Repet: Nu oamenii trebuie schimbati in totalitate, ci sistemul.
Cand s-a propus legea electorala, au fost oameni ca si tine, care indemnau "hai sa votam, ca ramanem fara Constitutie"...
Si uite s-au repezit, au votat fara sa stie ce voteaza si acum hai sa plangem ca avem legi proaste...
Or fi proaste, dar cine ne impiedica sa le schimbam?
Noi, poporul, unii de la PSD si altii de la PNL traim impreuna, ne jucam impreuna de cand suntem copii, etc...
Ar trebui sa si avem decizie impreuna. De ce sa decida o minoritate, doar pentru ca a fost abila sa pacaleasca oamenii?
Cea mai buna solutie este votul online, sau prin mandat postal, sau prin cutii electorale...
La 6 luni odata se aduna si se observa daca lumea e multumita de conducere sau nu.
Pe mine nu m-ar deranja sa conduca PSD, dar daca nu imi asfalteaza strada, afara dupa 6 luni.
Asa, sa schimbi oamenii, sau sa refuzi nepotismul e un pic exagerat si de multe ori eronat.
Daca eu sunt nepotul lui Iliescu, inseamna ca nu mai sunt capabil sa inventez energia alternativa sau cum?
Concluzia mea nu e o toana de moment, e ceva verificat de peste 40 de ani.
Doar cel care reuseste sa produca ceva palpabil, nu vorbe, poate fi considerat un bun conducator.
Ca de vorbit frumos, avem destui...