Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Results 1 to 2 of 2

Thread: Golden Media Vizard vote 2 HD

  1. #1
    Standard RSP member HAUER A's Avatar
    Join Date
    09 Aug 2008
    Posts
    27
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Golden Media Vizard vote 2 HD

    La sugestia unui prieten de aici, de pe acest forum am deschis acest new thread.
    Nu am gasit o explicatie in cazul receptorului Golden Media Vizard vote 2 HD, in privinta salvarii modificarii keylor introduse cu telecomanda.
    Am incercat mai multe variante de a salva modificarile facute unor key in softcam cu telecomanda, insa acest lucru nu este posibil.
    Poate cineva de pe acest forum a intampinat aceeasi dificultate si a gasit o rezolvare si ma poate ajuta, aici sau in PM.
    Poate vreun coleg are un tutorial prin care sa explice acest lucru sau alte moduri de rezolvare. Ma gandesc la introducerea directa a keylor in
    softcam si, apoi in imagine. Multumesc pentru ajutor.
    A friend in need is a friend indeed!

  2. #2
    dishwasher val's Avatar
    Join Date
    14 Jul 2007
    Location
    DTX
    Posts
    1,857
    Mentioned
    31 Post(s)
    Rep Power
    84

    Default

    Încearcă cu un editor de key, pentru modelul care l-am avut am folosit editorul descărcat de aici:http://golden-media.legion.name/view...php?f=15&t=363 (nu este necesară înregistrarea)
    Modelul care l-am avut era mai vechi GM vote, pe Vote2 nu ştiu care e treaba. Teoretic daca reuşeşti să editezi softcamul acesta poate fi încărcat în receptor fie prin serial fie prin usb.
    Last edited by val; 24-03-19 at 00:06. Reason: Corecție link
    UFS910, Nokia d-Box1, Nokia d-Box2, Optibox500, Vu+ Zero4K

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •