Thanks Thanks:  21
Likes Likes:  32
Dislikes Dislikes:  1
Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 49

Thread: Receptor 4k cu 2ci+

  1. #31
    Standard RSP member
    Join Date
    31 Jul 2007
    Posts
    41
    Mentioned
    2 Post(s)
    Rep Power
    61

    Default

    Nu cablurile mele au 30 de ani, ci hobby-ul . Ar fi bine sa fie o chestie de soft, ar deveni niste super receivere daca s-ar rezolva. Oricum il pastrez ca are multe calitati, o sa folosesc un alt receiver pentru canalele de sport HD, ca tot am colectie..Pentru cei care nu se uita la sport insa, receiverul isi merita toti banii (190 euro), parerea mea ca e putin peste VU+ Duo 4K SE.

  2. #32
    Standard RSP member eox80's Avatar
    Join Date
    19 Mar 2009
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    60
    Mentioned
    2 Post(s)
    Rep Power
    55

    Default

    L-am luat si eu. Il astept sa ajunga. Pota sa il verific cu doua module CI+ vers. 1.3: UPC cablu si orange satelit. Intre timp mi-am dat seama de o chestie. Daca recptorul nu merge direct in tv ci trece prntr-un receiver audio exista sansa sa fie motivul pentru care nu se deschde Orange pe Gigablue Quad Plus?

    ---------- Post added at 10:21 ---------- Previous post was at 09:48 ----------

    Quote Originally Posted by sasa13 View Post
    revin cu cel mai mic pret gasit pe piata pana acum: https://www.dmtrade.pl/p17337,ax-4k-...-e2-linux.html
    confirm cel mai mic pret. Eu l-am luat 40 euro peste acest pret de pe satking.de

  3. #33
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,759
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    Daca recptorul nu merge direct in tv ci trece prntr-un receiver audio exista sansa sa fie motivul pentru care nu se deschde Orange pe Gigablue Quad Plus? - NU
    Receiverul se ocupa doar de prelucrarea/decodarea semnalului/formatelor audio si nici decum de decriptare/prelucrare a semnalului/formatelor video
    Totul tine de imaginea folosita si cele doua add-on-uri plus setari pe care trebuie sa le faci asa cum ti-am scris/trimis la ''How to..." facut de mine pt rcs cablu + portocala satelit
    Nici pe receptorul meu , prg tv criptate ale portocalei nu se deschid direct pe toate inaginile dedicate modelului meu , fara a instala/configura acele add-on-uri

  4. #34
    Standard RSP member iosif's Avatar
    Join Date
    12 Aug 2007
    Location
    Timis
    Posts
    142
    Mentioned
    19 Post(s)
    Rep Power
    64

    Default

    @ eox80

    La un receptor semanlul receptionat e criptat in norma aleasa de provider. La receptie semanalul trece prin tuner, unde audio si video e comun, se decodeaza de catre modulul de acces conditionat dupa care semnalul este separat audio de video amplificat, filtrat si distribuit la Tv prin cablu HDMI, RCA, coaxial si tot felul de adaptari. La HDMI semanlul audio si video se distribuie prin acest cablu, si separarea se face la receptorul Tv.

    Modulul de care amintesti nu are treaba pe unde vrei sa treci semanlul audio.
    Ca sa functioneze doua module, s-au un modul, tu trebuie sa fi sigur ca pluginurile corecte sunt instalate.
    Ai nevoie de, autopin, si dreamciplus. Aceste puginuri au extensie deb s-au ipk. Te asiguri ca cauti de ce ai nevoie in functie de imaginea instalata in receptor.
    Te asiguri ca ai facut si CI assignement la programele pe care doresti sa fie decodate.
    Asa arata la mine autopin, poate diferi putin in functie de imagine.

    Eu am pe DM 920 si imagine Newnigma 2, doua module RCS si TricolorTV. Am testat cu toate imaginile gasite si nu am reusit sa mearga ok numai cu Newnigma 2. Cu openATV am reusit sa mearga cat de cat, dar nu am putut sa instalez Supcam 1.9.
    O imagine cum arata la mine.

    DM 920 UHD, Emme Esse 1,25, TBS 5520, 5590, 5927.

  5. #35
    Standard RSP member eox80's Avatar
    Join Date
    19 Mar 2009
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    60
    Mentioned
    2 Post(s)
    Rep Power
    55

    Default

    Recieverul audio nu se ocupa doar de semnalul audio. Dar nu asta e ideea, citisem undeva ca modulul in sine decriptează semnalul dar ca o protecție copywright dacă semnalul nu merge direct in tv atunci nu vine nici imaginea. Poate aberez și dacă e așa cineva sa ma oprească????

  6. #36
    Standard RSP member iosif's Avatar
    Join Date
    12 Aug 2007
    Location
    Timis
    Posts
    142
    Mentioned
    19 Post(s)
    Rep Power
    64

    Default

    Da, modulul nu este recunoscut de receptor si o sa-ti dea mesaj pe ecran ca nu e compatibil, si din cauza asta folosim autopin si dreamciplus.
    Receptoarele nu au s-au unele nu au platit licienta pentru ca modulul sa functioneze pe receptor.
    Si are protectie la inregistrare.

    Deci tu trebuie sa te asiguri ca din punct de vedere receptor-cam ai indeplinit functia de compatibilitate, si e ok.
    DM 920 UHD, Emme Esse 1,25, TBS 5520, 5590, 5927.

  7. #37
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,759
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    Legat de imagini...iti pot spune ca , cam-ul portocalei l-am deschis pe o imagine Merlin ( vezi ''How to...'' ) facut de mine pe threadul dedicat si in prezent pe Newnigma2
    Incearca si tu macar astea doua imagini pe modelul de receptor avut + cele doua plug-in-uri/setari si vezi daca ti-se deschid prg tv criptate ale portocalei

  8. #38
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,512
    Mentioned
    93 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    @mario multe camuri vezi ca unii "are" 7 scam-uri pe receptoare fara CR sau CAMR.
    Daca intelegi ce zic.
    Nu e musai de bine, urmeaza a n-a imperechere!
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

  9. #39
    Standard RSP member
    Join Date
    10 Nov 2019
    Location
    Bucuresti
    Posts
    133
    Mentioned
    8 Post(s)
    Rep Power
    18

    Default

    Quote Originally Posted by sasa13 View Post
    revin cu cel mai mic pret gasit pe piata pana acum: https://www.dmtrade.pl/p17337,ax-4k-...-e2-linux.html
    Quote Originally Posted by eox80 View Post
    ....

    confirm cel mai mic pret. Eu l-am luat 40 euro peste acest pret de pe satking.de
    Nu este cel mai mic pret. Aia e o alta configuratie.

  10. #40
    Standard RSP member eox80's Avatar
    Join Date
    19 Mar 2009
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    60
    Mentioned
    2 Post(s)
    Rep Power
    55

    Default

    Ce difera ca me imi scapa?

  11. #41
    Standard RSP member
    Join Date
    10 Nov 2019
    Location
    Bucuresti
    Posts
    133
    Mentioned
    8 Post(s)
    Rep Power
    18

    Default

    Cred ca unul e varianta cu 2xsatelit iar celalalt varianta cu 1xsat + 1xcablu.

  12. #42
    Standard RSP member eox80's Avatar
    Join Date
    19 Mar 2009
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    60
    Mentioned
    2 Post(s)
    Rep Power
    55

    Default

    Sunt similare. Eu l-a,m luat de pe satkng.de si e configuratiamde site-ul polnez.

  13. #43
    Standard RSP member
    Join Date
    19 Feb 2009
    Posts
    77
    Mentioned
    5 Post(s)
    Rep Power
    56

    Default

    A scazut pretul si mai mult la polonezi!!!!! https://www.dmtrade.pl/p17337,ax-4k-...-e2-linux.html

  14. #44
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,512
    Mentioned
    93 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    A luat careva de la www.dmtrade.pl?, vin rapid si ieftin comenzile cu GLS din Polonia.

    LE:
    Era vorba de GLS la curier.
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

  15. #45
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Apr 2009
    Posts
    570
    Mentioned
    8 Post(s)
    Rep Power
    58

    Default

    multumim de pont @zildan. ieftin ca braga octagon sf8008 la ei

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •