Thanks Thanks:  27
Likes Likes:  124
Dislikes Dislikes:  0
Page 16 of 17 FirstFirst ... 6121314151617 LastLast
Results 226 to 240 of 245

Thread: Jandarmeria a gazat si batut poporul . Cine raspunde?

  1. #226
    Golden Member dingo31's Avatar
    Join Date
    13 Mar 2011
    Location
    Constanta
    Posts
    1,339
    Mentioned
    45 Post(s)
    Rep Power
    69

    Default

    Cu siguranţă au pregătit un plan. L-au aplicat cu succes pe 10 August 2018, copiat pe modelul 8 noiembrie 1945, instigare şi provocare.

    Înscenări model Tămădău 1947, Tg. Mureş 1990, mineriade 1990 şi mai târziu.
    Sunt experţi în de astea!

    Că nu degeabă cei de la GRU, NKVD, KGB, etc (sau cum se mai numesc astăzi) le-au fost mentori şi vor să-i aibă alaturi astăzi.

    Să se ştie: în calitate de prieten, Rusia ne-a făcut mai mult rău decât inamicii!

  2. #227
    www.sateliti.info felix73's Avatar
    Join Date
    17 Jul 2008
    Location
    In Tara
    Posts
    5,570
    Mentioned
    5 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    acuma ati inteles cum merg lucrurile..

    ei instiga la violente..nu huliganii pulii..

    eu sau tu daca am face asa ceva am lua vreo 3 ani de pirnaie.
    ei nu..pt ca o fac cu acte in regula..,sau cam asa ceva.
    Note: Viewing Pay TV without a valid subscription is illegal
    All Advice given Is for experimental and educational purpose only

  3. #228
    Old Member mondo's Avatar
    Join Date
    31 Jan 2007
    Location
    Romania
    Posts
    2,428
    Mentioned
    38 Post(s)
    Rep Power
    87

    Default

    Se intrevede ceva pentru maine?

  4. #229
    dishwasher val's Avatar
    Join Date
    14 Jul 2007
    Location
    DTX
    Posts
    1,857
    Mentioned
    31 Post(s)
    Rep Power
    84

    Default

    Da, in Piaţa Victoriei. Victoriei jandarmilor impotriva cetăţenilor pasnici.
    UFS910, Nokia d-Box1, Nokia d-Box2, Optibox500, Vu+ Zero4K

  5. #230
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,512
    Mentioned
    93 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Ieri nu şi-au mai arătat Muşchii jandarmii.
    Anul trecut au încercat timp de 6 ore sa irite manifestanţii şi la propriu şi la figurat cu gaze !
    Sper sa plătească şi Carmen Dan pentru faptele de anul trecut!

    Are dreptate Barna (sau consultanţii):
    In România revoluţia trebuie terminată !
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

  6. #231
    RSP Enigma Team & GM
    Join Date
    04 Jun 2007
    Location
    bucuresti
    Posts
    792
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    74

    Default

    da, dar daca va fi sa se duca la final/sa se termine revolutia ,scalvul asta de barna va fi ultimul omorit.
    pasionat de profesie ; Dbox2,Vu Ultimo,Vu Solo2, Vu Duo2,Sab Triple tuner Hd;
    offset 80cm,90cm,100cm,110cm,125cm toate produse de famaval ;
    simetrica 120cm,150cm,180cm ,260cm

  7. #232
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,512
    Mentioned
    93 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Dragnea a făcut chef cu lăutari la Scroviştea, pe 10 august, anul trecut, când românii erau gazaţi de jandarmi. Codrin Ștefănescu a fost maestru de ceremonii.

    Conform informaţiilor noastre, la chef au mai participat Ionel Arsene, un fost general SRI, încă două personaje pe care sursa noastră nu le-a recunoscut, şi Codrin Ștefănescu, în calitate de maestru de ceremonii. Dragnea ar fi spus că le va arăta el ce înseamnă respect pentru statul român „huliganilor asmuţiţi de Iohannis”. Dar şi că Ceauşescu a fost un prost, că a fost trădat de-ai lui. Ceea ce lui nu i se va întâmpla. „Dacă ne iese, într-o lună îl suspectăm pe sas”, ar fi spus el.

    Este cel puţin ciudat că niciun reprezentant al actualului guvern nu a cerut deja o anchetă legată de cheltuielile pe care statul, din banii noştri, le-a făcut cu Dragnea şi ţiitoarea la Scroviştea. Și nu numai. Dragnea a mai folosit şi alte vile de protocol ale statului.

    sursa


    In ziua de 10 august 2018 un coleg de pe forum m-a avertiat ca din localitatea lui au plecat "protestatari pro P$D" spre Bucuresti.
    Sa vedem daca are sange in instalatie sa recunoasca!


    LE:
    Va recomand sa cititi integral acest topic.

    ---------- Post added at 01:24 ---------- Previous post was at 00:25 ----------

    Ministrul de Interne, Marcel Vela, a declarat, joi, la B1 TV, că nu a existat vreo ameninţare la adresa instituţiilor statului la protestele din 10 august 2018.

    "Nu", a fost răspunsul ministrului Vela, când a fost întrebat de jurnaliÅŸti dacă a existat vreo ameninţare "rezonabilă, cât de mică" la adresa instituţiilor statului din partea demonstranţilor.

    Ministrul a spus că desecretizarea raportului privind evenimentele din 10 august facilitează ancheta penală ÅŸi facilitează accesul publicului la datele din raport.

    "Există o chestiune de anchetă penală în derulare, ancheta penală de la DIICOT poate folosi raportul, dar nu îl poate face public în rechizitoriu, iar în cadrul procesului, la tribunal, dacă ar fi fost secretizat, dumneavoastră, jurnaliÅŸtii, ÅŸi toţi românii, victimele din 10 august nu ar fi putut cunoaÅŸte detaliile acestui raport. Deci, desecretizarea în sine, ca proces, ca procedeu, facilitează ancheta penală, dar în mod esenţial facilitează accesul publicului la datele din acest raport"; a mai spus ministrul Marcel Vela.

    Ministrul de Interne subliniază că a făcut ceea ce trebuiau să facă ÅŸi Carmen Dan ÅŸi Mihai Fifor.

    "Eu am promis că voi desecretiza acest raport. În programul de guvernare există ca măsură desecretizarea, domnul premier Ludovic Orban a promis desecretizarea ÅŸi eu nu am făcut nimic special, doar am depus toate eforturile ca să primesc aceste avize (...). Am dat un ordin, am făcut o comisie, comisia a analizat, am solicitat instituţiilor în cauză avizul pentru desecretizare, ultimul aviz l-am primit în această dimineaţă, la ora 8,30. După ora 9,00 a fost desecretizat, l-am trimis la DIICOT, la ora 11,00 am anunţat românii că raportul este desecretizat. Am făcut ceea ce trebuia să facă ÅŸi domnul Fifor, ÅŸi doamna Carmen Dan. Deci, eu am reuÅŸit ÅŸi dânÅŸii nu, dintr-un motiv foarte simplu, cred. DânÅŸii sunt acum în Opoziţie ÅŸi Parlamentul României a învestit un nou guvern, cu miniÅŸtri capabili, cu un premier care se ţine de cuvânt", a afirmat ministrul Marcel Vela.

    Acesta a explicat că nu poate da detalii din raport, dar că vor fi multe surprize.

    "Să aÅŸteptăm publicarea lui de DIICOT ÅŸi în procesul penal veţi avea acces la toate detaliile, dar ce pot să vă spun eu este că veţi avea multe surprize", a spus Vela.

    Despre anchetele administrative de la minister pe acest subiect, Marcel Vela spune că va face o anchetă după turul doi al alegerilor prezidenţiale.

    "Anchetele administrative în cadrul ministerului, dacă în ÅŸase luni nu au primit o rezoluţie, ele se prescriu. Voi face o analiză imediat după turul doi al alegerilor prezidenţiale cu privire la anchetele administrative, cine le-a blocat sau cine nu le-a demarat sau cine nu a luat măsuri când a constatat că au fost fapte reprobabile, fapte incorecte, să nu spun chiar penale, ale unor angajaţi ai MAI", a mai declarat ministrul de Interne, Marcel Vela. AGERPRES

    sursa
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

  8. #233
    Standard RSP member
    Join Date
    09 Feb 2008
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    760
    Mentioned
    15 Post(s)
    Rep Power
    66

    Default

    Manifestarea asta din 10 august, fiind anuntata cu foarte mult timp inainte, le-a dat posibilitatea marsavilor astora, sa-fi faca un plan. Si planul a fost regizat de primul puscarias al tarii care: 1.a trimis-o pe Dancila in concediu ca sa nu-l incurce. 2. si-a facut un centru de coordonare al operatiunii si l-a camuflat intr-un chef. 3. si-a tras-o aproape pe sugativa aia de Carmen. 4. au introdus printre manifestanti o grupare ''de civili scandalosi'' formata din cadre al ministerului de interne, cu rolul clar de a simula o lovitura de stat. Partea asta cu lovitura nu le-a iesit ptr simplul motiv ca multimea nu a raspuns la provocarea asta, speranta lor fiind ca ''sa-i ia valul''. Tineti minte tentativa de la poarta de intrare in guvern. Asta e un moment cheie. Desi nu le-a iesit treaba asta cu poarta si gardul ei au actionat conform planului si....restul stiti. Veorika declara ca nu a stiut nimic desi a doua zi informa Europa ca in Romania a avut loc o tentativa de lovitura de stat. Asa ca.....sunt mincinosi, hoti, toti pesedeii. Nu exista exceptii la ei.

  9. #234
    konstantine's Avatar
    Join Date
    18 Apr 2008
    Location
    Sudul României
    Posts
    2,304
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default


    Mi-e dor de Andrei Gheorghe.
    Citat din Cătălin Ștefan:
    "M-am săturat să-mping apa la deal"
    http://technomitclima.ro/

  10. #235
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,512
    Mentioned
    93 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    In ziua de 10 august 2018 un coleg de pe forum m-a avertiat ca din localitatea lui au plecat "protestatari pro P$D" spre Bucuresti.
    Sa vedem daca are sange in instalatie sa recunoasca!

    Vad ca nu are !
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

  11. #236
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,512
    Mentioned
    93 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    BREAKING Ministerul de Interne va desecretiza convorbirile radio ale Jandarmeriei la protestul din 10 august

    Ministerul de Interne a primit avizele necesare declasificării înregistrărilor radio efectuate de jandarmerie în timpul intervenţiei împotriva manifestanţilor din 10 august 2018. După declasificare, înregistrările vor ajunge la Parchetul ÎCCJ care le va putea folosi în ancheta penală.

    ”Ministerul Afacerilor Interne, prin Direcţia Generală pentru Comunicaţii şi Tehnologia Informaţiei, a primit ultimele avize in vederea modificării indicativelor fonice folosite de unităţile din cadrul Jandarmeriei Române, pentru a putea astfel declasifica înregistrarea tuturor convorbirilor efectuate prin intermediul sistemului radio “TETRA”, la misiunile din perioada 10 – 11 august 2018, procedând astăzi la alocarea unor indicative noi. Domnul Ministru al Afacerilor Interne Marcel Vela a dispus conducerii Jandarmeriei Romane să ordone ca toate unităţile care au clasificat convorbiri să formeze comisiile pentru a aviza declasificarea lor în cel mai scurt timp”, a transmis Ministerul de Interne.

    Declasificarea vizează atât unităţile din Bucureşti implicate în intervenţie, cât şi pe cele din provincie care au participat la represiunea împotriva manifestanţilor. MAI estimează că înregistrările vor ajunge la procurori în următoarea săptămână.

    ”Întregul volum de comunicaţii radio din 10 şi 11 august, al Brigăzii Speciale de Intervenţie a Jandarmeriei Române, Direcţiei de Jandarmi a Municipiului Bucureşti, cât şi al Grupărilor de Jandarmi Mobile Craiova, Bacău şi Ploieşti, va fi declasificat şi pus în următoarea săptămână la dispoziţia Parchetului de pe Lângă Înalta Curte de Casatie şi Justiţie, Secţiei Parchetelor Militare, respectiv Direcţiei de Investigarea Infracţiunilor de Criminalitate Organizată şi Terorism. (D.I.I.C.O.T.), în vederea utilizării acestuia, în activitatea de cercetare penală”, mai precizează Ministerul de Interne.

    Pe 14 noiembrie, a fost declasificat şi raportul MAI privind evenimentele din 10 august 2018 şi a fost trimis la DIICOT urmând să devină public după ce se încheie ancheta penală.

    Potrivit Digi24, raportul declasificat de Ministerul Afacerilor Interne şi trimis DIICOT menţionează că informările primite de la serviciile secrete nu indicau riscuri la adresa securităţii naţionale, iar intervenţia în forţă a fost justificată de translatarea caracterului paşnic al manifestării către acţiuni violente cu caracter repetitiv
    SURSA
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

  12. #237
    RSP - TEAM horatyu's Avatar
    Join Date
    16 Aug 2007
    Location
    SIBIU
    Posts
    5,748
    Mentioned
    63 Post(s)
    Rep Power
    113

    Default

    Până şi veorica a spus mai nou că nu a fost o încercare de lovitură de stat, dar asta pentru a câştiga unele voturi ale unora care nu au in minte clar ce a fost acolo.
    LA TOTI NI GREU
    "SGU Stargate Universe"

  13. #238
    Standard RSP member
    Join Date
    09 Feb 2008
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    760
    Mentioned
    15 Post(s)
    Rep Power
    66

    Default

    Va fi distractie mare cand vor fi publicate toate astea. Sunt convins ca teoria mea scrisa mai sus se va confirma si, evident, ca vom avea si cateva mari surprize. Dar, sa asteptam rezultatele anchetei. Traim totusi in Romania unde...''o mana spala pe alta si amandoua spala fata'' !

  14. #239
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,512
    Mentioned
    93 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Eu sunt curios cine a dat ordin sa tragă rachete de semnalizare.
    Ei susţineau ca au atenţionat populaţia civilă, eu susţin ca au evacuat diversioniştii !
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

  15. #240
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,512
    Mentioned
    93 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Se pare ca Jandarmeria Bucuresti are o problema cu desecretizarea convorbirilor.
    Oare de ce Traian Berbeceanu va fi numit şeful de cabinet al ministrului de Interne ?
    Si unde a disparut Statul Paralel ?
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

Page 16 of 17 FirstFirst ... 6121314151617 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •