Thanks Thanks:  4
Likes Likes:  7
Dislikes Dislikes:  0
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22

Thread: Vu+ Zero 4K si CAM Orange

  1. #1
    Member Visitor
    Join Date
    21 May 2020
    Location
    Romania
    Posts
    8
    Mentioned
    2 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Vu+ Zero 4K si CAM Orange

    salutam.

    fratilor, aveti careva idee daca astea doua din titlu se pupa? mai mult din prostie,
    sapand prin alta parte am dat de niste afirmatii care m-au pus pe ganduri, de-aia
    si intreb daca merge combinatia...

    in cel mai rau caz, ala ca n-ar merge, macar de la Focus ar merge pe el? sau il iau
    si-l fac retur, ca tot sunt tufa de venetia?! ca nu-mi convine sa-l tin doar pentru FTA
    si youtube la banii astia, in speranta ca poate oi invata si eu candva (asta daca si
    gasesc de unde) despre minunile de care vorbiti voi aici.

  2. #2
    Standard RSP member
    Join Date
    20 Apr 2009
    Location
    Arges
    Posts
    320
    Mentioned
    27 Post(s)
    Rep Power
    58

    Default

    Am receptorul dar nu am testat vreun CAM. Fiind receptor de generatie mai noua mi s-ar parea chiar aiurea sa nu functioneze cu Focus. De orange nu stiu ce sa zic dar minim focus ar trebui sa mearga pe el.

  3. #3
    Member Visitor
    Join Date
    21 May 2020
    Location
    Romania
    Posts
    8
    Mentioned
    2 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    in cazul asta, daca l-as tine pentru focus ar merita doar in proportie de 20-30% investitia,
    ceea ce sincer sa fiu pentru mine nu prea renteaza, deoarece am abonament la orange si
    sunt destul de multumit de grila, in special de numarul de HD-uri. lucru care nu l-as putea
    afirma si despre focussat.

    mai astept si alte pareri, dar avand in vedere ce discuta lumea (las mai jos cateva link-uri
    cu ce am gasit pana acum), clar n-am ce face cu el si zboara retur.

    https://www.sateliti.info/showthread...l=1#post270825
    Last edited by mondo; 26-05-20 at 21:18. Reason: 07. Nu se acceptă link-uri sau reclame la alte forumuri, blog-uri, upload-uri şi chat-uri romaneşti care au conţinut asemănător .

  4. #4
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,511
    Mentioned
    93 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Nu functioneaza !
    Nu mai pierdeti timpul.
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

  5. #5
    Member Visitor
    Join Date
    21 May 2020
    Location
    Romania
    Posts
    8
    Mentioned
    2 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    nici cu cam de la focus?

    atunci hai s-o luam altfel, poate reusesc si eu sa inteleg ceva pe ziua de azi:
    la ce sunt bune sculele astea? ce se face cu ele? daca tot o sa tin langa tv o
    prastie de la orange, vuplus-ul asta la ce e bun si de ce sunt pe piata?

    am priceput ideea, nu merge cu ce vreau eu. nu-i nimic, nu se termina lumea
    aici. dar ce face si la ce foloseste in cazul asta? toata lumea-n sus si-n jos zice
    ca e capabil, ca putere, ca ma-sa pe gheata mai stie ce, dar spre deloc munca
    de lamurire cu astia care n-am vazut pana acu' scule d-astea cu numere de
    inmatriculare straine. nu mi-o luati in nume de rau, nu zic de voi cei de aici, dar
    asa sictir sau ignor ce mi-am luat peste tot pe unde am intrebat...va invit sa
    faceti ca mine daca nu ma credeti.

  6. #6
    RSP - TEAM horatyu's Avatar
    Join Date
    16 Aug 2007
    Location
    SIBIU
    Posts
    5,748
    Mentioned
    63 Post(s)
    Rep Power
    113

    Default

    @bluecat la banii ăștia vu zero 4k este un super receptor.
    Știe multe, dar depinde ce aștepți tu de la el.
    Este un receptor 4k destul de ieftin. Se vede bine se mișcă repede etc.
    Oricum poți întreba .
    LA TOTI NI GREU
    "SGU Stargate Universe"

  7. #7
    Member Visitor
    Join Date
    21 May 2020
    Location
    Romania
    Posts
    8
    Mentioned
    2 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    ok, sunt de acord cu tine, la fel si cu ceilalti care mi-au zis asta.
    ce astept eu de la el? in momentul asta...nimic!! pentru ca nu
    stiu ce sa astept de la el. am inteles perfect ca ceea ce asteptam
    eu de la el nu se poate, conteaza mai putin de ce. aia e, duca-se.

    dar de asta si intreb: ce stie sa faca si la ce poate fi folosit? l-am
    luat, l-am platit, l-am pus langa tv, i-am infipt internet in el, am
    antena setata (temporar) pe 31,5 dar sunt dispus sa-i pun chiar
    si H-H (oricum trebuie sa ma cocot pe bloc si s-o schimb cu una
    mai mare ca asta la prima ploaie canci semnal, dar asta e alta
    discutie)...ce fac cu el, inainte sa ma lase nervii si sa-i *** un
    ciocan, ca-s iute la manie!? pana la urma ii dau dracu' si de bani
    si de tot, nu e problema. aplic propriul raspuns la intrebarea mea
    cu "ce poate face un vu+ zero 4k, scula capabila si super", acela
    ca "poate lua un ciocan pe mijlocul carcasei".

  8. #8
    RSP - TEAM horatyu's Avatar
    Join Date
    16 Aug 2007
    Location
    SIBIU
    Posts
    5,748
    Mentioned
    63 Post(s)
    Rep Power
    113

    Default

    Receptorul în principal este 4 k , iar acest lucru este încă în dezvoltare și în viitor vor apărea multe canale 4k.
    Receptorul are susținere soft, se pot adăuga pe el diferite plugin-uri și addonuri. Are soft E2 ( enigma 2 ) , deci cu puțin Linux poți multe cu el.
    Procesorul pe care îl are îl face să se miște rapid in schimbarea canalelor, are un tuner destul de bun și poți vedea imagine și la semnal mai mic, mă refer la o antenă mai mică cum e cea de Orange când plouă.
    Dacă îi pui motorul h-h și un oscam cu o linie bună, poți vedea multe canale de la mai mulți operatori.
    Dacă nu ai răbdare orice receptor poate lua un ciocan in carcasă , chiar dacă costă 500 lei sau 2000 lei sau mai mult.
    LA TOTI NI GREU
    "SGU Stargate Universe"

  9. #9
    Member Visitor
    Join Date
    21 May 2020
    Location
    Romania
    Posts
    8
    Mentioned
    2 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    asa mai da raspuns!

    cam ce implica "o linie"? din ce stiu, internet si bani sa ai, ca de restu'...are balta peste.
    care ar fi addon-urile si pugin-urile, cateva exemple s-ar putea?

    in alta ordine de idei, cand vreau stau bine si cu rabdarea, numai sa am cu cine sa port
    o discutie si de la cine a invat. ziceam mai sus de sictir si lehamite, de acolo si iesitul din
    pepeni, care invita la manuirea ciocanului...cand vezi ca nici macar nu stii ce sa cauti, nu
    mai zic si unde (hai ca acolo s-o mai descurca omu') si cand vezi ca nimeni nu-si toceste
    tastatura cu tine, e intr-un mare fel. ok, nu e nimeni obligat sa o faca, perfect de acord,
    da' macar sa ti se spuna sa te duci dracului fara partea cu sictirul.

  10. #10
    Standard RSP member
    Join Date
    10 Nov 2009
    Posts
    202
    Mentioned
    2 Post(s)
    Rep Power
    54

    Default

    In aceste receptoare Enigma2 de obicei se pune o cartela,de ex Focus care nu este imperechiat cu receptorul original,si cartela este deschis cu un emu numit Oscam.Cum ai pus cartela Focus ,prin oscam poti sa schimbi linii,cea inseamna ca tu dai la cineva linie Focus si primesti de exemplu o linie digi,din pacate cartela Orange nu se poate da in sharing.

  11. #11
    Member Visitor
    Join Date
    21 May 2020
    Location
    Romania
    Posts
    8
    Mentioned
    2 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    uite, hai sa va spun ce asteptam eu de la conserva asta:

    - CAM orange in ea, pentru uzul personal. fara sa dau mai departe, fara schimburi, sharing, swearing, etc.
    - ceva player pentru chestii de prin retea
    - (poate) ceva pentru radio online
    - usor-usor ceva cccam, oscam sau ce denumiri or mai avea pentru cascat gura pe la posturile altora, bineinteles cu H-H intre farfurie si suport.
    - poate un iptv
    - alte "addon-uri si plugin-uri" sa zicem interesante, la fel...pe parcurs.

    si cam atat. recunosc, poate par limitat ca asteptari si scopuri. aia e, fiecare cu cat poate. deja in proportie de 80% m-am hotarat ce urmeaza...

    Focus cum ar merge in el, cu cam emulat software sau cam obisnuit?

  12. #12
    RSP Enigma Team & GM michael86's Avatar
    Join Date
    01 Jun 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    465
    Mentioned
    3 Post(s)
    Rep Power
    62

    Default

    1 ai cumparat ori 1 ai "sapat" ? din primul post reiese ca deja ai receptorul si ceilalti fac galerie vuvuzelelor !!!
    ma mira nr mare de raspunsuri pro ? cred ca de la plictisul pandemic ...
    man , cu tot respectul acu' ceva ani am pus "maual" keyle lu' gyula de mi s-a tocit buricile la deshte si tot nu am avut "curajul" sa intru pe un forum , nascut acum 5 zile , sa trag lumea la raspundere !!!
    pfff... asta cum ar zice copilu' lu iglesias , eriqe : cohones !!!

    VINDE-L !!!

  13. #13
    Member Visitor
    Join Date
    21 May 2020
    Location
    Romania
    Posts
    8
    Mentioned
    2 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    prietene, usor...ce sari asa? nu ti-am luat banii pentru el din portofel, nu ti-am dat in cap...rili??
    ce "curaj" am, sa intreb ce fac? aia e, cand prost si nu stii, intrebi pe altii mai desptepti. cu ce
    te-am deranjat? fix asta mai imi trebuia, inca unu' cu zeflemeaua si sictirul...ma tata, ca dupa
    86-le ala din nick pari cam tinerel, vezi tu de Gyula acolo si de "maual", whatever the **** that
    is.

    n-am tras copile pe nimeni la raspundere. am intrebat cat mai concis, de mai multe ori chiar, ce
    p**da ma-sii sa fac. ca nu m-am nascut mester ca tine. 99% au ocolit intrebarea, parca le dadeam
    in cap la drumul mare. daca e asa un secret mare de stat interplanetar, sa-mi zica dracului unu'
    din staff sa ma duc sa mi-l bag in fund. si decodorul si contul de pe site. ia uite poftim...

    s-a marcat, am inteles. mare scarba aveti unii in domeniul asta, parca l-ati fi adus de-acasa si vi-l
    murdareste careva.


    @echipa de moderare sau cine-o fi in stare: rog inchiderea topicului, stergerea contului si eventual
    doi rachetzi moldoveni sa-mi f**a o bata-n cap ca am indraznit. l-am mai tulburat si pe mititelul...

    over and out.

  14. #14
    RSP - TEAM horatyu's Avatar
    Join Date
    16 Aug 2007
    Location
    SIBIU
    Posts
    5,748
    Mentioned
    63 Post(s)
    Rep Power
    113

    Default

    Hai să ne liniștim puțin.
    Aici cat timp nu jignești pe alți membri și nu incalci regulile forumului, care sunt de bun simț, nu te da nimeni afară.
    Încearcă să folosești și funcția de căutare în forum și o să găsești răspunsuri despre plugin : dacă dai căutare E2 plugin găsești singur mai multe,
    Uite îți dau un link direct despre plugin-uri de la Vu https://www.sateliti.info/forumdisplay.php/198-Plugins

    Pentru multimedia poți folosi acest plugin e2player https://www.sateliti.info/showthread...-Player-plugin

    Poți vedea multe filme, pe categorii, le poți descărca subtitrarea în românește
    LA TOTI NI GREU
    "SGU Stargate Universe"

  15. #15
    Standard RSP member
    Join Date
    10 Nov 2019
    Location
    Bucuresti
    Posts
    133
    Mentioned
    8 Post(s)
    Rep Power
    17

    Default

    bluecat, daca tot ai receptorul in ograda si CAM-ul, de ce nu incerci sa vezi daca merge?
    Baga OpenATV, instaleaza ciplushelper, baga CAM-ul si vezi daca merge!

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •