Thanks Thanks:  27
Likes Likes:  124
Dislikes Dislikes:  0
Page 12 of 17 FirstFirst ... 28910111213141516 ... LastLast
Results 166 to 180 of 245

Thread: Jandarmeria a gazat si batut poporul . Cine raspunde?

  1. #166
    konstantine's Avatar
    Join Date
    18 Apr 2008
    Location
    Sudul României
    Posts
    2,304
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default



    ---------- Post added at 05:20 ---------- Previous post was at 05:01 ----------

    Probabil că mulți dintre voi nu vor avea răbdare să privească intreg interviul cu Andrei Gheorge...

  2. #167
    Member Addicted Member
    Join Date
    11 Feb 2007
    Location
    Șoseaua Kiseleff nr. 10
    Posts
    2,498
    Mentioned
    5 Post(s)
    Rep Power
    81

    Default

    Quote Originally Posted by konstantine View Post


    Probabil că mulți dintre voi nu vor avea răbdare să privească intreg interviul cu Andrei Gheorge...
    Eu cred ca totusi degeaba privesti daca nu-l asculti. Poti sa-l asculti si fara sa-l privesti. Dar ce e interesant e ca multi l-au descoperit brusc pe Gheorghe imediat dupa ce a murit.

  3. #168
    www.sateliti.info felix73's Avatar
    Join Date
    17 Jul 2008
    Location
    In Tara
    Posts
    5,570
    Mentioned
    5 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Quote Originally Posted by zappa View Post
    Dar ce e interesant e ca multi l-au descoperit brusc pe Gheorghe imediat dupa ce a murit.

    pt ca a ,,fugit,,acolo unde ii placea lui.
    la radio.tu asculti radio?nu cred..
    nici eu nu ascult.
    Note: Viewing Pay TV without a valid subscription is illegal
    All Advice given Is for experimental and educational purpose only

  4. #169
    konstantine's Avatar
    Join Date
    18 Apr 2008
    Location
    Sudul României
    Posts
    2,304
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Eu l-am "descoperit" pe Andrei Gheorge de prin '95, cand făcea Midnight killer la radio Sky Constanța...
    Nu c-ar fi trebuit cumva să mă justific. Pe vremea cand trăia puteam să postez zeci de interviuri , citate ș.a.m.d că mulți ar fi trecut pe langă ele ca acceleratu' prin haltă.

  5. #170
    Standard RSP member marsel90's Avatar
    Join Date
    11 Sep 2007
    Location
    --------
    Posts
    485
    Mentioned
    10 Post(s)
    Rep Power
    69

    Default


  6. #171
    Member Addicted Member
    Join Date
    11 Feb 2007
    Location
    Șoseaua Kiseleff nr. 10
    Posts
    2,498
    Mentioned
    5 Post(s)
    Rep Power
    81

    Default

    Quote Originally Posted by konstantine View Post
    Eu l-am "descoperit" pe Andrei Gheorge de prin '95, cand făcea Midnight killer la radio Sky Constanța...
    Nu c-ar fi trebuit cumva să mă justific.
    NU intereseaza pe nimeni ca ai fost fan Gheorghe din 95 cata vreme n-ai spus nimic pana a murit. Si nici nu trebuie sa te justifici ca nu ti-a cerut nimeni asta. Eu sunt fan Banciu si asta inca traieste. Conteaza? Nu intereseaza pe nimeni.

    Iar cat priveste "marele giuliani" pe care l-a apucat brusc grija fata de Romania; chiar credeati ca ca grija lui e dezinteresata? Cred ca nici nu stia bine pe unde e situata Romania....undeva dincolo de Franta si Germania....pe langa Rusia. A foat platita cu bani grei. De fapt toate interventiile astora de nu mai pot de grija noastra sunt platite cu bani. Cum nu se mai da spaga s-a inventat acest concept numit servicii de consultanta; adica spaga legala. Toti politicienii ofera servicii de consultanta.

    P.S: De ce se tot plimba klem cand pe la MJ, cand pe la dragnea, cand la parlament, etc? Mai sare si ambasadorul olandei sau austriei? Oare nu au ce face pe la ambasadele lor?

    ---------- Post added at 12:14 ---------- Previous post was at 11:50 ----------

    Acum vad ca la cotroceni sunt premiati cu niste tinichele unii de prin diaspora (adica plecati afara sa munceasca). Altii au pus sef la jandarmi pe cel care a coordonat actiunea jandarmilor in 10 august. Concluzia? Toti politicienii fac pe noi cu bolta! E vreo diferenta intre ei? Nu. Noi suntem folositi pe post de "marionete" intotdeauna. Si unii inca nu isi dau seama.Trist!

    P.S.: La un post tv aflat in insolventa si foarte "tare in gura" Breaking News - PSD pierde locul ONU al Romanie! Adica ne afara de la ONU?! M-am uitat pe situl ONU si nimic. Poate inca n-au actualizat situl. Mai asteptam.

  7. #172
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,512
    Mentioned
    93 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Confirm, a spus ca e fan Andrei Gheorghe in vremea cand acesta din urma traia.
    A locuit in zona Constanta o perioada si asa l-a auzit la radio.

    Stiu teoria, numai partidul hotilor si sustinatorii lui sunt patrioti,
    opozantii lor, indiferent daca sunt la partide sau nu, sunt prezentati ca tradatori de neam si tzara,
    asta fac latrinele zi de zi, de multi ani, ii "servesc" pe cei saraci cu duhul.

    Culmea, cei mai amarati pun botu, dar mesajul e al celor mai bogati!
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

  8. #173
    www.sateliti.info felix73's Avatar
    Join Date
    17 Jul 2008
    Location
    In Tara
    Posts
    5,570
    Mentioned
    5 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    noi ne uitam la tv nu ascultam radio.
    gheorghe ar fi trebuit sa aibe o emisiune la tv.
    si sa fi spus acolo tot ce are in cap,in special teme politice.
    stia ce sa spuna ca l ducea mintea.
    si s ar fi pisat toti politicienii..ca asta era genu.
    nu putea pune botu la unu ca dragnea..dar trebuia s o spuna la tv,nu la radio.

    si asa l am fi cunoscut mult mai multi cu mult inainte sa moara.
    Note: Viewing Pay TV without a valid subscription is illegal
    All Advice given Is for experimental and educational purpose only

  9. #174
    konstantine's Avatar
    Join Date
    18 Apr 2008
    Location
    Sudul României
    Posts
    2,304
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    A avut și emisiuni la t.v , numai că se bătea pe audiență cu Iosif Sava."Ascensiunea" in carieră i s-a "datorat" lu' Adrian Năstase pe vremea cand tăia și spanzura.
    A avut emisiuni pe money channel , la A1 , b1...
    N-a fost prea popular pt. că spunea ce gandește și gandea ce spune.Pentru mine a fost și va rămane un model.

  10. #175
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,512
    Mentioned
    93 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Uite cum recunoaste Speranța Cliseru ca ministritza cu "ochi umezi de c..a" minte


    Dialogul integral:

    – Ce căutați in public, doamna Cliseru? Ar trebui să stați ascunsă după 10 august. Ascunsă ar trebui să stați. Vedeți că șoferul dvs a parcat pe trecerea de pietoni, la Grădina Icoanei, acolo. Refuză să mute mașina. Chem poliția sau ce facem, ii dumneavoastră să o?
    – Faceți ceea ce credeți.
    – Să fac ce prevede legea in principal, nu?
    – Da.
    – Vedeți dvs, nu sunt jurnalist, doamna Cliseru, sunt un cetățean și vreau să fiți conștientă de părerea cetățenilor despre dvs. Și data viitoare cand ieșiti in public să vă mai gandiți. De mai multe ori, poate. Și să știți că 10 august nu o uită nimeni, 10 august nu o uită nimeni. Dacă sunteți nevinovată, dacă nu ați avut nici o implicare, ieși public și spuneți asta.
    – Am ieșit și am spus.
    – Perfect, ziceți: doamna Carmen Dan minte, domnul Dragnea face asta.
    – Asta am spus.
    – Mai spuneți mai clar.
    – Am spus.
    – Pană nu o să spuneți super clar.
    – Ați greșit adresa, mergeți la alte persoane să le intrebați. Intrebați acele persoane, nu să mă hăituiți pe mine. Nu sunt eu vinovată, credeți-mă.
    – Perfect, abia aștept să stabilească instanța acest lucru. Sincer imi doresc sa nu fiți vinovată, imi doresc din suflet chestia asta. Dar negarea dumneavoastră. trebuie să fie mult mai amplă. Și dezicerea dumneavoastră de PSD trebuie să fie mult mai amplă.
    – Aveți răbdare că o să fie, o să fie.
    MAI MULTE
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

  11. #176
    www.sateliti.info felix73's Avatar
    Join Date
    17 Jul 2008
    Location
    In Tara
    Posts
    5,570
    Mentioned
    5 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    pa undeva are dreptate ca nu i vinovata..

    )

    o decizie ca aia nu o putea lua singura de capu ei.
    mi ar placea sa se ,,sparga,,la ceva presiuni..dar stati asa din partea cui?!))
    si sa ne spune si noua de la cine a primit ordinu.
    Note: Viewing Pay TV without a valid subscription is illegal
    All Advice given Is for experimental and educational purpose only

  12. #177
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,512
    Mentioned
    93 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Se confirma ca Hotul striga Hotii!
    Uite ce spune Firea:
    Firea: Carmen Dan mi-a spus de un an că WhatsApp e ușor de interceptat/ Doamna ministru, ne spionați?


    Primarul general Gabriela Firea a declarat duminică seară la Romania TV că ministrul de Interne Carmen Dan a venit pregătită in ședința CEx PSD cu hartii care reprezentau discuții private pe WhatsApp, după ce in urmă cu un an a recunoscut că are discuții, de pe aceeași aplicație, ale unui senator și că sunt ușor de interceptat, potrivit Mediafax.

    "Doamna ministru a scos dintr-un dosar, deși nu cred că avea de unde să știe ce voi spune eu, decat dacă imi urmărește corespondența, probabil, a scos niște foi că sunt xeroxuri convorbiri private dintre doamna prefect și un secretar de stat. Am intrebat <<Doamna ministru, ne spionați? Ne urmăriți? Ne controlați mesajele, WhatsApp-urile?>> A intors atunci discuția și a spus că domnul secretar de stat i-a pus la dispoziție. I-am spus că <<dumneavostră mi-ați spus acum un an să am grijă ce transmit pe WhatsApp pentru că dumneavoastră aveți whatsapp-urile unui senator din București și să fiu precaută și atentă>>. dacă la acest nivel am ajuns. Noi ne luptăm cu statul paralel, dar parte din statul paralel e pe langă noi, cu o doamnă ministru de Interne care vine la Comitetul Executiv pregătită in apărarea sa cu niște mesaje private", a declarat Gabriela Firea, la Romania TV.

    Aceasta spune că se poate simți spionată atata timp cat a fost prevenită de ministrul de Interne, Carmen Dan, că aplicația WhatsApp este ușor de interceptat.

    "De vreme ce știa ce voi spune eu și nu am vorbit cu nimeni și venise pregătită cu niște convorbiri private pe WhatsApp și m-a prevenit anul trecut să fiu atentă ce vorbesc pe WhatsApp că acestea sunt ușor de interceptat și are la dispoziție, probabil de la serviciul intern de informații al MAI, discuții dintre un senator și unele persoane....Și nici la acest argument nimeni nu a intervenit. Dacă acesta e sensul in care se indreaptă unii colegi ", a mai spus Firea.
    SURSA


    Intreb si eu acum, de ce se plang "hotii" ca ii baga "statul paralel" la puscarie, cand ei intercepteaza tot?
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

  13. #178
    Old Member mondo's Avatar
    Join Date
    31 Jan 2007
    Location
    Romania
    Posts
    2,428
    Mentioned
    38 Post(s)
    Rep Power
    87

    Default

    Eu zic că mint amindouă in frunte cu rtv.

  14. #179
    www.sateliti.info felix73's Avatar
    Join Date
    17 Jul 2008
    Location
    In Tara
    Posts
    5,570
    Mentioned
    5 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    de mintit nu minte..
    intrebarea e ce vrea..
    l a luat la **** si pa dragnea dupa cum stiti..
    eu cred ca vrea sa spuna ca astia sunt vinovati de ce s a intimplat pa 10 si nu sora sa aia de cruce.

    Note: Viewing Pay TV without a valid subscription is illegal
    All Advice given Is for experimental and educational purpose only

  15. #180
    Old Member mondo's Avatar
    Join Date
    31 Jan 2007
    Location
    Romania
    Posts
    2,428
    Mentioned
    38 Post(s)
    Rep Power
    87

    Default

    Tocmai că trebuie sacrificată aia pentru binele partidului și conducătorului iubit! Altfel “vreți să mai fiu președintele vostru?” e la belea că nu prea mai are pe cine să bage la inaintare. Se dau coteală toți. Sunt curios totuși să văd ce zice parchetul.

Page 12 of 17 FirstFirst ... 28910111213141516 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •