciububan,deocamdata e pentru copii de acolo ,sunt rasplatiti pentru ca deseurile menajere sa fie adunat selectiv,sunt invatati de mic.E un aparat unde se pune deseul selectiv si in functie cate au pus ,primesc din aparat ciububan .A avut mare succes acolo.Aceste monenede virtuale dupa aceea se poate convertii in altceva,in excursii etc.Nu primesc bani efectiv. Ce m-a uimit ,nu exista in sat tomberon pentru gunoi,oamenii de acolo nu mai arunca mizeria jos.Dupa mine ar putea implementa si in orase astfel de moneda virtuala,pentru adulti sa fie reducere pentru impozit cum s-a zis si acolo.

  4. #4
    Golden Member dingo31's Avatar
    Join Date
    13 Mar 2011
    Location
    Constanta
    Posts
    1,339
    Mentioned
    45 Post(s)
    Rep Power
    69

    Default

    Quote Originally Posted by laci View Post
    . Ce m-a uimit ,nu exista in sat tomberon pentru gunoi,oamenii de acolo nu mai arunca mizeria jos.Dupa mine ar putea implementa si in orase astfel de moneda virtuala,pentru adulti sa fie reducere pentru impozit cum s-a zis si acolo.
    Stirea este veche si rasuflata, a fost comentata la emisiunile matinale aproape pe toate posturile radio FM cu 3-4 luni in urma.
    Tu spui ca ai fost uimit ca nu ai vazut vreun tomberon pe acolo, dar habar nu ai cine este primarul? Dar ai fost vreodata pe acolo?
    Sau imaginatie si postare ca sa mai postam?
    In domeniul satelitar, evident!

  5. #5
    Standard RSP member
    Join Date
    10 Nov 2009
    Posts
    202
    Mentioned
    2 Post(s)
    Rep Power
    54

    Default

    Eu prima data am auzit de aceasta comuna.Nu trebuia sa fiu fizic acolo sa vad ce este pe acolo si ce s-a realizat acolo.
    De primar dupa aceaea am citit cine este.Este un om politic independent,nu apartine de nici un partid.Inseamna nu trebuie sa cotizeze.
    Postarea am facut la sectiunea Off.
    In legatura cu domeniul satelitar,incet incet moare hobbyul nostru.Nu mai e cand a fost inainte.Pe forum cine este acum cred 80%,stiu de domeniul satelitar.
    Cand a fost ultima oara cind un user nou a intrebat de domeniul satelitar?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •