Thanks Thanks:  14
Likes Likes:  51
Dislikes Dislikes:  0
Page 3 of 9 FirstFirst 1234567 ... LastLast
Results 31 to 45 of 124

Thread: Aici va descarcati nervii

  1. #31
    Member Addicted Member
    Join Date
    11 Feb 2007
    Location
    Șoseaua Kiseleff nr. 10
    Posts
    2,498
    Mentioned
    5 Post(s)
    Rep Power
    81

    Default

    Intre mario/lupu/martiny si mihaip intotdeauna o sa aleg Mihai. Nu exista termen de comparatie intre ei; unul nici macar nu are bacul luat, iar celalalt deja si-a dat doctoratul.
    MihaiP nu baga in seama rautatile.

  2. #32
    Standard RSP member marsel90's Avatar
    Join Date
    11 Sep 2007
    Location
    --------
    Posts
    485
    Mentioned
    10 Post(s)
    Rep Power
    69

    Default

    M-am ars odata pe banul meu cu A4, gata cu produsele Amiko, sunt trecute in lista neagra...

    Aparitia lui A5 bataie de joc fara tuner dvb-s2x si multistream...

  3. #33
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,511
    Mentioned
    93 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default Chat si suport Amiko A5

    E loc de transmis injurături topicul asta.
    Cand cumpărați la greu clone de Dream dădeați cu kkt in receptiarele stm.
    Apucături proaste.
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

  4. #34
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,759
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    Zildan , nu amesteca merele cu perele , chiar daca amandoua sunt fructe
    Si nu cred ca am injurat sau defaimat/scris cum a scris MihaiP pe forumul lui , ci mai mult un limbaj mai ''iute/piscator'' ( din cauza situatiei create de el ) , deci in limitele decentei
    Mai demult am discutat/m-ai rugat ceva si pana sa citesc ce am reprodus aici a fost totul in regula ?
    Am mai scris eu ceva despre A4 , ca despre A5 nici nu se discuta/stia
    De ce a trebuit MihaiP sa ma denigreze pe mine si pe alt membru al alcestui forum pe forumului lui ( vezi 18.05.208 ) ?
    Este MihaiP membru al acestui forum ?
    E corect ca un membru al acestui forum sa isi denigreze membri/colegi forumului respectiv unde e si el membru pe alt forum/forumul lui ?
    Si aici scrie daca i-se aduc niste observatii ca . il citez '' Ia lasat un gust amar"
    Pai mie si celuilalt user oare ce gust ne-a lasat el prin comportamentul pe care il are si ce scrie pe forumului lui vis-a-vis de noi/acest forum
    Aici e ''mironosita'' si pe forumul lui ''da la cap'' semenului cat poate , tipic pt unii dintre noi
    Eu nu cred si sa ma contrazica cei care activeaza si pe celalat forum , daca am denigrad/vorbit/scris de rau vreun membru al acestui forum pe celalat forum , chiar daca nu coicideam in pareri
    Sa il vad ca isi cere scuze pe acest forum pentru situatia creata si numai scrie nimic deningrad despre alti useri de pe acest forum pe forumului lui si consider acest subiect inchis


    Revenind on-topic la ce ai scris - Cand cumpărați la greu clone de Dream dădeați cu kkt in receptiarele stm - eu unul nu faceam asa ceva , fiindca aveam :
    - o clona de DM500S care si acum e functionabila dupa zeci de ani si cu care am facut scoala/invatat multe la inceputuri
    - un Kathrein UFS910 cu STM si pe care am facut scoala/am invatat multe si stii bine ca eu am deschis sectiunea actuala a lui Kathrein UFS910 care e in prezent
    Deci........

  5. #35
    Standard RSP member
    Join Date
    10 Nov 2009
    Posts
    202
    Mentioned
    2 Post(s)
    Rep Power
    54

    Default

    Nu ar trebui sa asteptam s-a apara A5?Si dupa aceea sa dam parerile.

  6. #36
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,759
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    Laci , intre un logan standard si un logan full option , stii care sunt diferentele ?
    - ACCESORILE care se pot monta pe el , asa si intre A4 si A5
    SoC-ul e acelas S905 , numai ca e o varianta imbunatatita prin suportul de DTS/DD
    Mamirea memoriei au scris multi ca trebuia de la bun inceput sa fie un ''minim'' 2 Gb si de abia la al 2-lea receptor sa tinut cont de aceasta rugaminte
    Cat despre imaginea E2 , daca vreti sa fiti voi ''cobai'' lor nu aveti decat
    U5 PVR si inlocuitorul lui cu SoC de la HiSilicon are tot android 7 si imagine E2 de peste un an
    Insa iti dau dreptate doar ca :
    - Banii sunt ai vostri si oricat am incerca unii dintre noi sa va atentionam de niste prb , voi tot inainte mergeti
    Nu ma refer numai in cazul lui A5 , ci per general si pt mp-uri sau alte device-uri

  7. #37
    Standard RSP member marsel90's Avatar
    Join Date
    11 Sep 2007
    Location
    --------
    Posts
    485
    Mentioned
    10 Post(s)
    Rep Power
    69

    Default

    Quote Originally Posted by mario08 View Post

    Sa il vad ca isi cere scuze pe acest forum pentru situatia creata si numai scrie nimic deningrad despre alti useri de pe acest forum pe forumului lui si consider acest subiect inchis

    Deci........
    Dar ramai cu un gust amar, nu ?

    Daca nu simti ceva amara nu au farmec aceste discutii... oare exista mos craciun ?

    Schimbare a numelui topicului, hhhmmm... acum arunc la gunoi si ultimul Amiko, asa... de nervi, sa numai vad in casa ceva pe care scrie Amiko...

  8. #38
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,759
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    Marsel , sincer chiar nu te-am inteles cand ti-ai cumparat A4-le , stiind despre ce e vorba inainte de al cumpara
    Insa pana la urma tot la aceeasi concluzie ca inainte ai ajuns

    Cat despre gust....... , din pacate cam asa-i romanul ( nu toti ) daca poate sa ii de-a ''la cap'' semenului nu se gandeste prea mult
    In peste 10 ani de forumuri , nu m-am asteptat ca un user de pe acest forum sa denigreze pe alt forum colegi de ai lui
    Chiar daca nu suntem de aceeasi parere , totusi suntem colegi de forum si presupune cat de cat.......

    Legat de schimbarea titlului , cunosc aceasta mentalitate de pe celalalt forum
    Cand cineva de acolo facea haz de necazul altuia , traim in RO si asta spune multe
    Dar schimbarea titlului prea putin ma deranjeaza fata de situatia neasteptata creata de MihaiP - RRRRUUUUUSSSSIIIIINNNNEEEEE sa ii fie
    Last edited by mario08; 01-06-18 at 22:59.

  9. #39
    www.sateliti.info felix73's Avatar
    Join Date
    17 Jul 2008
    Location
    In Tara
    Posts
    5,570
    Mentioned
    5 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Quote Originally Posted by marsel90 View Post
    Dar ramai cu un gust amar, nu ?

    Daca nu simti ceva amara nu au farmec aceste discutii... oare exista mos craciun ?

    Schimbare a numelui topicului, hhhmmm... acum arunc la gunoi si ultimul Amiko, asa... de nervi, sa numai vad in casa ceva pe care scrie Amiko...
    lasa ca ai ramas cu porcaria aia care ti l am dat io.


    stie blind scan..
    but pt feed uri cu sr mic..ce mai vrei..


    acuma chiar ca ti futut naibii topicu asta..

    Note: Viewing Pay TV without a valid subscription is illegal
    All Advice given Is for experimental and educational purpose only

  10. #40
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,511
    Mentioned
    93 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Știe dvb-s2X Alien 1! Evident 1080P.
    Recepționează canalele multistream.
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

  11. #41
    Standard RSP member marsel90's Avatar
    Join Date
    11 Sep 2007
    Location
    --------
    Posts
    485
    Mentioned
    10 Post(s)
    Rep Power
    69

    Default

    Quote Originally Posted by felix73 View Post
    lasa ca ai ramas cu porcaria aia care ti l am dat io.


    Care porcarie, ce mi-ai dat tu ?!
    Last edited by marsel90; 01-06-18 at 23:43.

  12. #42
    Standard RSP member
    Join Date
    10 Nov 2009
    Posts
    202
    Mentioned
    2 Post(s)
    Rep Power
    54

    Default

    Marsel,ce nu ti-a pläcut in A4?

  13. #43
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,759
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    Laci , in afara de tine si Paparneata pe acest forum vad ca nu se mai agita nimeni favorabil pt A4
    A5 inca nu a aparut si nu puteti scrie nimic deocamdata favorabil despre el
    Chiar si pe forumul celalalt vad ca si lui Error403 I-sa inchis gura ca si mie , probabil ca il batea la cap cu prea multe care ar fi trebuit deja sa existe la viitorul A5
    Error403 detinand dreambox si U5 PVR de care v-am scris si eu si deci omul in cauza stia ce scrie


    Știe dvb-s2X Alien 1! Evident 1080P. Recepționează canalele multistream. - DA , dar nu e cu android , cea ce nu il face sa intre in comparative cu A4/A5
    Poate sa scrii despre KII-ul sau KIII-ul care il ai si ai facut si tu imbunatatiri majore la el sa zici ca ar fi de comparat
    Insa tare mi-e ca si astea doua imbunatatite ii vor da clasa lui A5 , ca despre A4 oricum e depasit

  14. #44
    Standard RSP member marsel90's Avatar
    Join Date
    11 Sep 2007
    Location
    --------
    Posts
    485
    Mentioned
    10 Post(s)
    Rep Power
    69

    Default

    @felix73

    Te rog exprimate corect, nu lasa loc de interpretari, nu am primit de la tine nimic gratis.

    Este vorba de porcaria pe care am cumparat-o de la tine cu 250 lei un Amiko 8900 SHD.

    Rog un moderator sa editeze mesajul lui @felix73 si sa sterga postarile inutile.

  15. #45
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,511
    Mentioned
    93 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Da ce aparat a fost bun si l-ai păstrat?
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

Page 3 of 9 FirstFirst 1234567 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •