Thanks Thanks:  27
Likes Likes:  124
Dislikes Dislikes:  0
Page 15 of 17 FirstFirst ... 511121314151617 LastLast
Results 211 to 225 of 245

Thread: Jandarmeria a gazat si batut poporul . Cine raspunde?

  1. #211
    Member Addicted Member
    Join Date
    11 Feb 2007
    Location
    Șoseaua Kiseleff nr. 10
    Posts
    2,498
    Mentioned
    5 Post(s)
    Rep Power
    81

    Default

    Quote Originally Posted by mondo View Post
    Ai omis una?
    Am enumerat televiziunile de stiri care conteaza. Cele care au audienta sub minimax si disney channel nu se pun la socotela.

    @bonou - n-are dreptate ca aici e offtopic. Persoanele deranjate de subiect sunt rugate sa ocoleasca sectiunea.

  2. #212
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,511
    Mentioned
    93 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default Jandarmeria a gazat si batut poporul. Cine raspunde?

    Deci jandarmii au gazat și bătut oameni pașnici care scandau UE PSD, Hoții și altele.
    Pana nu sunt dovediți vnovații represiunii brutale nu avem motive sa inchidem topicul.
    Șobolanii sa scape de inchisoare dau foc la țara.
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

  3. #213
    Member Addicted Member
    Join Date
    11 Feb 2007
    Location
    Șoseaua Kiseleff nr. 10
    Posts
    2,498
    Mentioned
    5 Post(s)
    Rep Power
    81

    Default

    Esti naiv. O sa ne creasca barbi pana la pamant...o sa le facem nod si ei tot nu vor fi pedepsiti. Eventual o sa iasa la pensie peste cativa ani, iar pensia va fi mai mare decat salariul. Merite deosebite!

  4. #214
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,511
    Mentioned
    93 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default Jandarmeria a gazat si batut poporul. Cine raspunde?

    La televizor te uiți după coeficientul de inteligență nu după audiență, teoria ta că o televiziune nu merita menționată se referă la cei care un iq mic, la ignoranti sau la cei care fura ceva!

    ---------- Post added at 23:56 ---------- Previous post was at 22:42 ----------

    Uite un exemplu de oameni care se bat cu sistemul:
    Cate milioane de euro a caștigat fosta firmă a lui Bogdan Chirieac cu Serviciul de Telecomunicații Speciale in ultimii zece ani. Generozitatea ”statului paralel” cu Centrul pentru Servicii de Radiocomunicații

    Aproape 17 milioane de euro (75,8 milioane de lei) este valoarea contractelor incheiate in ultimii zece ani intre Serviciul de Telecomunicații Speciale (STS) și Centrul pentru Servicii de Radiocomunicații (CSR), firma unde a fost acţionar şi Bogdan Chirieac – jurnalistul de la DCNews. Ultimul contract dintr-un total de 7, toate oferite prin negociere directă, a fost incheiat in 2016, după cum rezultă din serviciul electronic de achiziții publice (SEAP).

    “Nu am nici cea mai mica legătură cu CSR, chiar nici cea mai mica”, a fost primul răspuns al lui Bogdan Chirieac, contactat de G4Media.ro. Jurnalistul a admis ca știe cine sunt acționarii și că il cunoaște pe acționarul principal.
    detalii
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

  5. #215
    Standard RSP member
    Join Date
    22 Jun 2016
    Posts
    38
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    29

    Default

    Va zic o chestie de bun-simt (chiar nu am chef sa ma cert aiurea cu oameni care poate ca in 99% din situatii sunt foarte OK) : intrebati-va un singur lucru, la protestele din 15 ianuarie 2012, cand a fost tot cu batai, tunuri cu apa, lansatoare de lacrimogene, mardeiasi din galerii etc, ati fost 1. la fel de revoltati sau 2. ati considerat ca atunci jandarmeria apara ordinea de drept? Daca raspunsul e 2. poate ar trebui sa va mai ganditi un pic la faptul ca partizanatul politic s-ar putea sa va influenteze cam tare in analiza unor evenimente de acest tip...

    In rest, democratia e lucru greu iar in Romania n-am reusit in 28 de ani sa facem nici macar primii pasi. Inca avem tendinta sa ne dam in cap pe motiv de opinii/simpatii politice diferite, la fel ca in 1990.

  6. #216
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,511
    Mentioned
    93 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Dan Grigore (foto), 75 de ani, unul dintre cei mai importanti pianisti ai lumii, cum e prezentat de Wikipedia, e un barbat inalt, jovial care te intampina cu o voce sonora si calma.

    E o personalitate pregnanta a istoriei recente a Romaniei, fiind unul dintre artistii importanti care a fost prezent in prima linie a dezbaterilor din societate si a luat mereu atitudine impotriva abuzurilor politice.

    Dan Grigore a fost in Piata Victoriei in data de 10 august si a suferit de pe urma gazelor lacrimogene.
    Continuarea
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

  7. #217
    Standard RSP member
    Join Date
    22 Jun 2016
    Posts
    38
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    29

    Default

    Fiind un om cinstit Dan Grigore spune un mare adevar pe care astia de la ziare.com n-au indraznit sa-l cenzureze (i-ar fi batut la ochi celui intervievat):

    Am fost si anul trecut cand au fost protestele impotriva Ordonantei 13. Am inceput sa observ, am vazut online diverse indemnuri care nu mi s-au parut a fi foarte curate.

    De exemplu, acel indemn de pe retelele de socializare cum ca ar trebui sa venim toti imbracati in negru. Aici mi s-a aprins un beculet. I-am spus Margai, sotia mea, vezi, fi atenta ca cineva are interesul sa ne imbracam in negru ca sa fim asociati cu o miscare extremista", ne-a povestit Dan Grigore.
    Ia hai sa vedem care au fost conturile alea de fb si site-urile care au pus in circulatie mesajul "toti in negru pentru justitie" ca poate li se mai aprinde si altora beculetul. Si era cu fenta din interiorul fentei, ca in Dune, ca in negru se imbraca si cefele late de la Peluza Sud din Ghencea (usor de identificat dupa nspe batai cu Jandarmeria) dar si altii, mai putin cunoscuti pe la noi. Food for thought, cum s-ar spune.

  8. #218
    www.sateliti.info felix73's Avatar
    Join Date
    17 Jul 2008
    Location
    In Tara
    Posts
    5,570
    Mentioned
    5 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    faceti figuri pa net,si ati votat comunistii de cind va stiti.
    daca s fi in locu vostru as tace draqu din gura.
    Note: Viewing Pay TV without a valid subscription is illegal
    All Advice given Is for experimental and educational purpose only

  9. #219
    Standard RSP member
    Join Date
    10 Nov 2009
    Posts
    202
    Mentioned
    2 Post(s)
    Rep Power
    54

    Default

    @Zildan,fiecare om are parerea lui despre orice,cu greu sau deloc poti tu sa convingi pe cineva ca tu ai dreptate,aici ma refer la politica.Iar cine a fost la protest in 10 August sunt sigur ca stia ca o sa fie problema cu jandarmii, fiindca pe internet peste tot se scria sa se intre cu forta in parlament sa faca revolutie,sa ia pistolul de la jandarm si sa fie impuscat jandarmul daca nu lasa sa intre in parlament, si multi au sperat ca asa o sa fie(nu inteleg pe oamenii care au mers cu copii la un asemenea protest).

  10. #220
    Member Addicted Member
    Join Date
    11 Feb 2007
    Location
    Șoseaua Kiseleff nr. 10
    Posts
    2,498
    Mentioned
    5 Post(s)
    Rep Power
    81

    Default

    Ce diferenta este intre un jandarm care a dat cu gaz si cu pulanul din dotare si persoana care a sters niste discutii? Niciuna. Fiecare isi arata muschii acolo unde e mare si tare. Ce diferenta este intre un fost anchetator stalinist/nazist sau dintr-un regim totalitar si cineva care te intreaba unde lucrezi, daca ai fost in piata, ce relatii ai cu pesedeu, daca ai beneficii, etc? Niciuna. Aici e offtopic. Am postat aici doar pentru ca nu sunt de acord cu zildan. Asta NU INSEAMNA ca sunt pesedist sau am foloase de pe urma loc. Poate doar parintii meai sa beneficieze de foloase de pe urma pesedeului ca sunt pensionari. As putea fi acuzat ca sunt beneficiar al sistemului, nu?
    Iar de discutii tehnice nu mai am chef. Simplu!

  11. #221
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,511
    Mentioned
    93 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Aici discutăm doar despre evenimentele din 10 august.
    Ii rog pe cei care nu au fost in piață și au informații doar din surse neverificate sau televizor să fie mai circumspecți.
    Violențele au fost anticipate și promovate de latrine.
    Nu spun că nu au fost in piață cațiva distruși care agitau spiritele și dădeau cu sticle goale si apa in jandarmi.
    Procentul era sub 1 la mia de manifestanți.
    Aproape se terminase manifestația și nu se intamplase mai nimic așa că au hotărat să bată manifestanții să-i sperie ca să nu mai vina altădată.
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

  12. #222
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,511
    Mentioned
    93 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Sustin din 10 august 2018 ca oamenii s-au dus sa strige NUIE P$D si au fost gazati si batuti.
    Imi promisese un "amic" de pe forum atunci dovezi ale teleportarii distrugatorilor de meeting, dar in final m-a luat la goana si il acuza pe johanix ca a dat lovitura si fura case ... fura minti la prosti de fapt da prostii nu se prind.
    Ne dam "curatzi", frumosi, verzi.

    Urlu din 10 august si spun ca jagnea cu jandarmii lui au batut oameni nevinovati, si jeguri platite sau interesate ma contrazic.
    Cei care il sustin pe jagnea fura, primesc pomana sau sunt tembeli.
    Au aparut la 30 de ani de la revolutie dovezi ale complotului, pentru 10 august 2018 cred ca apar acum.
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

  13. #223
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,511
    Mentioned
    93 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Procurorii îi cercetează pe şefii Jandarmeriei pentru „acte menite să determine ÅŸi să justifice” necesitatea intervenţiei în forţă a jandarmilor în 10 august! Parchetul General confirmă într-un comunicat de presă că a extins urmărirea penală in rem în Dosarul 10 August 2018. Procurorii cercetează săvârşirea următoarelor infracţiuni: complicitate la abuz în serviciu şi complicitate la participaţie improprie la purtare abuzivă.

    Procurorii arată în comunicat că ”mai multe acţiuni sunt suspectate a se circumscrie unor acte menite să determine ÅŸi să justifice necesitatea unei acţiuni de restabilire a ordinii publice ÅŸi să ajute la crearea aparenţei unei acţiuni legale de intervenţie în forţă a unităţilor de jandarmi pentru evacuarea protestatarilor aflaţi în Piaţa Victoriei”.

    Șefii din Jandarmerie implicaţi în dosarul 10 august, Cătălin Sindile, Sebastian CucoÅŸ, Laurenţiu Cazan ÅŸi Mihai Dan Chirica, au fost chemaţi joi la Parchetul General pentru a li se aduce la cunoÅŸtinţă noile acuzaţii.

    DETALII
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

  14. #224
    Golden Member dingo31's Avatar
    Join Date
    13 Mar 2011
    Location
    Constanta
    Posts
    1,339
    Mentioned
    45 Post(s)
    Rep Power
    69

    Default Jandarmeria a gazat si batut poporul. Cine raspunde? (2)

    Topicul initial este închis, nu ştiu de ce

    Nici după 30 de ani nu s-au lămurit detaliile complotului din Decembrie 89. Vinovaţi fără vină, condamnaţi fără condamnare care continuă să umble liberi şi să ne insulte pe la toate posturile. Că Iliescu e vinovat, cu Măgureanu, Roman şi toată şleahta care ne-au trimis cu cel puţin 50 de ani înapoi o ştia toată lumea de multă vreme. Ei tot liberi sunt, laolaltă cu toţi complicii lor.


    La fel şi cu 10 august, treburile sunt la fel de clare. Personal n-am fost acolo, a fost fiica mea cu grupul de prieteni. S-au lămurit repede că este un fel de ambuscadă, se dădeau cu gaze încă de la ora 16, pănă şi spre bătrânii ce stateau pe băncile din apropiere. Nici de data asta nu va fi găsit vreun vinovat sau cel puţin nu deocamdată, sub actualul guvern ocrotitor. Jandarmii bătăuşi au fost felicitaţi, jandarmeriţă schilodită pe viaţă vindecată subit în 2 zile şefii propuşi spre avansare, doar marionete ca Speranţa Clişeru sunt destituite administrativ. Minciuni şi intoxicari. Sentinţe judecătoreşti finale şi definitive nici pomeneala.

    De fapt şi atunci cand există nu se aplică, roiesc infractorii şi penalii peste tot. Impostorul medic italian a fost prins imediat la frontiera pe care au traversat-o bine merci Mazăre, Udrea, Bica, Dragos Savulescu de la FC Dinamo, Ghiţă et Co.

    Astăzi apar noi veşti-poveşti cu ancheta oficială extinsă.... bla bla bla, poveşti pescăreşti de adormit copiii!

    Nicio speranţă de normalitate deocamdată.
    Din păcate.

  15. #225
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,511
    Mentioned
    93 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Info. Dragnea pune la cale un nou 10 august la Iaşi! Revoltă mocnită în Jandarmerie! Interlopii lui C.Ștefănescu au ajuns deja la Piatra Neamţ! Primul semn: ca şi anul trecut, Antena 3 anunţă, subit, violenţe la Iaşi. Al doilea semn: Dragnea a făcut astăzi declaraţii asemănătoare cu cele de anul trecut, de dinainte de 10 august. Pe surse se vorbeşte despre informări primite de Dăncilă despre o revoltă mocnită în rândul Jandarmeriei şi despre o discuţie avută cu Carmen Dan pe această temă. Și, al treilea semn: surse demne de încredere declară că interlopii lui Codrin Ștefănescu au ajuns deja la Piatra Neamţ, fieful prietenului de pahar al lui Dragnea, Ionel Arsene, şi au fost cazaţi de acesta la un hotel din oraş.
    sursa
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

Page 15 of 17 FirstFirst ... 511121314151617 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •