Thanks Thanks:  4
Likes Likes:  18
Dislikes Dislikes:  0
Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 32 of 32

Thread: TRT 4k pe cablu la DIGI

  1. #31
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,759
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    In general novici isi aleg acest gen de tv-ur dupa pret si dupa cum se vede
    Mai putin dupa caracteristici , fiindca oricum nu stiu despre ce e vorba si dupa ce sa se uite
    Si nu ma refer doar la Alin , ci in general
    Pt ceilalti care stiu ceva mai mult se pleaca cautarea in functie de caracteristici/dotari , iar pretul poate sa fie printre ultimile criterii de selectie/cautari
    Ma repet din nou - PERCEPTIA VIZUALA INDIVIDUALA - este un criteriu de baza pt novici
    Insa pana la urma cel mai mult conteaza ca posesorul sa fie multumit si prea putin ceilalti
    Oricum sunt destule oferte pt toate buzunarele , cat legat de tehnologie..........
    Panelul poate costa jumatate sau chiar mai mult din pretul tv-ului , fiindca el este principala componenta vizuala dupa care alegem :
    - novici dupa cum se vede/le place ochiului
    - ceilalti in functie de tipul panelului , pe 8 sau 10bit
    Difera totusi si tehnologia de la un producator la altul , chiar si de la un model la altul , fiindca un tv de 2000 lei nu o sa aibe nici odata tehnologia unui tv de peste 6000 lei
    Nu in ultimul rand sunt diferente la pretul final si din cauza brandului si de regula sunt mai scumpe brandurile care investesc mai mult in cercetare , fata de celelalte
    Insa ca o concluzie generala - CALITATEA COSTA - insa e perceputa diferit de fiecare dintre noi in functie de cunostintele avute si puterea financiara

  2. #32
    Banned
    Join Date
    29 Sep 2017
    Location
    Bucharest
    Posts
    375
    Mentioned
    11 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Te inseli aici @Mario,numai novice nu eram in domeniul asta, daca eram poate il luam direct fara sa mai ma intereseze altceva, pentru mine criteriile de baza au fost: imaginea pe 4K,conexiune satelit si Netflix sa mearga fluent,daca era sa imi aleg ceva pe baza caracteristicilor fi sigur ca, alegeam un panel pe 10 bits,HDR,diagonala la 140 cm,4K Active HDR,True Color Accuracy si multe altele,dar pentru un dormitor si nu pentru un living am ales exact ceea ce trebuie pentru o vizualizare corecta de la 2,5m...si sa ma repet...am plecat cu aproape 5000 ron la mine deci...nu pretul era criteriul ci ceea ce doream eu sa vizualizez cu ochiul liber si sa imi placa,iar asta nu inseamna ca, acest criteriu te caracterizeaza ca, novice...

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •