Thanks Thanks:  4
Likes Likes:  6
Dislikes Dislikes:  0
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 20 of 20

Thread: Misterul voturilor UDMR la alegeri

  1. #16
    Standard RSP member
    Join Date
    18 Jan 2019
    Location
    Bucuresti
    Posts
    216
    Mentioned
    22 Post(s)
    Rep Power
    20

    Default

    Da, de acord cu tine, asta e mita.
    Dar cred ca se gasesc destui sa aiba minte sa faca cum spuneam eu inainte de alegeri, cand mi-a sarit tot forumul in cap...
    Mai o asfaltare, mai un copac sadit, mai cateva blocuri vopsite...
    Astea nu sunt mita electorala in mod sigur nu numai eu stiu asta...
    Ca daca as fi doar eu, atunci clasa politica e varza in Romania, indiferent de culoare...

    ---------- Post added at 14:48 ---------- Previous post was at 14:17 ----------

    Ce interesant, astia (click) au copiat cuvant cu cuvant ce a scris horatyu despre faza cu maghiarii...




    Quote Originally Posted by horatyu View Post
    Încă de la început spun că nu am ceva cu maghiarii, dar unele acţiuni ale UDMR sunt suspecte.

    Putem spune minune, fraudă sau cumpărare de voturi.

    Alegerile europarlamentare şi misterul votanţilor UDMR...

    Rezultat surprinzător al UDMR-ului la aceste alegeri europarlamentare. Surpriza nu provine din simplul fapt că au trecut pragul, ci datorită capacităţii extraordinare şi a sporului demografic crescut al maghiarilor din ţară se pare...
    În mod uluitor în 24 de judeţe numărul maghiarilor şi respectiv al voturilor UDMR este de PÂNÄ‚ LA ZECE ORI MAI MARE decat populaţia maghiară şi chiar faţă de ultimele alegeri din 2014.
    Suntem tare curiosi cum au apărut aceste voturi incredibile, ÅŸi unde sunt toţi maghiarii din restul ţării, sau desigur, să ne explice românii cum au fost convinşi să voteze UDMR deşi în aceste judeţe nu ar fi capabili nici să citească o propoziţie în maghiară.





  2. #17
    RSP - TEAM horatyu's Avatar
    Join Date
    16 Aug 2007
    Location
    SIBIU
    Posts
    5,748
    Mentioned
    63 Post(s)
    Rep Power
    113

    Default

    Eu am luat ştirea de pe Facebook , de aici dar am spus să nu fac campanie electorală, doamna este reprezentanta partidului BUN( blocul unităţii naţionale)
    Posibil ea să fi luat ştirea de la " dacii liberi " că văd că ei au postat mai repede pe Facebook
    LA TOTI NI GREU
    "SGU Stargate Universe"

  3. #18
    Standard RSP member
    Join Date
    18 Jan 2019
    Location
    Bucuresti
    Posts
    216
    Mentioned
    22 Post(s)
    Rep Power
    20

    Default

    Daca a luat stirea de la Dacii Liberi, si in mod sigur a facut asa, are o marew bila neagra, pentru ca mai e si persoana publica si nu specifica sursa.
    Dacii Liberi ar putea sa ceara daune...
    De regula, trebuie specificata sursa cand copiezi de la cineva, altfel te numesti plagiator sau impostor...

  4. #19
    Golden Member
    Join Date
    18 Mar 2007
    Location
    Baia-Mare
    Posts
    7,211
    Mentioned
    13 Post(s)
    Rep Power
    127

    Talking

    Quote Originally Posted by parpaneata View Post
    Am aflat ce s-a intamplat pe Gorj. E ceva de domeniul SF. Un fruntas PSD care este acum sef pe la drumuri, are doi baieti. Unul este vice primar si celalalt, tineti-va bine, este presedinte UDMR Gorj !!!! Nu au nici cea mai mica legatura cu maghiarimea, nu cunosc limba, nu au rude de nationalitate maghiara. Raman foarte rar cu gura cascata dar asta m-a lasat fara cuvinte. Cunosc doua familii de origine maghiara la mine in oras, am o groaza de prieteni maghiari in Zalau, Tg Mures, Dej, dar la asta chiar nu ma asteptam. O sa chem unul dintre prietenii astia sa se mute in Tg Jiu si-l ajut sa devina presedinte UDMR Gorj. Macar originea sa o aiba.
    mai trebuie sa-si schimbe si numele ca in acel banc/gluma :
    ---decat sa moare unul de-al nostru mai bine sa moare unul de-al lor ---

  5. #20
    RSP - TEAM horatyu's Avatar
    Join Date
    16 Aug 2007
    Location
    SIBIU
    Posts
    5,748
    Mentioned
    63 Post(s)
    Rep Power
    113

    Default

    Cineva chiar merge in justiţie cu acest mister al voturilor UDMR:

    "George Simion, candidat independent la alegerile europarlamentare, s-a prezentat, joi, la sediul DNA, pentru a depune doua plangeri penale in care reclama coruperea alegatorilor de catre UDMR si vicierea rezultatelor."

    http://stiri.botosani.ro/stiri/polit...2oJqI.facebook
    LA TOTI NI GREU
    "SGU Stargate Universe"

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •