Thanks Thanks:  2
Likes Likes:  8
Dislikes Dislikes:  0
Results 1 to 14 of 14

Thread: Oferte speciale la Digi mobil

  1. #1
    RSP - TEAM horatyu's Avatar
    Join Date
    16 Aug 2007
    Location
    SIBIU
    Posts
    5,748
    Mentioned
    63 Post(s)
    Rep Power
    113

    Default Oferte speciale la Digi mobil

    Un nou acord între RCS și o companie de telefonie mobilă s-a parafat.

    OPPO și DIGI Mobil au anunțat încheierea unui parteneriat din luna februarie prin care smartphone-urile OPPO vor fi disponibile în oferta operatorului de telefonie mobilă în condiții speciale. Decizia luată de compania de cablu are ca efecte aducerea în ofertă a unor modele de telefoane performante la prețuri foarte mici.



    OPPO și DIGI Mobil au anunțat astăzi încheierea unui parteneriat prin intermediul căruia, începând cu această lună, smartphone-urile OPPO vor fi disponibile în oferta operatorului de telefonie mobilă.




    Primele produse disponibile vor fi două modele ale seriei A, respectiv OPPO A15 și OPPO A53, două smartphone-uri care îmbină conectivitatea de ultimă generație cu posibilitățile multiple de divertisment online.

    Ambele telefoane sunt disponibile atât online, cât și în rețeaua de puncte de prezență DIGI. Modelul OPPO A15 beneficiază de o ofertă specială, putând fi cumpărat cu avans zero și rate fixe avantajoase, împreună cu abonamentul DIGI Mobil Optim. Clienții pot beneficia de minute nelimitate de convorbiri în rețele fixe și mobile naționale, mii de minute internaționale, net nelimitat în rețeaua DIGI Mobil 4G, la prețul de 5 EUR (inclusiv TVA) pe lună.




    Cameră triplă cu inteligență artificială
    OPPO A15 are un diplay de 6.52 inci HD+ și dispune de o cameră triplă cu inteligență artificială, care redă întocmai momentele cele mai importante pentru utilizatori.

    Ansamblul de camere este alcătuit dintr-o lentilă principală de 13MP, o lentilă macro de 2 MP și o lentilă de adâncime de 2MP care asigură un efect bokeh natural fundalului. Prin modul Portret Bokeh, fotografiile realizate cu camera frontală au un efect natural, iar pentru un plus de creativitate, pot fi adăugate 6 filtre speciale.


    sursaa
    LA TOTI NI GREU
    "SGU Stargate Universe"

  2. #2
    Golden Member gigelsat's Avatar
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    160
    Mentioned
    2 Post(s)
    Rep Power
    64

    Default

    Telefoanele prezentate nu sunt 5G.

    OPPO A53 si OPPO A15:
    Rețea
    3G
    4G (2100 Mhz + 2600Mhz + 900 Mhz)
    4G (2100 Mhz + 900 Mhz)

    Sursa:
    https://www.digi.ro/magazin-online/t...53-black-23199
    https://www.digi.ro/magazin-online/t...a15-blue-23197
    Gigel

  3. #3
    RSP - TEAM horatyu's Avatar
    Join Date
    16 Aug 2007
    Location
    SIBIU
    Posts
    5,748
    Mentioned
    63 Post(s)
    Rep Power
    113

    Default

    Scuzele mele.
    Am citit rapid știrea și spunea de telefoane de ultimă generație...etc și m-am dus cu gândul că este o știre pentru 5g că acum și Vodafone și Orange marșează pe 5g la abonamente când fac reclame
    LA TOTI NI GREU
    "SGU Stargate Universe"

  4. #4
    RSP Enigma Team & GM
    Join Date
    04 Jun 2007
    Location
    bucuresti
    Posts
    792
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    74

    Default

    decit sa vina cu telefoane la pret de nimic , mai bine ar face ceva sa imbunatateasca apelurile de voce .
    pasionat de profesie ; Dbox2,Vu Ultimo,Vu Solo2, Vu Duo2,Sab Triple tuner Hd;
    offset 80cm,90cm,100cm,110cm,125cm toate produse de famaval ;
    simetrica 120cm,150cm,180cm ,260cm

  5. #5
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,512
    Mentioned
    93 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Nu au banda, eu la Craiova mi-am luat un amplificator in banda de 900 .... Faza e ca nu merge nici Oxrge nici Voxaphone acolo.
    Deci ... cine da primu cu piatra?
    Locatia e in Zona 1, maxim la impozite.
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

  6. #6
    Standard RSP member
    Join Date
    09 Feb 2008
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    760
    Mentioned
    15 Post(s)
    Rep Power
    66

    Default

    Hai buei ca tu nu ai semnal pe niciunde ! Cred ca te asculta prea multi.
    Edision Mio 4k plus, Vu+ Zero 4k, Samsung UE49MU6452, Samsung QE55Q82RATXXH

  7. #7
    RSP - TEAM horatyu's Avatar
    Join Date
    16 Aug 2007
    Location
    SIBIU
    Posts
    5,748
    Mentioned
    63 Post(s)
    Rep Power
    113

    Default

    In oraș la mine e ok. Chiar și pe satele de lângă oraș.
    Sunt in dezvoltare. Așa erau și orange și conex la început, în primii ani.
    Oricum pe sate nici Vodafone și nici orange nu excelează..
    Unde nu au ei semnal aproape că nici alții nu au.
    Semnal 2G de voce găsești în aceste zone pe Telekom, dar nu 3g sau 4g
    LA TOTI NI GREU
    "SGU Stargate Universe"

  8. #8
    Standard RSP member
    Join Date
    09 Feb 2008
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    760
    Mentioned
    15 Post(s)
    Rep Power
    66

    Default

    Semnalul in reteaua Digi este la fel ca abonamentul. Putin sau deloc ! Nu comparati Orange si Vodafone cu Digi....ca va faceti de ras.
    Edision Mio 4k plus, Vu+ Zero 4k, Samsung UE49MU6452, Samsung QE55Q82RATXXH

  9. #9
    Member Beginner
    Join Date
    21 Feb 2009
    Posts
    14
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    56

    Default

    @parpaneata: Daca tu nu ai intalnit inca zone in care Digi merge brici, iar Vodafone se taraie, asta nu inseamna ca nu exista!
    Stiu cel putin doua comune situate la campie (20 km in jurul Timisoarei), unde acum cativa ani Digi avea semnal full 3G si ulterior semnal de bun 4G, in vreme ce Vodafone avea 2G (GPRS simplu) in una dintre localitati, si semnal zero in cealalta localitate (semnal outdoor!). Si vorbesc despre comune la campie cu aproximativ 5000 de locuitori, nu de vreun satuc super-izolat!

  10. #10
    Standard RSP member
    Join Date
    09 Feb 2008
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    760
    Mentioned
    15 Post(s)
    Rep Power
    66

    Default

    Ma indoiesc ! Puterea semnalului se rezolva in principiu cu o sesizare. Am facut si am rezolvat o problema la fel in ambele retele, Voda si Orange.
    Edision Mio 4k plus, Vu+ Zero 4k, Samsung UE49MU6452, Samsung QE55Q82RATXXH

  11. #11
    Member Beginner
    Join Date
    21 Feb 2009
    Posts
    14
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    56

    Default

    Fara suparare, dar degeaba te indoiesti tu, fiindca eu vorbesc din proprie experienta, nu din auzite... Aveam la vremea respectiva abonament atat la Vodafone, cat si la Digi.
    Intr-una dintre comune semnalul Vodafone lipsea cu desavarsire in ciuda petitiilor si sesizarilor repetate ale localnicilor. La Digi, daca imi amintesc bine prindeam cam 3 liniute de 3G, si puteam sta pe net cam cu 300 kbps (outdoors).
    In cealalta localitate beneficiam de la Vodafone de numai 2 liniute de semnal 2G, cu servicii demne de anii '90: voce si... net GPRS, care se taraia cu 4kB/s (fiindca Vodafone n-a implementat niciodata tehnologia EDGE, deci aveai ori 2G, ori 3G... nimic intre ele). La Digi aveam deja 1-2 Mbps, 3G+ (HSDPA).
    Nu stiu si nici nu ma mai intereseaza in ce stare este acum reteaua Vodafone acolo (probabil au mai montat si ei antene intre timp), pentru ca am renuntat de ani buni (atat eu, cat si restul familiei) la serviciile lor. Si nu sunt hater, dimpotriva! Chiar am fost fan Vodafone timp de 13 ani, dar acum toata familia are abonamentele portate la Digi si nu ne plangem. Daca am avea motive, ne-am muta oricand inapoi, sau la altii.

    In concluzie, da... poate vorbesc din amintiri... insa asta era realitatea: semnalul Vodafone era cu MULT sub Digi in zonele respective. De aceea, consider ca e aberant sa zici chestii de genul "la astia doi NU exista probleme (iar daca cumva totusi exista, se rezolva printr-o sesizare), iar la Digi exista numai probleme (pentru care nu exista niciodata rezolvare)". Fiecare operator are propriile locuri in care are probleme cu reteaua, are judete unde a investit mai mult decat in altele, iar comparatiile utilizatorilor din diferite zone ale tarii se nasc tocmai din acest motiv. Pana la urma, e foarte bine ca avem 4 operatori, deci fiecare isi poate alege providerul care ii raspunde cel mai bine nevoilor. Eu personal sunt foarte multumit cu ce mi-a oferit Digi pe toate drumurile pe care am mers in ultimii ani.

  12. #12
    Standard RSP member
    Join Date
    14 May 2011
    Posts
    111
    Mentioned
    7 Post(s)
    Rep Power
    48

    Default

    Ar trebui sa vorbim despre ce este nu ce era candva. Actualmente Digi este mult in urma per ansamblu ca acoperire fata de Orange si Vodafone. Nu vorbesc despre cazuri izolate ci la modul general.

  13. #13
    Member Beginner
    Join Date
    21 Feb 2009
    Posts
    14
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    56

    Default

    ioany, pentru cazurile respective am spus clar ca vorbeam din amintiri.
    Totusi, la modul general eu consider ca e invers: la vremea respectiva Digi avea DOAR 2100 MHz, era cu reteaua in primii sai ani de dezvoltare, si era per ansamblu mult in urma, dar a recuperat mult intre timp (in urma extinderii prin site-uri noi, dar si in urma castigarii unor benzi suplimentare de frecvente, inclusiv in spectrul de 900 MHz).

    Cum spuneam, sunt multumit de Digi, si nu o sa imi iau o cartela de Vodafone doar ca sa ma plimb cu telefonul sa verific la fata locului cat au imbunatatit in cazurile acelea izolate de comune mari la campie unde cei care se auto-intitulau "cea mai tare retea" nu aveau semnal.
    Daca vrei sa vorbim la modul general, putem sa ne uitam peste statisticile cellmapper...
    Cred ca la momentul actual cel mai de interes ar fi 4G LTE, nu? Uite ce gasesc eu acum:

    Digi.Mobil - Romania (226 5) 5,596 towers 26,407,869 datapoints
    Vodafone - Romania (226 1) 3,050 towers 12,132,731 datapoints
    Telekom - Romania (226 3) 2,671 towers 7,196,447 datapoints
    Orange - Romania (226 10) 4,275 towers 12,358,538 datapoints

    Eu zic ca totusi se pot compara... Mi-o confirma datele de mai sus, experienta mea in oras, in judet, si cam pe toate drumurile nationale pe care am calatorit. Tu de ce spui ca ar fi asa de mult in urma cu acoperirea?

  14. #14
    RSP - TEAM horatyu's Avatar
    Join Date
    16 Aug 2007
    Location
    SIBIU
    Posts
    5,748
    Mentioned
    63 Post(s)
    Rep Power
    113

    Default

    Digi mobil este in expansiune , ori că credeți sau nu asta .
    Eu am abonament de la ei de vreo 5 ani .
    Până atunci vreo 18 ani am fost la Orange.
    Prețul este ok pentru tot ce oferă: net mult și viteză de net.
    Faptul că mai sunt zone fără semnal sau semnal prost pe la sate asta este, dar pe drumurile naționale și orașe mari au semnal full.
    Prin oraș puteți să faceți sesizări concrete cu poziție GPS . Ei o să verifice și vă dă un răspuns.
    Acum vreo 3 ani am făcut o astfel de sesizare într-un sat unde aveam locuință de vară.
    După vreo 5-6 zile am primit un răspuns telefonic și mi-au spus că anul acela și cel viitor nu au incluse in dezvoltare aceasta zonă.
    Acum in anul al treilea au venit și au pus o antenă de telefonie mobilă în zonă.
    Nu știu dacă în urma cererii mele dar s-au mișcat.
    La Orange primeam numai telefoane închise când spuneam că nu am semnal. Nu vorbea nimeni cu mine.
    LA TOTI NI GREU
    "SGU Stargate Universe"

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •