Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  11
Dislikes Dislikes:  0
Results 1 to 9 of 9

Thread: Nu mai ma uit la filme si seriale Netflix

  1. #1
    Standard RSP member
    Join Date
    10 Nov 2009
    Posts
    202
    Mentioned
    2 Post(s)
    Rep Power
    54

    Default Nu mai ma uit la filme si seriale Netflix

    Nu mai ma uit la filme si seriale Netflix, fiindca aproape nu exista un film sau serial nou unde sa nu apara homosexualitatea.Am si eu o varsta,incerc si eu sa accept lucruri noi,dar propaganda asta cu homosexualitatea e deja e mult.Nu mai vorbesc despre Eurovision,si aici un homo a castigat,a castigat fiindca e homo,nu pentru ca au facut o muzica buna.Pana acum ei au stat in casele lor,de ce dr..cu promoveaza?Eu cred toti astia sunt bolnavi un pic la cap,si astia incep sa ne conduca in media si politica.Un barbat sanatos cu o femeie vrea sa faca familie,iar o femeie cu un barbat.Nu de aceea scriu asta fiindca sunt religios,dinpotriva in stiinta cred.

  2. #2
    Standard RSP member Florynsv's Avatar
    Join Date
    25 Sep 2008
    Location
    Suceava
    Posts
    187
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    58

    Default

    Eu, n-am Netflix, dar am mai urmarit si eu de-a lungul anilor unele seriale luate de pe torente, si "trendul" asta, l-am observat si eu. Aproape in fiecare serial, trebuia sa apara la un moment dat, pe parcursul actiunii, un cuplu de barbati care isi bagau limba in gat! N-am nimic impotriva homosexualilor, pot sa faca tot ce le pofteste inimioara, dar ma deranjeaza ca trebuie sa vad eu asa ceva!
    Triax TDA110, LNB Inverto black ultra 0,2dB, H-H Optibox DM 3800S, NEO-095 & Conrad rotor, Octagon SF8008, 90E-30W!

  3. #3
    RSP - TEAM horatyu's Avatar
    Join Date
    16 Aug 2007
    Location
    SIBIU
    Posts
    5,748
    Mentioned
    63 Post(s)
    Rep Power
    113

    Default

    Nici eu nu am nimic cu homosexualii, dar au început să strige in gura mare că sunt marginalizați și primesc tot mai multe drepturi.
    Oscarul nu se mai da dacă filmul nu are homosexuali și negri.
    Am ajuns ca noi cei normali să fim minoritatea marginalizată.
    Dacă te duci dezbrăcat pe stradă te amendează poliția, dar dacă ești gay este ok că ești dezbrăcat pe stradă.
    Era un banc cu un român care vrea să emigreze, iar când este întrebat de ce enumeră faptul că pe timpuri homosexualii erau omorâți, pe timpul lui Ceaușescu erau băgați la închisoare, apoi după 89 homosexualitatea era amendată, acum este mediatizată și premiată.
    Deci vreau să plec din țară până când nu devine obligatorie.
    LA TOTI NI GREU
    "SGU Stargate Universe"

  4. #4
    dishwasher val's Avatar
    Join Date
    14 Jul 2007
    Location
    DTX
    Posts
    1,857
    Mentioned
    31 Post(s)
    Rep Power
    84

    Default

    Cu fenomenul in sine nu sunt de acord dar cred că părerea ar trebui sa o păstrez pentru mine. Deranjant este alt fapt, sunt persoane publice care nu recunosc acest fapt: preoți, politicieni, medici, artiști și legiuitori... "Vai cine, părintele? Nu face el așa ceva"
    Mi-aș exprima nemulțumirea față de această minoritate in cazuri extreme, de exemplu sa plătesc impozit mai mare sau să iau salariul mai mic față de ei, dar ... nu este cazul.

    @horatyu, cu negrii din filme ce ai, sau este vorba numai despre negrii gay? Și dacă tot vrei sa pleci din tara, te mai întreb: incotro, Belarus sau Coreea de Nord? De fapt nu contează, negrii și homosexuali sa nu fie.
    Last edited by val; 26-05-21 at 07:31.
    UFS910, Nokia d-Box1, Nokia d-Box2, Optibox500, Vu+ Zero4K

  5. #5
    RSP - TEAM horatyu's Avatar
    Join Date
    16 Aug 2007
    Location
    SIBIU
    Posts
    5,748
    Mentioned
    63 Post(s)
    Rep Power
    113

    Default

    Nu am nimic nici cu homosexualii, nici cu cei de culoare, am expus doar noile cerințe a celor de la Oscar pentru a da premiul.
    Nu căuta să schimbi subiectul.
    Citește mai atent, este cumva și vina mea că nu am folosit liniuța de dialog pentru a înțelege că defapt era răspunsul celui care voia să emigreze.
    Era doar un banc.
    LA TOTI NI GREU
    "SGU Stargate Universe"

  6. #6
    dishwasher val's Avatar
    Join Date
    14 Jul 2007
    Location
    DTX
    Posts
    1,857
    Mentioned
    31 Post(s)
    Rep Power
    84

    Default

    Desigur că era doar un banc.
    UFS910, Nokia d-Box1, Nokia d-Box2, Optibox500, Vu+ Zero4K

  7. #7
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,512
    Mentioned
    93 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Baieti, v-ati prins cam tarziu ca sunt special introduse personaje mai colorate la propriu si figurat in filme.
    Face bine la tolerantza noastra fatza de societate si rating.
    Si ar cam trebui sa inchidem discutia.
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

  8. #8
    Banned
    Join Date
    19 Oct 2015
    Posts
    37
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    ai in familie pe cineva altfel nu ai dezvolta fobia asta, cel mult cu indiferenta si detasare ar trebui privite ca sunt fictiuni, filme artistice toate..

    poti incerca daca stii franceza continutul SALTO mult mai cumintel ca Hbo si Netflix..

    Molotov, Arte cu En Therapie cu tine..

  9. #9
    Standard RSP member
    Join Date
    09 Feb 2008
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    760
    Mentioned
    15 Post(s)
    Rep Power
    66

    Default

    La filme in care doua tipe super bune se saruta si ''isi baga limbiule in gura'' va uitati ? E tot aia ! Tot homosexualitate este. Eu ii tolerez ptr ca asa s-au nascut. Ai telecomanda, ai buton skip, forward, etc.
    Edision Mio 4k plus, Vu+ Zero 4k, Samsung UE49MU6452, Samsung QE55Q82RATXXH

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •