Thanks Thanks:  21
Likes Likes:  32
Dislikes Dislikes:  1
Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 15 of 49

Thread: Receptor 4k cu 2ci+

  1. #1
    Standard RSP member
    Join Date
    19 Feb 2009
    Posts
    77
    Mentioned
    5 Post(s)
    Rep Power
    56

    Default Receptor 4k cu 2ci+

    Pentru cine isi doreste 2ci+ la un pret acceptabil https://www.satking.de/sat--co/tv-re...linux-receiver






  2. #2
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,759
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    Avand in vedere ca pentru a citi 2 cam-uri CI+ pe E2 , trebuiesc instalate 2 add-on-uri....
    Cu ce cam-uri CI+ ai incercat si pe ce imagine E2

  3. #3
    Standard RSP member
    Join Date
    19 Feb 2009
    Posts
    77
    Mentioned
    5 Post(s)
    Rep Power
    56

    Default

    Tataie! eu detin la ora actuala un dreambox 920. Sunt cel care ti-a spus sa inlocuiesti bateriile la dm, cand ziceai ca nu iti merge. Aparatul produs in Polonia merge cu orice cam ci+ pe imaginile:

    OpenATV версия 6.4: http://images.mynonpublic.com/openat....php?open=ax61
    OpenNFR 6.4 » Stable release: http://dev.nachtfalke.biz/nfr/feeds/6.4/images/ax61/
    OpenHDF 6.5 » Stable release: http://v65.hdfreaks.cc/
    OpenVIX 5.4 » Stable release: https://www.openvix.co.uk/index.php/...mages/ax-hd61/
    Ps. Stiu ca deranjeaza ca a aparut un aparat mai ieftin decat dm 920 cu 2 ci+.

  4. #4
    Golden Member dingo31's Avatar
    Join Date
    13 Mar 2011
    Location
    Constanta
    Posts
    1,339
    Mentioned
    45 Post(s)
    Rep Power
    69

    Default

    @sasa13

    Quote Originally Posted by sasa13 View Post
    Ps. Stiu ca deranjeaza ca a aparut un aparat mai ieftin decat dm 920 cu 2 ci+
    Dar nu deranjeaza cu nimic ca a aparut pe piata, dimpotriva e motiv de bucurie.
    Nu-mi permit sa-l comand acum si sa-l testez.
    Poate o face altcineva, mult succes

  5. #5
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,759
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    Eu te-am intrebat una si tu imi raspunzi alta
    Concret cu care operatori ai incercat cele 2 x CI+ ?
    Nu pentru mine , fiindca oricum NU ma intereseaza chinezaria , dar sunt sigur ca sunt altii useri interesati si daca vrei sa ii ajuti , da un raspuns concret cu ce cam-uri CI+ ai folosit/folosesti
    Oricum SoC-ul folosit in acest model este folosit si in alte chinezarii si de acea poate un raspuns mai exact , iar ajuta si pe altii useri care au alte modele de receptoare combo cu acelas SoC

  6. #6
    RSP - TEAM horatyu's Avatar
    Join Date
    16 Aug 2007
    Location
    SIBIU
    Posts
    5,748
    Mentioned
    63 Post(s)
    Rep Power
    113

    Default

    Mario08 și piesele de Mercedes sunt făcute în China.
    Tot o dai că dacă este chinazarie nu e bună.
    Tu ar trebui să dai 200 de milioane vechi pe un dm 920 că ai impresia că prețul ridicat este dovadă de calitate.
    Dacă receptorul "chinezesc" face același lucru la un preț mai mic trebuie să recunoști că vremurile s-au schimbat și anumite branduri au fost ajunse din urmă de unele noi fără istorie.
    LA TOTI NI GREU
    "SGU Stargate Universe"

  7. #7
    Standard RSP member
    Join Date
    19 Feb 2009
    Posts
    77
    Mentioned
    5 Post(s)
    Rep Power
    56

    Default

    @mario08
    In primul rand pentru cultura ta generala acest receptor este facut de firma AX Technology in orasul Dobra din Polonia.
    In al doilea rand te-ai certat luni la rand pe tema ca dm 920 este singurul care are 2ci+.

    Merge cu orice cam ci+. testat pe piata ruseasca si ucraineana:
    Ресивер поддерживает работу с https://aspekti.eu/ci-modul-uslovnogo-dostupa.html модулями шифрования CI+, провайдеров XTRA TV CI+ Verimatrix, НТВ+ Viaccess и Триколор DRECrypt.

    Bineinteles ca merge si cu ci+ poloneze, nemtesti si romanesti.https://axtechnology.shop/en_US/p/AX...D-E2-LINUX/458

  8. #8
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,759
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    Horatyu , ai dreptate , insa fiind vorba de Mercedes , chinezul e OBLIGAT sa respecte niste STANDARDE impuse de nemtii , altfel......pa-pa contract cu Mercedes
    Insa pe piata noastra exista si chinezisme de genul "Pana....." , care Nu au nici o tangenta cu firma Panasonic
    In anii '90 , Panasonic a vrut sa asambleze tv-uri de a-le lor in sectia 18 de la fosta Electronica de pe platf. Pipera
    Din pacate pentru noi , rezultatele nu au fost multumitoare pentru Panasonic si au preferat Cehia , pe atunci lucram la NEI si eram "vecini" cu Thomas-ul de la Electronica
    Asa ca stiu ce scriu , nu scriu in......

    Sassa , se pare ca inca NU ai ineles sau NU vrei sa intelegi ce te-am intrebat
    Pe mine NU ma intereseaza "reclamele" nu stiu carui operator dth ca a trecut pe CI+ , ci cum folosesti tu DOUA CAM-uri CI+ CONCOMITENT pe acest model
    In fine.......se pare ca iti place sa "arunci" doar niste firmituri legat de FOLOSIREA CONCOMITENTA A DOUA CAM-uri CI+
    Ma repet in dm-ul meu am rcs dvb-c si portocala pe satelit , astfel ca oricand pot comuta pe oricare prg tv criptat de la cei doi operatori autohtoni
    Asta astept eu de la tine sa imi raspunzi , nu reclame......
    In plus , eu cel putin am facut un "HOW TO...." scris si poze concrete pe acest subiect la DM 920 UHD
    Tu in schib doar ai scris o "fraza" pe aici si daca ti se cer mai multe explicatii , incepi sa........?

  9. #9
    Standard RSP member
    Join Date
    19 Feb 2009
    Posts
    77
    Mentioned
    5 Post(s)
    Rep Power
    56

    Default

    Tataie! In primul rand ti am scris ca se fabrica in Polonia. Ti am dat mai sus si imaginile cu care functioneaza. In al doilea rand nu e nici o reclama. Receptorul functioneaza cu 2 camuri concomitent de NTV plus si Tricolor, exact ca si pe dm 920.

  10. #10
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,759
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    Adevarul ca a fost tare greu sa fi raspuns de prima data asa
    Numai zic sa faci un "How to" , ca deja cred...... ca iti cer "imposibilul"
    Asta asa ....ca sa ajuti userii de pe acest forum cu ceva concret

  11. #11
    Golden Member dingo31's Avatar
    Join Date
    13 Mar 2011
    Location
    Constanta
    Posts
    1,339
    Mentioned
    45 Post(s)
    Rep Power
    69

    Default

    Nu va mai certati, @sasa13 doar a prezentat un aparat nou aparut pe piata, fapt pentru care merita multumiri.
    Cine vrea il cumpara, cine nu, nu!
    Eu l-as cumpara desi nu am neaparata nevoie de el. In acest moment am alte investitii planificate in domeniul satelitar.
    Dar cu certitudine, vechiul DM920 devine incet cu incetul o piesa de muzeu. Astazi nu-l mai cumpara nimeni.

  12. #12
    Standard RSP member
    Join Date
    24 May 2007
    Posts
    35
    Mentioned
    3 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Covid 19 este original Made in China!Pe deasupra incă din Wuhan!Si nu e bun???Uită-te ce perfect functionează,ca si un DM920 Turbo XXL!Si să nu fi multumit de produsele originale Made in China???

  13. #13
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,759
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    Se vede cum ia afectat pe unii covidul , scriu total depasit de subiect

  14. #14
    RSP - TEAM horatyu's Avatar
    Join Date
    16 Aug 2007
    Location
    SIBIU
    Posts
    5,748
    Mentioned
    63 Post(s)
    Rep Power
    113

    Default

    Vă rog să reveniți la subiect, lăsați virușii.
    LA TOTI NI GREU
    "SGU Stargate Universe"

  15. #15
    Standard RSP member
    Join Date
    19 Feb 2009
    Posts
    77
    Mentioned
    5 Post(s)
    Rep Power
    56

    Default (Receptor 4k cu 2ci+) AX 4K-BOX HD61 1X DVB-S2X 1X DVB-C/T2 4K UHD 216

    revin cu cel mai mic pret gasit pe piata pana acum: https://www.dmtrade.pl/p17337,ax-4k-...-e2-linux.html

Page 1 of 4 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •