Thanks Thanks:  3
Likes Likes:  2
Dislikes Dislikes:  0
Results 1 to 10 of 10

Thread: GTmedia V8X

  1. #1
    Standard RSP member
    Join Date
    28 Jun 2008
    Posts
    41
    Mentioned
    2 Post(s)
    Rep Power
    58

    Default GTmedia V8X

    Salutare tuturor
    A ajuns si la mine gtmedia v8x ,eu am luat 2 pentru hispasat dtt ,vad ca sunt identice la meniu doar turner ,asta are doar satelit
    Duminica voi proba la o antena mai mare canalele hispasat ,cu antena de 80 cm nu am receptie la canale acum la locatie, sa vad daca ma conving si functioneaza .
    Pe net spun ca merg ,plus bbc de pe 27 west dar trebuie antena mai mare ,in rest cred ca merg canalele dvbs2x fara probleme cum a spus si zildan.

  2. #2
    Standard RSP member
    Join Date
    28 Jun 2008
    Posts
    41
    Mentioned
    2 Post(s)
    Rep Power
    58

    Default

    Revin la detalii v8x este ok testat pe Astra 19 ,merg ok canalele inclusiv canalele germane ,e pregatit pentru o receptie ok daca nu ai pretentie sa poti face modificari .Are functia gtsharing ce iti permite sa vezi un canal pe telefon instaland aplicatia ,pentru cccam si softcam.keys pus pe usb si importat in aparat .Versiune ce apare conectata e cccam 2.1.2 dar cred ca este un oscam modificat .Functia yutube iptv.E ok pentru receptie buna si fara mari pretentii .Dar obisnuit cu corelec ,tvheanded si tot felul de modificari pe addons...... .Voi pastra unul iar celalalt il dau.

  3. #3
    Standard RSP member MihaiP's Avatar
    Join Date
    14 Apr 2008
    Posts
    2,086
    Mentioned
    19 Post(s)
    Rep Power
    78

    Default

    Aplicatia DTV de la ALi include un emulator de casa ! unul din cele mai bune !
    si nu este nici CCcam nici Oscam ... doar se prezinta catre server ca fiind CCam 212.

  4. #4
    konstantine's Avatar
    Join Date
    18 Apr 2008
    Location
    Sudul României
    Posts
    2,304
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default GTmedia V8X

    GTmedia V8X platforma Sunplus.
    Citat din Cătălin Ștefan:
    "M-am săturat să-mping apa la deal"
    http://technomitclima.ro/

  5. #5
    Standard RSP member
    Join Date
    28 Jun 2008
    Posts
    41
    Mentioned
    2 Post(s)
    Rep Power
    58

    Default

    Salutare
    Alaturi de streaming pentru mobil prin aplicatia gtshare , la usb dump permite si export de o lista m3u iptv pentru televizor ,vlc pentru calculator iar formatul pe care lista il scoate este .ts ,deschide perfect si French channel TNT playback cu ultima actualizare din 07.12.2020.

  6. #6
    Standard RSP member
    Join Date
    28 Jun 2008
    Posts
    41
    Mentioned
    2 Post(s)
    Rep Power
    58

    Default

    Receptoarele gtmedia au si meniul ascuns online movie yutube 5689 activeaza optiunile xxxx .

  7. #7
    Standard RSP member zvartoshu's Avatar
    Join Date
    24 May 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    768
    Mentioned
    1 Post(s)
    Rep Power
    63

    Default

    @vsatro
    Salut. Îmi poți spune daca tunerul este sensibil asta in detrimentul in care gtmedia a făcut și satfindere și aparatură de măsură semnal?
    Eu as fi interesat să cumpăr un receiver.
    Separat oscamul acesta știe să unească mai multe liniica să își caute ce ii trebuie? Ce am eu caută doar in prima din lista desi sunt scrise vreo 6.
    receptie de dx-er , antene special concepute pentru a simti propagarea din fm

  8. #8
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,512
    Mentioned
    93 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Eu am V8Finder-Meter s2x si V8-UHD s2x, nu pot sa spun ca se pot folosi la DX pe satelit.
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

  9. #9
    Standard RSP member
    Join Date
    28 Jun 2008
    Posts
    41
    Mentioned
    2 Post(s)
    Rep Power
    58

    Default

    Nu stiu ce sa spun, fata de coreelec cu tvheanded si dreambox vad ca e mai ok semnalul ,dar nu pot sa spun exact.Astra 19 e destul de puternic in semnal.Fiecare receptor are modul lui de interpretare semnal ar trebui sa pun antena la semnal cu monoblocuri imagine si sa vedem daca inchide ok .Emulatorul pare mai ok .

  10. #10
    Standard RSP member zvartoshu's Avatar
    Join Date
    24 May 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    768
    Mentioned
    1 Post(s)
    Rep Power
    63

    Default

    Am luat până în Crăciun un v7 pro și de revelion a ajuns. In prima faza cum băgăm 3 sateliți făcea freeze la greu apoi chinezul mi-a dat update cu suport anti freeze apoi se bloca dar mai rar. Iar acu in 2021 pe 8 chinezul mi-a trimis un alt update cu tot cu limba romana in el care se blochează și mai rar.
    La ieșire pe server nu are oscam ci un cccam. Merge multistream verificat și la Ucraina și la franta.
    receptie de dx-er , antene special concepute pentru a simti propagarea din fm

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •