Thanks Thanks:  27
Likes Likes:  124
Dislikes Dislikes:  0
Page 6 of 17 FirstFirst ... 234567891016 ... LastLast
Results 76 to 90 of 245

Thread: Jandarmeria a gazat si batut poporul . Cine raspunde?

  1. #76
    RSP - TEAM horatyu's Avatar
    Join Date
    16 Aug 2007
    Location
    SIBIU
    Posts
    5,748
    Mentioned
    63 Post(s)
    Rep Power
    113

    Default

    Zildan ești un tip isteț, nu imi insulta inteligența.
    La antena 3 sunt și adevăruri pe langă lingușeala puterii, la realitatea sincer văd doar manipulare ordinară securistică și instigare la ură intre romani.
    La cine ii convine starea asta din popor?
    Halep l-a criticat pe cel manipulat cu Facebook și tv că injură pe stadionul de tenis, oare și ea e psdista? După concepția ta cam toți dacă nu acceptăm **** PSD suntem reduși mintal și nu putem raționa.
    Bătaia au luat e drept, dar dacă vroiau să nu fie provocați jandarmii, să nu aiba motive, trebuiau să ii izoleze pe cei violenți,dar ei se complăceau in starea asta de vulgarității și ură.
    Trebuie să fie un protest și cu pașii următori, ce facem după protest, altfel o să mai fie bătuți romanii iar de jandarmi, că la vot nu merg tinerii că și așa nu se schimbă nimic
    LA TOTI NI GREU
    "SGU Stargate Universe"

  2. #77
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,512
    Mentioned
    93 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Latrinele imbina stirile reale cu manipularea.
    De ex se decopera ca o masina neagra a trecut pe o strada unde s-a dat cu piatra luna trecuta, si se pune o intrebare cu talc de catre realizator, nu cumva Xulescu are masina neagra?
    Cam asta e televizunea latrinelor, manipulare si jeg.


    Nu am scris numele niciunei televiziuni, doar am parodiat!
    Incercati sa le descoperiti.

    Astepti si tu meciul Simonei (eu il astept), tot ei PSeD-Zeii i-au facut surpriza cu UE pe stadion, cand au batut romanii pasnici nevinovati.
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

  3. #78
    RSP - TEAM horatyu's Avatar
    Join Date
    16 Aug 2007
    Location
    SIBIU
    Posts
    5,748
    Mentioned
    63 Post(s)
    Rep Power
    113

    Default

    Păi vezi ironia, nu am văzut nici un pnlist sau udmrist să refuze pensiile speciale.
    Noi vrem democrație dar nu pentru căței, era un vers dintr-o fabulă, cam așa și cu lupta politică din dreapta.
    Eu vreau schimbarea in bine, dar nu se poate dacă nu suntem uniți.
    Dezbinați suntem ușor de manevrat, manipulat .
    Devide et impera, este bine cunoscut de pe timpul romanilor.
    LA TOTI NI GREU
    "SGU Stargate Universe"

  4. #79
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,512
    Mentioned
    93 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Quote Originally Posted by horatyu View Post
    Păi vezi ironia, nu am văzut nici un pnlist sau udmrist să refuze pensiile speciale.
    Nu ai vazut pentru ca toti primarii trec brusc la PSD sau ALDE!
    E o dilema pentru opozitie!
    Chiar nu stiai asta?
    E de la sursa o problema cu democratia in Romania!
    Sursa e constitutia si marea ei pazitoare Curtea Constitutionala, cea care "are mare grija de democratie".
    Da hotarari de curte chiar si de sute de pagini, una la cateva zile!
    Stiai ca Constitutia Romaniei are in functie de editor maxim 96 de pagini?
    Citeste despre dreptul roman (asta e in vigoare in Romania) si cel anglo-saxon.
    Asa o sa intelegi ce problema e !

    Eu incerc sa fac educatie!

    LE: Incepe Simona!
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

  5. #80
    Standard RSP member
    Join Date
    09 Feb 2008
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    760
    Mentioned
    15 Post(s)
    Rep Power
    66

    Default

    @horatyu esti un mic Gadea al RSPului ! Sau un mic Badea ! Cred ca ne tansmiti ce spun aia de la haznale. Concluzia mea este ca esti bugetar si in concluzie eu contribui si la salariul tau. Esti, cred, unul dintre oamenii de bine iliescieni. Nu cred o iota din teoriile lansate de tine si nu te combat ptr ca m-am saturat de atatia "oameni de bine", Spor la concluzii si vizionare placuta a posturilor preferate ce transmit "chestii reale". ;-)

  6. #81
    www.sateliti.info felix73's Avatar
    Join Date
    17 Jul 2008
    Location
    In Tara
    Posts
    5,570
    Mentioned
    5 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    in tara asta nu poti face jurnalistica aia pa care ai invatat o la facultate.
    ca sa lucrezi intr o televiziune de partid..trb sa dai limbi ca sa stai pa scaunu ala acolo si sa iei salariu ala.

    de exemplu si CNN i a facut reclama masiv in campanie doamnei alea gingase.
    adica e contra lui trump.
    dar acolo totu la alt nivel.
    la noi totu de dus la maxim.pt ca suntem asa cum suntem.

    impactul televiziunilor de partid asupra noastra e urias.
    pur si simplu ne hranim cu proaganda si nici macar nu realizam.
    Note: Viewing Pay TV without a valid subscription is illegal
    All Advice given Is for experimental and educational purpose only

  7. #82
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,759
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    Parere personala si tratati-o ca atare

    Dupa mine , idea de miting la inceput a fost bine venita ca orice inceput
    Pe parcurs lucrurile au inceput sa se schimbe si pe masura ce lucrurile au luat amploare au inceput si schimbarile
    Dupa ce sa aprobat cu chiucu vai de PMB mitingul , au inceput mai mult ca sigur amenintarile la adresa initiatorilor din partea stiti voi cui
    Astfel ca sa ajuns la situatia ca inainte cu cateva zile de miting , nimeni din diaspora sa isi asume raspunderea stiindu-se ca se va lasa cu incidente
    Acest lucru fiind confirmat si de catre liderul de sindicat al politiei care a declarat ca existau grupuri de ultrasi in stanga/dreapta p-tiei victorii asteptand semnalul de show
    Nu trebuie sa ne mai intrebam de ce intotdeauna sau de cele mai multe ori la mitinguri exista si ultrasi
    Acesti nefiind altceva deca ''spargatori de greve'' cum era inainte si stiti bine de cine sunt adusi/platiti
    In plus nu am vazut/citit pana acum ca vreun ultras prins sau mai multi sa faca puscarie.......
    Daca se stia ca fi un miting in Bucuresti , de ce prim-ministra noastra INTELECTUALA si-a luat concediu de odihna......si mai sunt si altele ........aparent ciudate , dar au legatura intre ele
    Mai departe numai trebuie sa va scriu ce a urmat

    Tot atat de adevarat este ca nu la ''presiunea strazii'' se schimba guverne , ci de la ordine venite de afara
    Va aduc aminte de situatia cu schimbarea lui BOC , cand au fost mitinguri cu 4/5 milioane de oameni prezenti si tot nimic , motiuni de cenzura ....nimic
    A fost o intrunire international la Bucuresti cu cateva zile inainte si......dupa cateva zile BOC parca isi prezenta demisia
    In cazul lui PONTA la fel , din pacate cazul COLECTIV a fost de fata ca trebuia sa cada si ca sa nu se observe ca el va cadea la comanda de afara , atunci.....
    Scuze daca sunt printre voi dintre cei care aveti legatura intr-un fel cu cazul COLECTIV
    Dar asta e POLITICA , CURVA cu doau fete si NU intotdeauna trebuie sa te iei doar dupa evenimentele petrecute intr-o zi , ci ca pe o imagine de ansamblu a unei perioade anterioare/prezente sau cum se spune - Sa stii sa citesti printre randuri

  8. #83
    Old Member mondo's Avatar
    Join Date
    31 Jan 2007
    Location
    Romania
    Posts
    2,428
    Mentioned
    38 Post(s)
    Rep Power
    87

    Default

    Mda! Pina la urma aproape ca s-a gasit vinovatul. Un maior care a declarat ca el isi asuma raspunderea pentru ce s-a intimplat! Bineinteles ca totul a fost legal. Deci?

    Apropo! Astia care tot o dati cu marirea de salarii, de inflatie mai stiti ceva? ...pe unde a ajuns?

  9. #84
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,512
    Mentioned
    93 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    «L'homme malade de l'Europe, ce n'est pas la Pologne ou la Hongrie, mais la Roumanie»

    Incepe lumea sa inteleaga ca seful hotiilor, sustinut de baronii locali, sprijinit de cei platiti prin "sociale", mariri de salarii si pensii sau contracte la cheie e un sobolan mustacios, din desene animate, ce calca democratia in picioare!


    Partidul "hotilor" sper sa nu gresesc, cel putin asta sustin membrii lui ca apara si salveaza hotii "urmariti ilegal de securitate", a declarat raboi poporului pentru a sta la putere.
    Musafirii mei romani olteni, fosti colegi de facultate, profesori universitari in Germania, neinvitati, au venit cu copii lor care aveau tovarasi de viatza germani, la 300 metri de guvern au luat si nemtii gaz de la aparatorii hotilor, gaz care se dadea periodic de la ora 17 doar pentru a descuraja populatia sa intre in piata..
    Ce credeti ca povestesc nemtii acolo?
    Apropo in piata s-au perindat cel putin 300 mii de romani in ziua aia, si daca nu opreau la ora 20 metroul se ajungea la 500 mii de oameni.
    Lasii au stat acasa sa astepte cuponul marit sau maririle ajutoarelor sociale si salariilor grase la stat!

    Nu ma luati cu oameni de bine etc etc, stiu ce sustin sugatorii de la stat, ca e bine si creste tzara.
    Asta spun mai ales cei cu pensii speciale, ei traiesc in statul paralel!
    Statul paralel e statul PSD!

    Au reusit sa ne radicalizeze, sa ne faca sa intelegem ca se vrea transformea Romaniei noastre iubite in dictatura hotilor!
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

  10. #85
    Standard RSP member marsel90's Avatar
    Join Date
    11 Sep 2007
    Location
    --------
    Posts
    485
    Mentioned
    10 Post(s)
    Rep Power
    69

    Default

    Acum intelegem...



    Arafat: "Gazele Jandarmeriei sunt benefice pentru organismul uman. La femei pot surveni măriri de sani spontane!"




    Cine spune că măririle de sani la femei apar doar in urma ruperii coloanei cervicale mănancă rahat. Nicio legătură! De la gaze le cresc sanii la femei, dar numai dacă femeia are norocul să fie de la jandarmi.

  11. #86
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,512
    Mentioned
    93 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Quote Originally Posted by horatyu View Post
    Bătaia au luat e drept, dar dacă vroiau să nu fie provocați jandarmii, să nu aibe motive, trebuiau să ii izoleze pe cei violenți,dar ei se complăceau in starea asta de vulgarității și ură.
    Ai fost de fata?
    Nu mai pune botu la mesajele date de consilierii internationali ai partidului stat.
    Stii tu din ce tzara sunt aceia, de acolo de unde au prins pe unii ca spionau DNA!
    Il spionau sa ajute hotii sa scape de puscarie!
    De ce sustii hotii, asa de mari avantaje ai ca tradezi religia si neamul?

    Violentele cu sticle goale de plastic si apa, au fost reprimate cu gaze si bataie.
    Oamenu aflati la 300 metrii de jandarmi si presupusele violente, nedovedite, cadeau din picioare de gaze.
    Nu pot sa fiu mai generos decat sa le doresc tuturor care au dat cu gaz si sustinatorilor lor sa ia si ei ce au luat cei peste 100 mii de romani !
    Sa aiba si ei si famiile lor numai ce doresc domniile lor romanilor care nu iubesc partidul stat!

    La ora 23 au atacat poporul.
    Vedeti filmele de pe net si de la televizor, in care "umblatorii albi" cei care au vazut Urzeala tronurilor stiu la ce ma refer, asmuteau jandarmii pe oamenii care stateau jos sau ii intrebau de ce ii bat.

    De o saptamana jegurile cauta dovezi care sa justifice atacul chimic si fizic impotriva poporului ce protesta pasnic, constitutional!
    Asta seara s-a dovedit, ca femei instabile au fost bagate in fatza, dar nu exista dovezi ca protestatarii erau violenti, au furnizat doar lacrimi si au cersit mila!
    Cine raspunde?

    Daca tradatorii de neam si tzara, nu intervenau brutal la ora 23, romanii, protestatari pasnici, plecau in maxim 30 de minute.
    Incepusera sa plece de la ora 22.30 frumos, curat!
    Strigau clar in cor: UE multa multa UE tuturot membrilor si sustinatorilor hotilor.
    Le dadeau o integrare in metafizic!
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

  12. #87
    RSP - TEAM horatyu's Avatar
    Join Date
    16 Aug 2007
    Location
    SIBIU
    Posts
    5,748
    Mentioned
    63 Post(s)
    Rep Power
    113

    Default

    eu nu am spus ca jandarmeria a facut bine , ci doar ca provocarile au fost suficiente pt jandarmerie sa actioneze cu violenta

    daca ii izolau pe provocatori nu se ajungea aici

    oricum cine e sub ordin stie ca ordinul se executa nu se discuta
    seara jandarmii au primit ordin sa elibereze piata si cum manifestantii vroiau sa dea jos guvernul la 22:30 nu au plecat si ei au actionat cum ii duce mintea

    TREBUIE sa intelegeti toti ca nu sunt de partea psd-ului , ( cine ma vede ca pe Gadea sau badea inseamna ca are nevoie de ochelari sau poate e ceva patologic si atunci nu mai discut )
    dar daca nu se actioneaza cu minte nu se ajunge nicaieri , doar haos
    ce rost are un miting , daca nu se gandeste nimeni la pasii urmatori
    ORGANIZAREA e totul , daca nu facem doar show , urmatorii pasi care sunt dupa protest? cine sunt liderii?
    Liderii trebuie sa isi asume niste raspunderi , sa faca ceva, ca altfel trebuie
    aducem huliganii din galerii si sa ii puem pe ei sa revendice ceva sau sa ii punem sa organizeze ei alegenri anticipate.
    E usor sa comentam fara sa aducem si explicatii , eu caut aceste explicatii si doresc o schimbare radicala in bine pt poporul roman.

    Am vazut ca a aparut o miscare , un partid ----> Partidul Neamului Romanesc , il promoveaza General Chelaru , cine stie poate ei sunt suficienti de atenti la urmatorii pasi si puternici ca sa faca urmatorii pasi.
    LA TOTI NI GREU
    "SGU Stargate Universe"

  13. #88
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,512
    Mentioned
    93 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Nu ai fost in piata.

    Daca nu actionau pana la ora 24 era liniste.

    Au batut poporul sa il sperie.
    Citeste din nou ce am scris, am facut cateva corecturi.
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

  14. #89
    Expert Gigablue & Mut@tant 4k laleauaneagra's Avatar
    Join Date
    01 Feb 2007
    Posts
    5,000
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    104

    Default

    Quote Originally Posted by horatyu View Post
    manifestantii vroiau sa dea jos guvernul
    ce rost are un miting
    si eu te rog sa gandesti cu mintea…..dar nu prea rezulta
    HD51: 4K - KODI - HBBTV - IPTV STALKER
    TOP5: Zgemma H9,
    Mut@nt/AX HD51 4K, Axas E4HD, Bre2ze4K, VU+ Ultimo 4K

  15. #90
    Member Addicted Member
    Join Date
    11 Feb 2007
    Location
    Șoseaua Kiseleff nr. 10
    Posts
    2,498
    Mentioned
    5 Post(s)
    Rep Power
    81

    Default

    Horatyu = gadea - asta ar merita titlul de postarea anului (sau prostia anului). Daca va hotarati ca la sfarsitul anului sa faceti un concurs cu premii pun la bataie un lnb. Parpaneata e pe locul 1.
    Lasati-o naibii de treaba; pe mine m-ati acuzat ca n-as fi eu; sau mai rau - ca as fi pesedist. Cine nu gandeste ca voi sigur e pesedist sau privocator pesedist.

    Petricaaaa.....da-i pe RSP.

Page 6 of 17 FirstFirst ... 234567891016 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •