Thanks Thanks:  1
Likes Likes:  3
Dislikes Dislikes:  0
Results 1 to 9 of 9

Thread: Cablu UPC lanseaza noua extraoptiune 4k

  1. #1
    RSP - TEAM horatyu's Avatar
    Join Date
    16 Aug 2007
    Location
    SIBIU
    Posts
    5,748
    Mentioned
    63 Post(s)
    Rep Power
    113

    Default Cablu UPC lanseaza noua extraoptiune 4k

    Vodafone (UPC) lanseaza noua extraoptiune 4k
    Vodafone a codat posturile 4k lansand in acelasi timp noua extraoptiune, astfel incat abonatii care doresc sa receptioneze in continuare aceste programe trebuie sa activeze extraoptiunea 4k si sa obtina un smart cam.

    Extraoptiunea Vodafone 4k ofera urmatoarele programe: Look 4k, Eurosport 4k si Insight TV 4k, pretul fiind de 2 euro pe luna. Cele 3 posturi au fost libere pentru vizionare abonatilor Vodafone (UPC) pana pe 12 iulie 2020. Asadar, daca va intrebati de ce nu mai functioneaza posturile Eurosport 4k, Look 4k si Insight TV, motivul este explicat in acest articol, inclusiv solutia prin care putem avea din nou acces la aceste programe.

    Abonatii Vodafone care activeaza extraoptiunea 4k in perioada 14 iulie – 15 august 2020 vor beneficia de reducere 50% la aceasta extraoptiune, platind doar 1 euro pe luna. Oferta nu este disponibila inca pe site-ul Vodafone insa a fost confirmata de la relatii cu clientii Vodafone.



    Activare extraoptiune Vodafone 4k
    Activarea acestei noi extraoptiuni se poate face prin una din urmatoarele modalitati:

    online pe site-ul Vodafone – logandu-ne pe contul MyVodafone Fix&TV sau din aplicatia de mobil;
    apel la relatii cu clientii Vodafone servicii fixe la numarul 0311001001 (program L-V 10:00 – 20:00);
    prezenta intr-un showroom Vodafone;
    Conditii pentru functionarea posturilor 4k in reteaua Vodafone
    Pentru a avea acces la posturile din extraoptiunea Vodafone 4k, trebuie sa indeplinim urmatoarele conditii:



    sa avem un televizor 4k;
    sa detinem o cartela CI+ Vodafone;
    sa activam extraoptiunea Vodafone 4k;
    Look 4k a fost introdus in grila de programe Vodafone pe 18 iunie 2020, urmand sa inceapa emisia in cursul zilei urmatoare. Pe Look 4k putem viziona competitii precum Liga Campionilor, Liga Europa, Bundesliga, La Liga sau Formula 1 in format ultraHD. Look 4k este disponibil in grila digitala Vodafone pe pozitia 168.

    Eurosport 4k a intrat in grila Vodafone la mijlocul lunii ianuarie 2020 si ofera diverse competitii sportive live. Acest program este disponibil in grila pe pozitia 200.

    Vodafone (UPC) lanseaza noua extraoptiune 4k

    Insight TV poate fi receptionat de abonatii Vodafone (UPC) din luna aprilie 2020 si este disponibil pe pozitia 163. Pe Insight TV putem viziona povesti si aventuri despre lifestyle, divertisment sau competitii sportive, toate in format ultraHD. Acestea sunt cateva emisiuni disponibile pe Insight 4k: Epic Explorer, Sandboarding in the Dragon Hill, Thru 1&2 sau Taming Jaws.

    Reamintim ca Digi (RCS & RDS) ofera de asemenea extraoptiunea 4k la pretul de 5 lei pe luna prin care abonatii pot receptiona Eurosport 4k si Digi 4k.

    Sursa
    LA TOTI NI GREU
    "SGU Stargate Universe"

  2. #2
    Standard RSP member
    Join Date
    11 Jan 2021
    Location
    targoviste
    Posts
    42
    Mentioned
    1 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Salutari, pe Dâmbovița încă se pot recepționat FTA programele look 4k și Eurosport 4k în schimb Insight TV 4k nu mi-a întrat în grila niciodată, look 4k se afla pe 468.0 MHz iar Eurosport 4k pe 442.0 MHz

  3. #3
    Standard RSP member
    Join Date
    11 Jan 2021
    Location
    targoviste
    Posts
    42
    Mentioned
    1 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Pe Dâmbovița a întrat și Insight TV 4k FTA.

  4. #4
    Standard RSP member
    Join Date
    02 Feb 2018
    Posts
    76
    Mentioned
    4 Post(s)
    Rep Power
    23

    Default

    Salutare domnilor
    Vreau sa va spun ca eu am renuntat la pachetul 4K de la Digi deoarece Eurosportul se vedea foarte foarte prost.....culori pale, sterse, luminozitate scazuta, foarte prost.....mult mai bine se vedea Eurosportul HD era peste Eurosport 4K.....eu fac comparatie cu Eurosportul 4K din pachetul Tricolor rusesc de pe 36est care se vede ffff bine comparativ cu cel de pe Digi.

    Am un TV Samsung 4k de 139 cm , fara HDR.

    Voi ce pareri aveti de Eurosportul 4K de la Digi , se vede asa cum va asteptati , "cu adevarat 4K"?

    Sanatate maxima tuturor

    Romeo

  5. #5
    RSP Enigma Team & GM
    Join Date
    04 Jun 2007
    Location
    bucuresti
    Posts
    792
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    74

    Default

    @romeo
    nu doar eurosportul de la digi se vede aiurea si digi4k e o gluma proasta . Cei care nu erau abonati au putut sa testeze in perioada 15-31decembrie cind le-au lasat la liber . Pentru cine nu a avut alte canale sa compare ,da era un pic mai bine decit hd ,pentru cine a avut cu ce sa faca comparatie concluzia a fost ca nu-ti aduce nimic in plus . Nici la upc nu e mai bine dar ca sa aiba cu ce sa isi faca reclama trebuie sa existe pachet 4k , cum preiau canalele si la ce calitate le transmit in reteau lor e alta treaba. Deocamdata material filmat 4k nativ cu camere profi nu e foarte mult iar ce este este scump. In rest ce se vede pe canelele 4k este reclama , la destinatii turistice , la echipament sportiv , camere video 4k .
    pasionat de profesie ; Dbox2,Vu Ultimo,Vu Solo2, Vu Duo2,Sab Triple tuner Hd;
    offset 80cm,90cm,100cm,110cm,125cm toate produse de famaval ;
    simetrica 120cm,150cm,180cm ,260cm

  6. #6
    Standard RSP member
    Join Date
    02 Feb 2018
    Posts
    76
    Mentioned
    4 Post(s)
    Rep Power
    23

    Default

    @claudiu
    Mersi frumos pentru raspuns. Cei de la Digi m au sunat si din ounctul lor de vedere cica totul e in parametrii normali.....cel putin asa au zis .....dar eu nu cred ca e asa ..... cum ai zis si tu eu ma indoiesc ca din sistemele lor pleaca asa cum trebuie ...... si digi 4k e la fel .....ma bucur ca mi ai dat un feed back si din parte upc .....deci e la fel ?!

    Zi buna tuturor

    Romeo

  7. #7
    maniac lao's Avatar
    Join Date
    02 Sep 2009
    Posts
    3,190
    Mentioned
    29 Post(s)
    Rep Power
    85

    Default

    cica totul e in parametrii normali..... .... din sistemele lor pleaca asa cum trebuie ....
    Ba da, pleaca bine, ca are bitrate bun, problema e semnalul pe care il preiau ei, il prelucreaza si il dau spre noi, ala e de cacao.
    Si ei stiu asta, dar nu spun asa ceva, ca n-au cum!
    Ca n-ai cum sa faci din rahat bici!
    Doi mari vrăjmași are românul: mila pentru străini și ura pentru ai lui - Grigore Vieru

  8. #8
    Standard RSP member
    Join Date
    14 May 2011
    Posts
    111
    Mentioned
    7 Post(s)
    Rep Power
    48

    Default

    Totusi Digi 4k nu se poate compara cu Eurosport 4K sau Look 4k. Sunt meciuri din Spania si Germania filmate 4k care se vad impecabil si chiar si reportaje care se vad impecabil. De fapt din canalele asazis 4k retransmise in Romania pe cablu eu zic ca doar Digi 4k si Insight se vad bine. Acum depinde si de ce tv ai. Eu am comparat aceleasi canale din aceeasi sursa pe un Oled bun si pe un Lcd 4k si nu prea e termen de comparatie. Mai ales la transmisiunile cu hdr.La tranmisiunile sportive Digi 4k se vede la un nivel de calitate asemanator Canal+ 4k,Viasat 4k si aproape de Rtl uhd .

  9. #9
    RSP - TEAM horatyu's Avatar
    Join Date
    16 Aug 2007
    Location
    SIBIU
    Posts
    5,748
    Mentioned
    63 Post(s)
    Rep Power
    113

    Default

    La noi nu excelează nici canalele HD.
    Dacă te uiți la polonezi sau nemți la canale HD e diferența mare față de unele canale HD din țară.
    Cum să avem pretenția la 4k când 2k nu e deocamdată la standardele externe.
    LA TOTI NI GREU
    "SGU Stargate Universe"

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •