Thanks Thanks:  25
Likes Likes:  62
Dislikes Dislikes:  1
Page 1 of 14 1234511 ... LastLast
Results 1 to 15 of 196

Thread: https://concurs-dedataastavotez.eu/

  1. #1
    Golden Member dingo31's Avatar
    Join Date
    13 Mar 2011
    Location
    Constanta
    Posts
    1,339
    Mentioned
    45 Post(s)
    Rep Power
    69

    Default https://concurs-dedataastavotez.eu/

    Prezenţa la vot este necesara!
    https://concurs-dedataastavotez.eu/

    Problema este cum să fie separaţi cei fără discernământ?
    Ä‚ia pun ştampila într-o veselie acolo unde li se spune! De semnat, semnează cu degetul, analfabeţi sadea!
    Cât de democratic mai este şi votul ăsta?




  2. #2
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,512
    Mentioned
    93 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Alegerile se castiga cu primarii in tara noastra!
    Ei mobilizeaza prostimea.

    P$D-ul sa castige alegerile dezbina opozitia si ii demobilizeaza electoratul.
    Imediat apare aici (pe forum) un "neimplicat" politic, cu mesajul "nu ai cu cine vota".
    Se da nevinovat, mai are Put(z)in si lacrimeaza ca "vezi doamne" nu are cu cine vota.
    In fapt face diversiune, incearca sa incurce nehotaratii.

    Trebuie sa votam, altfel traim vremuri si mai grele.
    (Nu ma adresez celor care viseaza la pensii si salarii uriashe de la stat)
    S-a instaurat dictatura hotilor in tara !
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

  3. #3
    Golden Member dingo31's Avatar
    Join Date
    13 Mar 2011
    Location
    Constanta
    Posts
    1,339
    Mentioned
    45 Post(s)
    Rep Power
    69

    Default

    Asta cred şi eu! Voturile se mai pot câştigă cu primarii, cu popii, cu notarii, cu dascălii, cu tv-urile (a3, rtv, tvr1...or mai fi multe alte posturi regionale, să-i ia dracu..._ ) Media radio nu prea pare tare implicată, asta din ce recepţionez eu. Radio Europa Liberă, Radio Vocea Americii... o tempora! Totusi, sper, îndrăznesc să cred, că pesedeul ăsta se va duce dracului şi Romania va recupera anii de înapoiere, să nu mai fie la coada Europei. Și să nu mai fie ruşinea Europei!

  4. #4
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,512
    Mentioned
    93 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Sagetile hotilor mai propaga si teoria "Toti Fura" nu ai ce schimba, in fapt e ca aia "Dormi linistit FNI, lucreaza pentru tine" .
    Hotii acuza fosta sefa DNA ca a luat mita aducerea in tzara a administratorul FNI la zdup.
    Trairam sa auzim si asta!

    LE:

    Nu stiu de ce ... am convingerea ca majoritatea (nu toti) celor care credeau in FNI si CARITAS se inchina azi latrinelor.
    Poate exista gena prostiei ... cine stie.
    "E" si ei oameni, e trist.

    Stiu pe unii care nu credeau da propavaduiau ca sa castige!
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

  5. #5
    RSP Enigma Team & GM
    Join Date
    04 Feb 2007
    Posts
    426
    Mentioned
    5 Post(s)
    Rep Power
    66

    Default

    Nu pot ei fura cat putem noi vota!!!

    f11

  6. #6
    RSP - TEAM horatyu's Avatar
    Join Date
    16 Aug 2007
    Location
    SIBIU
    Posts
    5,748
    Mentioned
    63 Post(s)
    Rep Power
    113

    Default

    Mafia pesedistă e mare şi se susţine cum a spus Zildan pe primarii in funcţie şi pe propagandă media, dar şi pe oamenii din vechiul regim, gen Augustin Lazăr, comunist şi torţionar sadea şi ca el sunt mulţi în funcţiile publice.
    Puteam speră la mai bine când o să dispară aceşti oameni puşi strategic în funcţii înalte în stat.
    Punctul 8 din proclamaţia de la Timişoara şi acum ar fi binevenit.
    Problema este că opoziţia e slabă , nu vine cu proiecte viabile.
    Eu personal nu pot vota un partid doar că critica PSD ( cum e PNL ), asta văd şi eu şi toţi din ţară că nu se face mai nimic, se face o autostradă la 30 de ani, sau locuri de muncă, văd doar firme care prosperă cu acele contracte cu statul.
    Din cauza aceasta o să votez oamenii tineri din politică că poate gândesc la viitorul acestei ţări.
    Putem să le diminuăm puterea pesedistilor ( diminuarea procentului lor la alegeri) prin mersul masiv la vot şi votarea cu oamenii care au în spate realizări: reuşită în afaceri personale sau conducerea unor instituţii impecabil...etc.
    LA TOTI NI GREU
    "SGU Stargate Universe"

  7. #7
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,512
    Mentioned
    93 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Aloo, subiectul Lazar e inventat si promovat de P$D si latrina.
    Emisunile lor contin 1% adevar si restu manipulare cu rea credinta.
    Au difuzat un interviu mai vechi in care era vorba de alt Lazar care lucra chiar la penitenciarul cu pricina .... fii sigur ca stiau.

    Stiau si ca tu abia astepti sa ii ajuti sa propage kkt-urile.

    Tu ataci P$D formal, usor, apoi dai una din aia .... exact cum am scris mai sus, "toti fura" sau "nu ai cu cine vota".
    Le faci treaba si nu stiu de ce da am tendinta sa nu te consider naiv.
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

  8. #8
    RSP Enigma Team & GM
    Join Date
    04 Feb 2007
    Posts
    426
    Mentioned
    5 Post(s)
    Rep Power
    66

    Default

    @horatyu ma surprinzi din ce in ce mai mult... Negativ bineinteles...
    Trist ... Trist pentru fiica-mea , mai ales ca la 9 ani ma intreaba ca de ce nu am plecat inca din tara asta. Tu ma convingi ca nu am ce cauta in tara mea.

    f11

  9. #9
    RSP - TEAM horatyu's Avatar
    Join Date
    16 Aug 2007
    Location
    SIBIU
    Posts
    5,748
    Mentioned
    63 Post(s)
    Rep Power
    113

    Default

    Negativ mă surprindeţi voi că nu înţelegeţi de ce merge ţara noastră prost.
    Eu m-am dus la vot la toate alegerile şi am votat contra comuniştilor tot timpul.
    Poate unii dintre voi nu aţi fost chiar la toate alegerile, cam aşa se înţelege din titlul acestui topic:
    "concurs-de data asta votez"

    Mai repet odată: ţara merge prost din cauza comuniştilor din vechiul regim care încă sunt in structuri.

    Lazăr Augustin şi nu altu e unul dintre ei.
    Chiar nu înţelegi zildane că greşeşti?
    Tu citeşti o ştire din mai multe surse?
    este regula de bază contra manipulării, dar nu îţi dau lecţii că ştii tu mai bine cum şi când se manipulează.

    Despre partea cu formalitatea contra PSD mă lasă rece din partea ta.


    Eu nu am votat , nu votez şi nu voi vota niciodată cu PSD, ţi-o repet şi ţie şi altora care mă acuzaţi aiurea, la nesfârşit.

    Dacă tu crezi că PNL ul actual e salvarea României, eşti liber să o faci, eu nu cred asta ascultând discursurile actuale ale pnlistilor.


    Dacă voi credeţi că Lazăr comunistul e înger , puteţi să plecaţi liniştiţi din ţară.

    Zildan zi tu l-ai vota pe blegul de Orban Ludovic?

    Orientaţi-vă către tineri care au cuvintele la ei măcar, Orban dacă mai stă mult in fruntea PNL ului , dispare şi partidul ăsta de pe scena politică că şi PNÈš ul.
    LA TOTI NI GREU
    "SGU Stargate Universe"

  10. #10
    RSP Enigma Team & GM
    Join Date
    04 Feb 2007
    Posts
    426
    Mentioned
    5 Post(s)
    Rep Power
    66

    Default

    Fara suparare, confunzi comunistii cu HOTII si scursurile societati care nu vad altceva decat sa se imbogateasca pe spatele pulimii.Nu au muncit cinstit nici macar o zi, doar au furat de la stat prin toate mijloacele. Cand au epuizat TOATE MIJLOACELE s-au apucat sa-si creeze altele prin schimbari de legi , de proceduri si amendand cu sume inimaginabile companiile care nu-s cu ei.
    Aritmetica de calasa II -a.
    f11
    PS>Te uiti prea mult pe antena3 si rtv

    ---------- Post added at 22:26 ---------- Previous post was at 22:08 ----------

    Si una proaspata sa ma sustina: Un "tinerel " cu tupeu de tupeu:
    Marian Oprişan, surprins la bordul unui jeep de peste 100.000 de euro: „Maşina a fost cumpărată de mama mea”

    f11
    Ne fac(e) prosti pe fata ...

  11. #11
    RSP - TEAM horatyu's Avatar
    Join Date
    16 Aug 2007
    Location
    SIBIU
    Posts
    5,748
    Mentioned
    63 Post(s)
    Rep Power
    113

    Default

    La tv pe posturile de ştiri nu mă mai uit de vreo 7 luni,
    Că am văzut că sunt părtinitori şi unii şi alţii şi acum mă informez de pe net din mai multe locuri.

    Proclamaţia de la Timişoara cu al ei punct 8 făcea în aşa fel încât cei de care ai amintit să nu zburde prin funcţiile publice.
    Limita accesul foştilor nomenclaturişti sau a comuniştilor de rang înalt la funcţii publice.
    Hoţii, mârlanii şi proştii sunt susţinuţi de acei comunişti şi băgaţi la înaintare pentru a fură şi ei la umbra lor, îi folosesc ca paravane şi unelte, ca pe marionete===>vezi cazul Viorica.
    LA TOTI NI GREU
    "SGU Stargate Universe"

  12. #12
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,512
    Mentioned
    93 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    @horatiu
    Nu mai face perdele de fum, tu daca nu votezi cu dracu votezi cu frate-su razgandeanu.
    In rest le imprastii gunoaiele cu care te stropesc latrinele.
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

  13. #13
    RSP - TEAM horatyu's Avatar
    Join Date
    16 Aug 2007
    Location
    SIBIU
    Posts
    5,748
    Mentioned
    63 Post(s)
    Rep Power
    113

    Default

    Tu citeşti ce scriu?
    Sau postezi la mişto? De mai mult de 7 luni nu mă mai uit la nici un post de ştiri, ai prins-o pe asta? Sau ai sărit peste , ca multe alte lucruri pe care le spun.
    Dacă nu gândesc ca tine fac perdele de fum?
    Ciudat.

    Proclamaţia de la Timişoara e perdea de fum?
    Dacă nu votez PNL, votez cu dracu?sau cu fratele lui?
    PNL salvează România? Ultima soluţie să bem in rând cu Orban şi pedelistii lui.
    Uiţi că acum câţiva ani era în coaliţie cu cine crezi? Cu PSD!!!
    Spune-mi cu cine te însoţeşti ca să îţi spun cine eşti!
    Dacă vrei binele României orientează-te mai bine.
    LA TOTI NI GREU
    "SGU Stargate Universe"

  14. #14
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,512
    Mentioned
    93 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Deci TU NU AI CU CINE VOTA !

    E si mai grav daca nu te uiti la tv, ajungi in lumea ta!
    Am mai auzit imbecilitatea asta!

    Asa cum in 75% din cazuri scrii pe topicurile tehnice chiar daca nu ai nici o idee despre ce intreaba sau sustine careva pe acolo,
    la topicurile politice nu faci decat ceatza intentionata!
    Ai temele tale simple, preluate din repertoriul latrinelor, teme pe care nu le detaliez aici ca sa nu imprastii kktu-rile lor.
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

  15. #15
    RSP - TEAM horatyu's Avatar
    Join Date
    16 Aug 2007
    Location
    SIBIU
    Posts
    5,748
    Mentioned
    63 Post(s)
    Rep Power
    113

    Default

    Discursul tău e patetic.
    O dai la nesfârşit cu latrinele deşi ţi-am repetat de multe ori că nu e aşa, la fel mă acuzi că sunt cu PSD.
    Am cu cine vota. Tu crezi că dacă nu votez cu PSD şi PNL nu cu cine vota.
    Pe net găseşti informaţiile mult mai bine grupate şi poţi să le citeşti mai atent, dar la TV dacă nu eşti atent ai pierdut un sens.
    Tu eşti în lumea televiziunilor unde sunt promovate doar partidele PSD şi PNL, dacă ai lua informaţii despre partide de pe net ai constata că sunt şi alte partide şi soluţii.
    Televiziunile promovează pe cei care donează lor, nu promovează un partid nou apărut sau tineri de perspectivă.


    Acum o iei pe panta aiuristică că postez în 75% aiurea, când ai făcut tu procentul? Nu ai alte preocupări decât să stai să faci procentele postărilor mele?
    Eu ajut mai multi useri cu placere, ceea ce tu nu o mai faci în ultimul timp că trebuie să cobori prea mult să le explici.

    Dacă ai argumente politice spunele , nu deschide alte subiecte. La tine nu există numai două partide în ţară PSD şi PNL?
    Èši-am pus întrebări directe despre PNL şi Orban şi ai luat-o prin bălării cu latrinele şi că nu am cu cine vota, dar sunt obişnuit cu stilul acesta când nu ai argumente ataci pe alte părţi.

    Nici acum nu e târziu pentru punctul 8 din proclamaţia de la Timişoara.

    PNL e o curvă politică, a fost cu PSD în coaliţie, apoi s-a unit cu PDL ul lui Băsescu, ceea ce arată că nu mai au principiile clare ale liberalismului de altă dată, nu mai au proiecte, vor doar din nou la putere, dar conduşi de Orban Ludovic se vor scufunda sub 10 la sută sau mai mult. Este timpul să îl schimbe pe Orban şi politică şi direcţia lor.
    La antene nu se poate promova ideea asta că Voiculescu a fost un comunist sadea.
    Speranţa pentru români vine de la cei tineri, dacă partidul respectiv are oameni de peste 50-60 de ani sunt şanse mari să aibă concepţii comuniste.
    LA TOTI NI GREU
    "SGU Stargate Universe"

Page 1 of 14 1234511 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •