Salutare!!!
M-am hoatrat sa particip si eu cu "expermimente" pe forum si dupa un esec cu raspberry pi4 2gb ca si mediaplayer am cumparat :


Odroid N2+ (pagina producatorului) de aici
Am instalat coreelec 19 RC04pe sdcard si ca Dvb-C am folosit xbox tuner cu toate cele , se comporta exemplar cu o ocupare a procesorului de cateva procente pe 4k .
De asemenea am intalat pe sdcard (V30) versiunea android de pe forum.odroid.com "ROM AOSP Android 9.0 Pie + Android-TV" version care de asemenea se comporta exemplar .
Interesanta este cealalta imagine ATV :LineageOS 17.1][Android 10.0][voodik] for the ODROID-N2 care consuma ceva mai multe resurse dar are instalat si TVheadend functional.
Nu am putut testa sub android xbox tuner deoarece nu am gasit sau mai bine spus nu stiu sa adaug drivere necesare , dar nu renunt si accept orce fel de sfat .
Primele concluzii:
PRO
-de doua ori mai rapid decat PI4
-suport si drivere pe android asigurare de hardkernel , probabil cu pariciparea Amlogic , forte buna
-sistem compact care include radiator de racire , sursa de alimentare la 12v , un receptor IR.
-combinatia Amlogic S922x up to 2,4ghz cu 4Gb ram face cel mai rapida placa de dezvoltare
-cel mai rece procesor de la Amlogic si nu numai
-se poate adauga eMMC in slotul special
CONTRA
-lipsa wifi pe placa ceea ce necesita un dongle USB - wifi , la fel cu bluetooth
-pretul ridicat in EU
-o comunitate mai mica decat cea a sustinatorilor rpi
- stocuri care se epuizeaza foarte repede , una din probleme fiind asa zisa criza mondiala de procesoare
PS: Celor ce au mai lucrat prin android accept cu bucurie sfaturi pentru instalarea xbox tunerului in android 9