Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Results 1 to 2 of 2

Thread: Avem pe forum persoane care locuiesc in Ucraina ?

  1. #1
    Standard RSP member
    Join Date
    20 Apr 2009
    Location
    Arges
    Posts
    320
    Mentioned
    27 Post(s)
    Rep Power
    58

    Lightbulb Avem pe forum persoane care locuiesc in Ucraina ?

    Am nevoie de ajutorul unei persoane care locuieste in Ucraina. Ma uit de ceva timp sa cumpar un tuner de satelit performant pentru cautarea feed-urilor dar mi se par prea scumpe. Am facut unele teste cu tunere cumparate sh mai ieftine dar nu sunt multumit de rezultate. Ma indrept catre tunerele TBS 5927 sau 6903 cu preturi de peste 200 euro + transport pentru ca nu se gasesc in tara noastra. In trecut am gasit aici pe forum pe cineva care a cumparat un tuner asemanator ca performante marca Omicom. Cand am verificat pretul acelui tuner anul acesta se pare ca exista o promotie ( sau lichidare de stoc ) astfel incat varianta mai slaba a tunerului perfomant nu mai costa 200 euro ci doar vreo 10-20 euro. Am contactat magazinul din Ucraina dar ei nu livreaza decat pe teritoriul lor.
    Astfel m-am gandit poate gasesc pe cineva de incredere dispus sa comande acea placa in Ucraina si apoi sa o expedieze in Romania.

    Magazinul care vinde acea placa este aici.
    In cazul in care aveti mai multe informatii ori despre placa ori despre cum as putea procura acea placa va sunt recunoscator.

    Voi aduna aici informatiile gasite despre placa.
    1) placa de la acel magazin este varianta low cost. NU este varianta PRO. Tunerul nu stie 16/32 APSK. Pentru mine ar fi utila pentru blindscan.
    2) din cate am inteles placa nu se mai comercializeaza din 2013 din cauza ratei mare de defectare si a refuzului producatorului de a inlocui produsele defecte. Pare un risc mare de cumparare a unui produs defect.

    Last edited by clau; 03-08-18 at 21:30.

  2. #2
    Golden Member dingo31's Avatar
    Join Date
    13 Mar 2011
    Location
    Constanta
    Posts
    1,339
    Mentioned
    45 Post(s)
    Rep Power
    69

    Default

    Daca te intereseaza TBS 5925 usb te pot ajuta. Vezi specificatiile modelului si-mi spui daca vrei. Pe PM

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •