Thanks Thanks:  25
Likes Likes:  62
Dislikes Dislikes:  1
Page 11 of 14 FirstFirst ... 7891011121314 LastLast
Results 151 to 165 of 196

Thread: https://concurs-dedataastavotez.eu/

  1. #151
    Golden Member dingo31's Avatar
    Join Date
    13 Mar 2011
    Location
    Constanta
    Posts
    1,341
    Mentioned
    45 Post(s)
    Rep Power
    69

    Default

    foarte corect!
    deşi au trecut foarte mulţi ani, speranţe au fost la fiecare votare dar apoi s-au spulberat încet încet. poate am votat noi greşit, nu ştiu.
    dar cât să-i mai răbdăm pe aceşti penali şi infractori? votul este obligatoriu acum, dacă vrem să mai sperăm la normalitate.
    ştim bine că votul acestă nu va face miracole, dar trebuie să fie începutul.

    iar dacă sunt iritat este pentru că unii vin şi spun ca albul e negru şi invers. treaba lor cu cine votează dar să nu vină să-mi spună că orice vot la europarlamentare este un plus în favoarea psd-ului. este insultător iar cine spune asta este ori inconştient, răuvoitor ori are creierul zombificat de A3 sau RTV. altă alternativă nu există.
    33 de europarlamentari are România, ori votezi ori nu votezi!
    iar problema referenumului, aşa cum este, consultativ, fără importanţă, bla..bla... bla ... nu are loc de întors.
    ori DA ori NU!

  2. #152
    Standard RSP member
    Join Date
    17 Jan 2019
    Location
    Bucuresti
    Posts
    216
    Mentioned
    22 Post(s)
    Rep Power
    21

    Default

    Quote Originally Posted by claudiu View Post
    @zildan
    antena este reglata ,putin ar mai trebui umblat la prinderea motorului ca sa ajunga la hispasat.
    Pe de alta parte m-as bucura sincer sa se incheie aceste discutii politice care nu si-au rostul aici .
    Nu stiu de ce nu am ajuns la nimic de la vest.
    Am fost plecat o vreme, de cand am revenit au fost ploi, dar problema este cu sistemul de scanare la tvheadend.

    Despre pm-uri, politica si altele de acest gen, eu doar discut si imi apar ideile, nicidecum nu ma implic emotional sau in alt fel...
    Nu vreau sa impun nimanui ideile mele, eu doar le sustin pe ale mele.
    Nu cred ca poate cineva sa citeze un post al meu unde am spus cuiva "nu face aia, sau fa ailalta", in schimbe eu pot gasi destule cu continut invers in multe posturi.
    Eu doar mi-am expus punctele de vedere cu privire la aceste alegeri pentru Europa.
    Oricat as vrea sa incerc, in mod cert nu vor aduce nimic relevant pentru Romania.

    In plus, faptul ca am pus screenshoturi cu previziunile pentru Europa va scoate in relief ca noi nu avem cum sa ne indepartam de directia lor, indiferent ce am face.
    Deci, daca in Europa ies nazistii la putere, in cativa ani, sunt sigur ca vor fi ales si la noi...

    In concluzie, mai e o saptamana, dupa care vom vedea rezultatele si vom da dreptate cui a avut.

    Din partea mea, votul de acum e irelevant pentru situatia politica din Romania.
    Toata aceasta tevatura este de fapt, pentru a deveni legal prin prezenta la vot, acest referendum care ascunde o capcana in intrebarea nr. 2, folosindu-se de simplitatea intrebarii nr. 1.
    Am expus pe larg in posturile anterioarea varianta mea.

    In final, claudiu, sper sa ne "resincronizam" in perioada urmatoare...

  3. #153
    Golden Member dingo31's Avatar
    Join Date
    13 Mar 2011
    Location
    Constanta
    Posts
    1,341
    Mentioned
    45 Post(s)
    Rep Power
    69

    Default

    @Mercator
    Nu le mai da de gard şi nu te mai ascunde sub preş!
    Ai spus clar că nu votezi pentru că eşti anti-psd iar orice vot îngraşă pesedeul.
    Ridicol răspuns!
    Despre antenă ţi-am răspuns şi eu cu detalii exacte, dar este alt subiect.
    Topicul acela nu are loc aici.... dar poate fi pretext
    Mole, mole ... mergi sau nu la vot?
    Dacă vrei să vorbim despre sateliţi aş fi cel mai bucuros.

    De acord, nu ar trebui să fie politică aici!
    Dacă toate ar fi normale... dar din păcate nu prea sunt
    Dacă anormalitatea pare normală...este normal să tăcem?


    ps: şi să spunem că votul din 26 Mai întăreşte psd-ul?
    norica necolai, grapini, mircea deaconu, veorica dancilă.... tot din ăştia ne trebuie?
    da? atunci nu vota
    nu? atunci votează

    - - - Updated - - -
    @Mercator
    Nu le mai da de gard şi nu te mai ascunde sub preş!
    Ai spus clar că nu votezi pentru că eşti anti-psd iar orice vot îngraşă pesedeul.
    Ridicol răspuns!
    Despre antenă ţi-am răspuns şi eu cu detalii exacte, dar este alt subiect.
    Topicul acela nu are loc aici.... dar poate fi pretext
    Mole, mole ... mergi sau nu la vot?
    Dacă vrei să vorbim despre sateliţi aş fi cel mai bucuros.

    De acord, nu ar trebui să fie politică aici!
    Dacă toate ar fi normale... dar din păcate nu prea sunt
    Dacă anormalitatea pare normală...este normal să tăcem?


    ps: şi să spunem că votul din 26 Mai întăreşte psd-ul?
    norica necolai, grapini, mircea deaconu, veorica dancilă.... tot din ăştia ne trebuie?
    da? atunci nu vota
    nu? atunci votează

  4. #154
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,542
    Mentioned
    93 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    A murit ea "mama dragonilor," credeti voi ca "ocrotitorul hotzilor" o mai duce mult, doar suntem in "Game of thrones" !
    Speram ca "maestrul soptitorilor" tine cu poporu!
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

  5. #155
    Standard RSP member marsel90's Avatar
    Join Date
    11 Sep 2007
    Location
    --------
    Posts
    485
    Mentioned
    10 Post(s)
    Rep Power
    69

    Default

    Distrugeti forumul cu atata politica.

  6. #156
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,542
    Mentioned
    93 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Vezi ca unii cred ca vorbeşti serios !
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

  7. #157
    Standard RSP member marsel90's Avatar
    Join Date
    11 Sep 2007
    Location
    --------
    Posts
    485
    Mentioned
    10 Post(s)
    Rep Power
    69

  8. #158
    Standard RSP member
    Join Date
    17 Jan 2019
    Location
    Bucuresti
    Posts
    216
    Mentioned
    22 Post(s)
    Rep Power
    21

    Default

    Au aparut cotele pentru alegerile parlamentare pentru Europa.
    Daca ar fi sa-i credem, desi eu nu cred niciodata, doar stiu, sau nu stiu, PSD a fost deja ales ca si castigator.
    Cine nu e de acord, poate obtine de 4 ori suma investita, nu sa ma combata pe mine.



  9. #159
    Golden Member dingo31's Avatar
    Join Date
    13 Mar 2011
    Location
    Constanta
    Posts
    1,341
    Mentioned
    45 Post(s)
    Rep Power
    69

    Default

    Se vede de pe Himalaya eforturile disperate pentru a descuraja participarea la vot.
    Mai devreme afirmai ca votarea este inutilă pentru că numărul mare al votanţilor, indiferent de votare va fi un beneficiu pentru pesedei

    Acum altă teorie, la fel de ilară:

    Adică, de ce să mai votăm?
    Că rezultatul este deja cunoscut!

    Mai bine să mergem la o bere, dă-l dracului de vot, nu-i aşa?

  10. #160
    www.sateliti.info felix73's Avatar
    Join Date
    17 Jul 2008
    Location
    In Tara
    Posts
    5,570
    Mentioned
    5 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    marcator lasa i pa lingaii aia de la romania tv sa spuna asta..


    fir ai tu sa fii esti simpatizant psd...daca ne spui ca psd a cistigat.
    nu stiam ce are dingo cu tine..
    dar acuma stiu.

    Note: Viewing Pay TV without a valid subscription is illegal
    All Advice given Is for experimental and educational purpose only

  11. #161
    Standard RSP member
    Join Date
    17 Jan 2019
    Location
    Bucuresti
    Posts
    216
    Mentioned
    22 Post(s)
    Rep Power
    21

    Default

    Ba, cand am zis ca romanii sunt unici, nimeni nu mai e ca ei, mare dreptate am avut!
    Singura problema a lor e cea implementata de comunisti.
    Anume, zvonul.
    Adus la rang de iscusinta, prin 2 categorii de oameni : zvonerii si raspandacii.

    Testat de mine in diferite medii sociale si in diferite perioade de timp, rezultatul e acelasi.

    Orice ai nega, majoritatea nu te lasa sa de disculpi, e suficient sa apara un zvoner, ca imediat rasuna ecoul purtat de suficient de multi raspandaci...

    Nu ma refer la ce am scris eu aici pe forum, vorbesc de studii sociale.
    Probabil ca cei care locuiesc si muncesc in alta tara imi dau dreptate, dar atentie, nu cei care locuiesc in comunitati romanesti, si acolo se aplica regula...

    felix,
    Ti se pare cumva ca am spus eu ca PSD castiga? Eu cred ca nu, dar tu te-ai simtit obligat sa afirmi :"...fir ai tu sa fii esti simpatizant psd...daca ne spui ca psd a cistigat..."
    Vine altul si citeste si ce crezi ca gandeste?

    Normal, oricine ar face greseli de genul asta, ar fi obligat sa isi ceara scuze, cum am patit eu deja de 3-4 ori aici...
    Dar ce crezi?
    Am observat ca daca pretinzi unui roman sa isi ceara scuze pentru greseala facuta, ar fi similar cu a-l pica cu smoala topita.
    Mergi in Germania si vei observa ca pentru o greseala minora, cei implicati au facut "mea culpa" in public. In Japonia, pentru 30 de secunde intarziere, primul care isi da demisia e Ministrul Transportului.
    Un roman din categoria semnalata de mine mai sus ar spune : fugi ba de-aici, du-te in Japonia, aici e Romania...
    Si atunci, cum sa ai naivitatea sa speri ca cei care vor veni la putere vor aduce miere?

    A mai fost filmul asta, in 89
    Au zis unii, acum e democratie, votati-ne pe noi si prostimea s-a repezit, fara sa pretinda nimic (aici e buba care ma doara pe mine, ca nu s-au ales cu nimic sarmanii).
    Au adus tara in colaps.
    A mai venit unul a zis "Sa traiti bine" si iar l-au votat aceiasi romani, iar au constatat ca nu s-au ales cu nimic, decat certurile in familie ca tu esti verde, eu rosu, iar copiii - portocalii.

    Si acum vin eu si cand le arat romanilor ca a mai fost filmul, ma iau toti la trei-pazeste.

    In fine, fac si eu pe martirul si spun:
    - Sa nu spuneti ca nu v-am avertizat!

    Votul de peste 5 zile e o manipulare crasa.
    Toti asa-zisii "oameni de bine", patrioti, cetateni, sau mai stiu eu cum isi spun acum nu vor aduce nimic bun pentru Romania ci vor legifera o mare furaciune juridica.

    Chiar nu vede nimeni ca PSD tace si nu misca nimic in legatura cu votul asta?
    Ati vazut voi psd-isti sa spuna: veniti ma la vot, ca moare Romania? NU. Doar pnl-isti care au gasit ei, cica " salvarea", acum e testul suprem, daca vom castiga acum, castigam totdeauna, pe veci...
    Naivitate crasa.

    Astia de la psd stiu ei ceva, altfel puneau la treaba aparatele de propaganda, vedeam pionieri cu mesaje de mobilizare la vot, bagau si cativa sportivi celebri, de concerte cu manele cu text adcvat nu mai vorbesc, mici si bere, etc - sa ajunga mesajul la toate masele...

    Si ce ar putea sti? probabil ca prezentarea la vot masiva este in folosul lor...

  12. #162
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,542
    Mentioned
    93 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Sa fiu scurt, cine ţi-a ”furat papausa” când erai mic, Pzd sau Pxl ?

    O iei ca pamflet, da e o întrebare.
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

  13. #163
    Standard RSP member marsel90's Avatar
    Join Date
    11 Sep 2007
    Location
    --------
    Posts
    485
    Mentioned
    10 Post(s)
    Rep Power
    69

    Default


  14. #164
    Golden Member dingo31's Avatar
    Join Date
    13 Mar 2011
    Location
    Constanta
    Posts
    1,341
    Mentioned
    45 Post(s)
    Rep Power
    69

    Default


  15. #165
    Standard RSP member
    Join Date
    17 Jan 2019
    Location
    Bucuresti
    Posts
    216
    Mentioned
    22 Post(s)
    Rep Power
    21

    Default

    Acum 6 luni erau inscrisi un numar de 18951721 de alegatori (poza 1), in timp ce pentru azi au fost inscrisi 18267732 de alegatori (poza 2), cu 683989 mai putini.
    Ce s-o fi intamplat in ultimele 6 luni? O fi de la gripa din iarna?

    Aici puteti vedea prezenta la vot pe judete...

    Recordul de prezenta la vot il detine Bucurestiul, au votat deja 8000 de alegatori in prima jumatate de ora.


    Daca ne luam dupa Institutul de Statistica, la 1 ianuarie 2019 erau in Romania 18931049 de locuitori peste 15 ani (sursa aici) (poza 3).

    Asta inseamna ca desi cei care voteaza trebuie sa aiba 18+, inscrisi la vot au fost cu 663317 mai multi decat cei care au 15+


    Foarte ciudat, probabil asta va fi diferenta dintre cei care vor castiga alegerile de azi si locul 2.
    Deci, cine are pe pana BEC si INSS face jocurile...










Page 11 of 14 FirstFirst ... 7891011121314 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •