Thanks Thanks:  12
Likes Likes:  14
Dislikes Dislikes:  0
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 36

Thread: Amiko Mini 4K UHD Combo Discutii si suport

  1. #16
    Standard RSP member marsel90's Avatar
    Join Date
    11 Sep 2007
    Location
    --------
    Posts
    485
    Mentioned
    10 Post(s)
    Rep Power
    69

    Default

    Inca o teapa marca Amiko si acest receptor

  2. #17
    Standard RSP member
    Join Date
    02 Jun 2008
    Posts
    35
    Mentioned
    2 Post(s)
    Rep Power
    58

    Default

    Nu e chiar teapa!Pentru cei cu buget mai redus, face fata!E un receptor nou, are problema, dar majoritatea problemelor se poate rezolva.Nici receptoarele cu cateva suta de Euro, nu sunt perfecti!

  3. #18
    Member Beginner
    Join Date
    13 Mar 2021
    Location
    Chiuza, Bistrita Nasaud
    Posts
    18
    Mentioned
    7 Post(s)
    Rep Power
    12

    Default

    Mulțumesc domnule feri.Totusi e primul receptor din crecă vreo sută pe care le.am avut și care nu are listă de sateliți de la 100 est la 47 vest sa zicem.Pana pun lista fac bătături la degete.Tunerul e bun, la fel cu Alpha x și amiko alien mini.Totusi pe Lounge tv 4 k de pe satelitul Belintersat nu rulează imaginea.Sper sa rezolve lista cu sateliți altfel chiar e o țeapă cu tot prețul redus
    Toate bune

  4. #19
    Standard RSP member
    Join Date
    02 Jun 2008
    Posts
    35
    Mentioned
    2 Post(s)
    Rep Power
    58

    Default

    Nu sunt acasa, sa verific lista cu satelitii, poate lipsesc pozitiile extreme.Receptorul , e alocat pentru satelitii uzuali din Europa.

  5. #20
    Standard RSP member marcghi's Avatar
    Join Date
    17 Jan 2008
    Posts
    429
    Mentioned
    10 Post(s)
    Rep Power
    63

    Default

    Daca se pot adauga manual sateliti in lista , care este problema, este asa greu de facut asta ?

  6. #21
    Standard RSP member
    Join Date
    02 Jun 2008
    Posts
    35
    Mentioned
    2 Post(s)
    Rep Power
    58

    Default

    Thor, 12.360 H 30000, a aparut NASA TV UHD.Acuma merge bine si cu acest receptor
    Am verificat, sunt sateliti de la 78.5 grade est, la 30 grade vest

  7. #22
    konstantine's Avatar
    Join Date
    18 Apr 2008
    Location
    Sudul României
    Posts
    2,304
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Feri, hai să nu mai amestecăm mere cu pere că-i zăpăcim pe colegii de forum!
    Tu ai amiko uhd s2x satelit, aici vorbim despre amiko minicombo uhd 4 k. Alt receptor, alte tunere, alt procesor, alt software. Singurele asemănări sunt carcasa, telecomanda și sursa de alimentare.
    Citat din Cătălin Ștefan:
    "M-am săturat să-mping apa la deal"
    http://technomitclima.ro/

  8. #23
    Standard RSP member
    Join Date
    02 Jun 2008
    Posts
    35
    Mentioned
    2 Post(s)
    Rep Power
    58

    Default

    DA!Am si modelul SAT, si modelul Combo.Intreadevar, Combo merge mai bine!
    @Andrei74:Ai dreptate, Lounger TV 4K, de pe Belintersat, are sonor, dar imagine nu!Poate din cauza SR foarte mare(45000).Fenomenul e similar cu NASA TV UHD, de pe Thor (12.705 V 45000)

  9. #24
    Standard RSP member
    Join Date
    14 May 2011
    Posts
    111
    Mentioned
    7 Post(s)
    Rep Power
    48

    Default

    Nu cred ca e din cauza sr mare pentru ca la mine Nasa tv uhd de pe Thor se receptioneaza fara nici o problema iar Lounger tv 4k nu.

  10. #25
    Standard RSP member
    Join Date
    02 Jun 2008
    Posts
    35
    Mentioned
    2 Post(s)
    Rep Power
    58

    Default

    @Ioani:Vezi, ca pe Thor se poate receptiona 2 canale NASA tv UHD. pe transponderul 12,360 H 30000 merge perfect, dar pe transponderul 12,705 V 45000, merge numai sonorul!Acest simptom apare si in cazul lui Lounge Tv 4K.(banuiesc, ca vorbim de receptor Amiko mini 4K combo)

  11. #26
    Standard RSP member
    Join Date
    14 May 2011
    Posts
    111
    Mentioned
    7 Post(s)
    Rep Power
    48

    Default

    Pe transponderul cu sr de 45000 am vetificat si merge perfect, iar Lounge care are sr tot de 45000 nu il receptionez. Nu am amiko eu am testat pe Octagon sf 4008 dar am vrut sa sesizez ca nu neaparat numai sr e factorul determinant .

  12. #27
    Standard RSP member
    Join Date
    02 Jun 2008
    Posts
    35
    Mentioned
    2 Post(s)
    Rep Power
    58

    Default

    Cu Oktagon poate merge, dar cu Amiko mini 4K , nu!

  13. #28
    Standard RSP member
    Join Date
    02 Jun 2008
    Posts
    35
    Mentioned
    2 Post(s)
    Rep Power
    58

    Default

    Ieri, din curiozitate, am invartit antena (motor H+H), pe Belintersat, si interesat, cand a ajuns pe satelit, a aparut imaginea pe Lounger 4K, dar imediat s-a blocat.Sonorul mergea cursiv.Daca am schimbat pe un alt canal, si am revenit, imaginea devenea negru!

  14. #29
    konstantine's Avatar
    Join Date
    18 Apr 2008
    Location
    Sudul României
    Posts
    2,304
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Am citit pe net că pentru a șterge cache-ul și parțial OTP( linii, setări personalizare), unii colegi au scris softul cu programatorul.
    O soluție total greșită!
    Calea cea mai simplă: backup user db(nu "all"). Restaurare de pe usb și gata, fără prea multe bătăi de cap.

    Last edited by konstantine; 10-05-21 at 04:29.

  15. #30
    Member Beginner
    Join Date
    13 Mar 2021
    Location
    Chiuza, Bistrita Nasaud
    Posts
    18
    Mentioned
    7 Post(s)
    Rep Power
    12

    Default

    Bună
    Scuze că revin cu atâtea întrebări dar nu am găsit topic deschis pentru varianta de satelit de aceea v.as ruga domnule konstantine dacă îmi puteți spune cum sa fac când apare un update la receptor.Am găsit o versiune 10.22 pe un site american dar are emu și mcas.Trebuie sa le instalez pe fiecare?
    Am găsit la secțiunea Ali cred un topic in care se făceati referire la un editor de canale pentru amiko mini 4 k combo.Oare dacă încerc și pe amiko mini satelit 4 k s2x nu pot interveni ceva probleme la receptor dacă aș încerca soluția editorului concepută pentru alt receptor.
    M.ar interesa și dacă receptoarelor( combo și simplu) au o limită de canale, cred că la mine nu merg mai mult de 6000
    Mulțumesc și toate cele bune

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •