Thanks Thanks:  4
Likes Likes:  14
Dislikes Dislikes:  3
Results 1 to 8 of 8

Thread: Un politician adevarat

  1. #1
    Standard RSP member
    Join Date
    10 Nov 2009
    Posts
    202
    Mentioned
    2 Post(s)
    Rep Power
    54

    Default Un politician adevarat

    Un politician adevarat,Szijjártó Péter.Merita sa va uitati pana la capat.
    Interviu facut de BBC cu Ministrul de Externe al Ungariei.
    https://www.youtube.com/watch?v=EZ_1W6v6Rrw

  2. #2
    Standard RSP member
    Join Date
    10 Nov 2009
    Posts
    202
    Mentioned
    2 Post(s)
    Rep Power
    54

    Default

    BBC interzice ca M1 post national maghiar sa difuzeze interviul cu Szijjártó Péter.In interviu era vorba de LGBT,statul de drept si despre libertatea presei din Ungaria.
    BBC voi vorbiti de libertatea presei,cand chiar voi cenzurati?
    https://www.youtube.com/watch?v=SJKnE3XfwEg
    Cu google translate se poate traduce ce zic oamenii din ungaria la sectiunea comentarii.

  3. #3
    Standard RSP member
    Join Date
    10 Nov 2009
    Posts
    202
    Mentioned
    2 Post(s)
    Rep Power
    54

    Default

    "Mamă a trei băieți, Judit Varga Ministrul Justiției de la Budapesta, spune ferm și dă peste nas Europei progresiste: ”Toți părinții doresc binele pentru copilul lor, protejându-i de toate pericolele - acest lucru, desigur, nu este înțeles de către Bruxelles , deoarece tot ceea ce contează pentru ei este ca toată lumea să danseze după cum fluieră ei”.


    Ei bine, Judit Varga, transmite răspunsul Ungariei pentru derapajele tiranice ale liderilor Europei: ”Am niște vești proaste pentru ei: noi nu cântăm după această partitură!”."

  4. #4
    Old Member mondo's Avatar
    Join Date
    31 Jan 2007
    Location
    Romania
    Posts
    2,428
    Mentioned
    38 Post(s)
    Rep Power
    87

    Default

    Da de ce nu iese Ungaria din UE?

  5. #5
    Standard RSP member
    Join Date
    10 Nov 2009
    Posts
    202
    Mentioned
    2 Post(s)
    Rep Power
    54

    Default

    Szijjártó Péter raspunde si la aceasta intrebare in interviu.
    Din Wikipedia."Numai în România, numărul credincioșilor ortodocși este, potrivit recensământului din 2011, de 16.307.004, deci 86,45% din populația țării"
    Ce zice biserica ortodoxa in legatura cu LGBT?
    Si din aceasta cauza ar trebui sa iesim din UE?
    Deocamdata politicienii nostrii nu zic nimic,dar daca o sa tina cu Bruxelles inseamna ca nu reprezinta opinia romanilor.

  6. #6
    Standard RSP member
    Join Date
    09 Feb 2008
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    760
    Mentioned
    15 Post(s)
    Rep Power
    66

    Default

    Un politician aservit regimului Orban ! Cum ar fi putut fi altfel. Un negationist. N-a raspuns concret la niciuna dintre intrebarile importante ale reporterului. In principiu un pro rus, identic cu seful lui de guvern. Spyware-ul Pegasus a fost si poate mai este inca folosit de guvernul Orban. Bravurile lui cum ca Ungaria se descurca si fara fondurile UE..... denota politica populista remarcata si de Steve. Un politician de partid, fara idei proprii, fixist si servil politicii partidului ce l-a numit in functie cu un discurs ce da bine la popor.
    In alta ordine de idei, referendul BOR a fost un mare kitch ! Despre ce vorbesti ? Nu tot otodoxul roman e contra LGBT. Nu-i inteleg dar le respect orientarea. Asta inseamna democratie.
    Edision Mio 4k plus, Vu+ Zero 4k, Samsung UE49MU6452, Samsung QE55Q82RATXXH

  7. #7
    Golden Member dingo31's Avatar
    Join Date
    13 Mar 2011
    Location
    Constanta
    Posts
    1,339
    Mentioned
    45 Post(s)
    Rep Power
    69

    Default

    Quote Originally Posted by parpaneata View Post
    Un politician aservit regimului Orban ! Cum ar fi putut fi altfel. Un negationist. N-a raspuns concret la niciuna dintre intrebarile importante ale reporterului. In principiu un pro rus, identic cu seful lui de guvern. Spyware-ul Pegasus a fost si poate mai este inca folosit de guvernul Orban. Bravurile lui cum ca Ungaria se descurca si fara fondurile UE..... denota politica populista remarcata si de Steve. Un politician de partid, fara idei proprii, fixist si servil politicii partidului ce l-a numit in functie cu un discurs ce da bine la popor.
    In alta ordine de idei, referendul BOR a fost un mare kitch ! Despre ce vorbesti ? Nu tot otodoxul roman e contra LGBT. Nu-i inteleg dar le respect orientarea. Asta inseamna democratie.
    Omul pare un troll aservit Sputnik si nu cred ca trebuie bagat in seama. Nu prea posteaza subiecte satelitare, posteaza aproape numai invective provocatoare anti UE, anti NATO, la ordin sau din proprie initiativa, asta nu stiu! Nu-l mai bagati in seama cu postarile sale care nu au nimic de-a face cu subiectul acestui forum.
    Cred ca ar fi mai bine sa fie inchise asemenea topicuri

  8. #8
    Standard RSP member
    Join Date
    10 Nov 2009
    Posts
    202
    Mentioned
    2 Post(s)
    Rep Power
    54

    Default

    Suntem la sectiunea Off.Pe partea satelitara daca veneau useri noi si daca au intrebat ceva,si stiam raspunsul l-am ajutat,si in privat daca era cazul.De pe forumul asta am invatat si eu cand am inceput pasiunea asta,multumesc si pe aceasta cale.A fost un user de aici de la care am invatat foarte mult,nu stiam cum sa rasplatesc.Mi-a zis ,nu sunt dator cu nimic dar cand o sa stiu mai multe lucruri si eu sa ajut pe alti membri de pe forum.Si asta si am facut,de multe ori in privat prin teamwiver fiindca atunci am observat unde e problema.Era si bucuria mea cand am reusit sa rezolv problema la cineva.Nu sunt profesionist pe partea satelitara, numai lucrurile elementare stiu,pe care am incercat sa dau mai departe.Erau useri pe care l-am ajutat la inceput si stiu mult mai multe lucruri ca eu acum.
    In legatura cu politica,din proprie initiativa scriu.Am doi copii mari care nu mai sunt in tara, fiindca daca ai un job ,din salariu ala nu se poate trai,si mai bine au mers afara unde traiesc decent.Eu acuz pe toti politicienii nostrii ca copii mei nu sunt in tara.
    Stiu nici in Ungaria nu e roz nimic, dar macar nu vrea sa fie colonie.As dori macar un politician roman din guvern ,daca vede ca pentru Romania nu e bine ceva,sa zica NU la Bruxelles.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •