Thanks Thanks:  1
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Results 1 to 2 of 2

Thread: receptie semnal pachet sky de (astra 19 grade)

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Standard RSP member
    Join Date
    09 Apr 2007
    Posts
    144
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    62

    Default receptie semnal pachet sky de (astra 19 grade)

    salutare,

    Am observat ca nu mai am semnal pe toate canalele din pachetul sky de. Celelalte canale de pe satelitul astra (ma refer la ard, orf, HD+, movistar) au semnal neschimbat. S-a intamplat ceva in ultimele zile cu acest pachet? Puteti sa confirmati daca il mai receptionati si aveti aceeasi calitate a semnalului. (Ca receptor folosesc un vu duo).
    Am incercat sa rescanez si nimic. Tot ce tine de frecventele 11.719 H, 11.758H, 11.797H, 11.914H, 11.992H, 12.031H, 12.304H, 12.382H adica astra 1M, 1N nu mai am pic de semnal.Din ce vad doar au fost adaugate sau migrate anumite canale insa altele au ramas pe loc deci ar fi trebuit sa le vad caci nu s-a modificat vreun parametru de receptie(FEC, SR).
    Observa cineva vreo diminuare a calitatii semnalului pe acesti transponderi? Eu intr-adevar folosesc o antena mica (1m) si aveam semnal cam mic dar stabil(in jur de 60%). De exemplu canalele de pe frecventa 11.170 H le vad ok (calitate 58%).

    merci

  2. #2
    Banned
    Join Date
    29 Sep 2017
    Location
    Bucharest
    Posts
    375
    Mentioned
    11 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Da o rescanare,sau facut niste modificari!
    PS!
    Actualizeaza cu:
    http://www.vhannibal.net/

    ---------- Post added at 21:25 ---------- Previous post was at 20:48 ----------

    Merg toate,semnal neschimbat,trebuie doar sa actualizezi lista cu transporderi,sau facut niste modificari.


Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •