Thanks Thanks:  56
Likes Likes:  132
Dislikes Dislikes:  8
Page 10 of 20 FirstFirst ... 67891011121314 ... LastLast
Results 136 to 150 of 300

Thread: Dream Box 920 UHD

  1. #136
    Standard RSP member gelu_dh's Avatar
    Join Date
    16 Sep 2007
    Posts
    359
    Mentioned
    9 Post(s)
    Rep Power
    63

    Default

    Pai daca sunt profesionisti de ce se joaca toata ziua cu uptgrade-uri ? o zi repara ceva iar in alta zi strica si tot asa. Daca zilnic faci upgrade-uri nu se strica flashul la dm ?

  2. #137
    Golden Member dingo31's Avatar
    Join Date
    13 Mar 2011
    Location
    Constanta
    Posts
    1,339
    Mentioned
    45 Post(s)
    Rep Power
    69

    Default

    Mi-am mai spus părerea strict personală despre DM920, trompetă de plumb acoperit cu aur, normal că va cânta fals.

    Doua exemple de netrecut (sper deocamdată) pentru DM920:

    Astra 4A, 5E
    12188H30000

    NileSat 7W
    11033V5000



    Modestul Octagon sf8008 la cei 630 ron cu transport cu tot, trece ca ferrari pe autostrada pe acolo:





  3. #138
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,759
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    NU exista receptor 4k BEST OF.......
    Conteaza foarte mult ce isi doreste fiecare si in functie de buzunar

    Sincer sa ma ''plang'' doar pt doua prg tv mi-se pare......

    In plus NU se pot compara doua receptoare TOTAL DIFERITE :

    - DM 920 UHD este dedicat pt 4k cu procesor Broadcom si suport 2 x CI+
    - Octagon SF8008 este un receptor cu android ceva mai versatil , dar mai slab calitativ si fara suport 2 x CI+

    Oare ce este mai practic :
    - sa poti receptiona 2 prg tv cu parametri mai....
    - sau sa NU fi limitat in a folosi cam-uri CI+ de la mai multi operatori

    Mai ales ca exista aceasta tendinta in crestere si la noi in RO in a folosi 2 cam-uri CI+ , de la doi operatori diferiti :
    - dvb-c de la rcs + portocala
    - dvb-c de la rcs + tricolor
    - dvb-c de la rcs + telekom

    Dingo , vrei prg tv rusesti cumpara un cam Tricolor si incearca sa mai folosesti concomitent si un cam de la dvb-c rcs sa vedem cum face fata modestul Octagon in fata unui Ferrari

    Daca faceai o comparatie intre Octagon SF8008 si seria Ax ( a4 , a5 , a6 ) de la Amiko , atunci poate te mai intelegeam , asa insa......compari ''mere cu pere'' fiindca amandoua sunt fructe

  4. #139
    RSP - TEAM horatyu's Avatar
    Join Date
    16 Aug 2007
    Location
    SIBIU
    Posts
    5,748
    Mentioned
    63 Post(s)
    Rep Power
    113

    Default

    Mario sper că tu nu fumezi ceva cu efecte secundare halucinogene că aşa pari in ultimul timp.
    Eu îţi spun că de mic am fost învăţat că dacă mai mulţi inşi îmi spun că sunt beat mă duc să mă culc sau macar mă întreb dacă este aşa şi pot să mă pişc sau să îmi dau o palmă să văd cum o simt.
    Tu repeţi obsesiv că cine ştie ce inginerie este să foloseşti 2 CAM-uri concomitent, dar eu şi mulţi îţi pot spune că poţi vedea/deschide foarte bine mai mulţi operatori prin alte metode: cartele , cititoarele de cartelă pe usb sau chiar sharing şi astea nu costă cât dm920.
    Un alt aspect pe care refuzi să îl accepţi este că un receptor trebuie să se mişte bine, să nu se blocheze şi să aibă multe alte aplicaţii şi suport, ceea ce mutantul şi octagon 8008 sau zegmaH7au la un preţ de 3 ori mai mic.
    De câte ori mai spui de cele 2 CAM-uri concomitent o să îţi spun şi eu că tot concomitent şi independent poţi vedea in 3(trei) camere şi la 3 tv-uri diferite, dacă cumperi 3 receptoare mutant , la aceiaşi bani cu dm920 al tău.
    Deci lasă faza că este nu ştiu ce lucru nemai întâlnit şi nemaipomenit şi neauzit este să ai 2 CAM-uri deodată, că tu nu poţi să mulţumeşti toată familia dacă soţia vrea să vadă telenovela, copilul un meci de fotbal şi tu vrei un film preferat la banii care ii dai pe dm920 , dar la aceiaşi bani gestionaţi altfel poţi.
    Vezi din comentariul meu că sunt şi alte aspecte ,care stau in picioare foarte bine şi pe care tu nu le iei in considerare.
    LA TOTI NI GREU
    "SGU Stargate Universe"

  5. #140
    RSP - TEAM horatyu's Avatar
    Join Date
    16 Aug 2007
    Location
    SIBIU
    Posts
    5,748
    Mentioned
    63 Post(s)
    Rep Power
    113

    Default

    Sper să înţelegi şi să o laşi mai moale cu cele 2 cam-uri
    LA TOTI NI GREU
    "SGU Stargate Universe"

  6. #141
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,759
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    Horatyu , citeste mai bine ce tipuri de cam-uri se pot folosi concomitent si apoi fa comentarii
    E vorba de cam-uri CI+ si nu CI SIMPLU , in plus inainte de al cumpara am intrebat pe aici , pe dincolo in ce fel se poate folosi CI+ de la rcs impreuna cu CI+ de la portocala in SHARING
    Din pacate nici un expert nu a putut sa imi dea un raspuns , asa ca.......NU fa si tu confuzia intre a folosi un cam CI+ si unul CI
    Vreau sa imi raspundeti dintre toti experti de pe acest forum , cati pute-ti sharui cam-ul portocalei , dvb-c rcs , telekom si apoi discutam si ce ai comentat tu , pana atunci........
    L-am intrebat si pe Gelvis daca se poate sharui cu card reader-urile lui cele doua CI+ , din pacate omul nu a stiu ce sa imi raspunda
    Cat despre iarba......te rog frumos abtinete pe viitor , fiindca nu am batut apropouri la nimeni asa cum ai scris tu
    Combate idea daca ai argumente solide si nu mesagerul

  7. #142
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,510
    Mentioned
    93 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Mai termina si tu cu CAm-urile ca daca iti iei si Tricolor il bagi unde?
    OK, ai spus de zeci de ori.
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

  8. #143
    Standard RSP member gelu_dh's Avatar
    Join Date
    16 Sep 2007
    Posts
    359
    Mentioned
    9 Post(s)
    Rep Power
    63

    Default

    Si eu am 2 camuri in Dm daca vreau sa pun al treilea pot sa-l pun in slotul de la tv !!!

  9. #144
    Expert Gigablue & Mut@tant 4k laleauaneagra's Avatar
    Join Date
    01 Feb 2007
    Posts
    5,000
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    104

    Default

    si al patrulea?
    HD51: 4K - KODI - HBBTV - IPTV STALKER
    TOP5: Zgemma H9,
    Mut@nt/AX HD51 4K, Axas E4HD, Bre2ze4K, VU+ Ultimo 4K

  10. #145
    Standard RSP member gelu_dh's Avatar
    Join Date
    16 Sep 2007
    Posts
    359
    Mentioned
    9 Post(s)
    Rep Power
    63

    Default

    sper ca urmatorul DM sa aiba aceasta obtiune ....probabil va creste undeva la 3000 lei pretul. Actualul DM are 2 sloturi cam +1 slot cartela...mai are slot de SD card dar asta nu ajuta la cine stie ce +2 intrari tuner satelit si unul cablu...e dotat excelent...dupa bani si performanta.

  11. #146
    Golden Member dingo31's Avatar
    Join Date
    13 Mar 2011
    Location
    Constanta
    Posts
    1,339
    Mentioned
    45 Post(s)
    Rep Power
    69

    Default

    Slotul de SD eu îl folosesc pentru multiboot BA.

    OK, există şi un sertar util în spate pentru HDD de nu mai desfaci carcasa, există şi display-ul LCD, mare şi frumos, dar toate astea costă. Costuri inutile, dupa părerea mea, pe mine mă interesează strict recepţia.

    Iar pentru asta există nenumărate receivere, tot combo, tot MIS, cu acelaşi tuner sau altele dar eficiente, la cel puţin acelaşi nivel sau chiar superior. Dar la costuri mult mai reduse.

    Personal cred că perioada Dreambox s-a cam dus.
    De fapt, odata cu apariţia VU-urilor cei de la DMM au cam pierdut încet-încet terenul. Nu a mai rămas decât numele, e cam la fel ca şi la mărul acela muşcat care costă numai pentru că este inscipţionat pe carcasa unor aparate.

  12. #147
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,759
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    Sincer , eu unul nu va inteleg pe cei care il cumpara ca apoi sa se planga de diferite nimicuri
    Daca nu va place X sau Y sau mai stiu eu ce , atunci de ce nu v-ati cumparat Mutant sau Octagon
    Cred ca o astfel de mentalitate numai la romani poate exista - Sa cumperi ceva scump ca apoi sa il ponegresti
    Eu cel putin asa cum am mai scris anterior am fost nevoit sa il cumpar din cauza ca sunt ab la doi operatori care folosesc CI+ si am intrebat si pe acest forum daca exista receptoare la care sa pot folosi cele 2 CI+
    Cum raspunsul a fost negativ.......am fost nevoit sa il cumpar si acum nu stau sa ii caut nod in papura cum fac unii dintre noi
    Sincer.......unii dintre voi chiar ma uimiti cu ce mentalitate aveti , fara suparare , nu am nimic cu nimeni
    Dar daca voua vi-se pare normal sa iti cumperi ceva scump ca apoi sa il ponegresti , mie unul nu mi-se pare normal
    SI hai sa incheiem discutia cu mistourile si ponegririle la acest model daca vreti sa aveti ''liniste''

  13. #148
    Member Addicted Member
    Join Date
    11 Feb 2007
    Location
    Șoseaua Kiseleff nr. 10
    Posts
    2,498
    Mentioned
    5 Post(s)
    Rep Power
    81

    Default

    A-m do-ua cam-uri.....A-m do-ua cam-uri......A-m do-ua cam-uri......A-m do-ua cam-uri.

    Domnu martin/lup/mario/weather/xyzcv - nu foloseste nimeni de pe aici cam de la "portocala" si gigi. Asa ca nimeni de aici n-a putut sa iti spuna daca merge sau nu in vreun receptor. Nu te mai umfla in pene ca puti a prostie. Ala cu Audi Aseiz a fost mic copil pe langa tine. Mai era unu pe forum care de mandru ce era cu receptorul lui si l-a agatat de gat si se plimba in jurul turnului Eiffel. Nu fi penibil. De fapt tu nu iti dai seama. Poate doar moderatorii sa iti mai taie macaroana din cand in cand.

    ---------- Post added at 09:08 ---------- Previous post was at 08:22 ----------

    Meam luat ferari




  14. #149
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,759
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    Ca de obicei , unde apare o discutie contra ....hop si ''lupul moralist'' , ca de din lipsa de ocupatie trebuie sa isi mai faca si el simtita prezenta
    Si ca de obicei fiind in urma cu informatiile , emana si el scriptic inteligenta care nu ii mai incape in ce duce pe umerii
    Inca o dovada vie din pacate ca - Orice padure are uscaturi ei
    Sincer de cand activez pe acest forum , nu stiu ca acesta ''intelepciune'' sa fi facut/ajutat ceva/pe cineva de pe acest forum , in schimb la mistouri nu il intrece nimeni - Unde nu e , nici D-zeu nu cere
    Eu iti recomand sa imti mai improstatezi informatiile legat de cine foloseste cam-ul ci+ al portocalei si/sau alte cam-uri ci+ de la altii operatori si apoi sa scrii in cunostinta de cauza

  15. #150
    Member Addicted Member
    Join Date
    11 Feb 2007
    Location
    Șoseaua Kiseleff nr. 10
    Posts
    2,498
    Mentioned
    5 Post(s)
    Rep Power
    81

    Default

    Meam loat doo camuri la ferari!

Page 10 of 20 FirstFirst ... 67891011121314 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •