Vandut de electronic-star, l-am primit la 7 zile de la livrarea comenzii, adica cam 3 zile pana la Oradea, via Budapesta, apoi inca 3-4 zile prin curierul local la destinatie.
Caracteristici: sunet clar, placut, meniu intuitiv, pare foarte reliabil, robust si usor de utilizat de origine. Afisaj LCD 2.4", vizibil si la la lumina puternica.
Internet radio: nu se intrerupe chiar la distanta mare de router
FM radio: tuner cam insensibil, depinde de semnalul local (cam singurul aspect negativ, dar nu are pretentia de DX-radio)
DAB/DAB+: nu stiu, nu am unde testa
Spotify : se conecteaza rapid, nu am abo premium dar este imediat gasit de aplicatia principala. Nu poate fi controlat local, ci numai de la device-ul unde aveti instalata aplicatia. (de fapt este un fel de router spotify)

Singurul aspect poate negativ este ca permite memorizarea doar a 10 statii, adica 10 internet+10 DAB, +10 FM, dar pentru un radio de bucatarie de regula setat pe acelasi post zile un sir nu cred ca este un impediment major.

Vine cu suport metalic tip sanie si 8 suruburi pentru prindere sub mobila suspendata de bucatarie.

Observ ca s-a ieftinit la 587 RON de la 579 RON

https://www.electronic-star.ro/HiFi-...xoCJKQQAvD_BwE