Thanks Thanks:  56
Likes Likes:  132
Dislikes Dislikes:  8
Page 6 of 20 FirstFirst ... 234567891016 ... LastLast
Results 76 to 90 of 300

Thread: Dream Box 920 UHD

  1. #76
    Standard RSP member gelu_dh's Avatar
    Join Date
    16 Sep 2007
    Posts
    359
    Mentioned
    9 Post(s)
    Rep Power
    63

    Default

    Probabil maine imi soseste ,azi la pus la fancourier si voiam sa vad ce imagini sa pun pe el.

  2. #77
    Expert Gigablue & Mut@tant 4k laleauaneagra's Avatar
    Join Date
    01 Feb 2007
    Posts
    5,000
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    104

    Default

    Quote Originally Posted by mario08 View Post
    insa cine foloseste/e ab ca mine e SINGURUL model de receptor ce poate functiona cu 2 x CI+ de pe piata autohtona
    no acum daca zic iar ceva
    HD51: 4K - KODI - HBBTV - IPTV STALKER
    TOP5: Zgemma H9,
    Mut@nt/AX HD51 4K, Axas E4HD, Bre2ze4K, VU+ Ultimo 4K

  3. #78
    RSP Enigma Team & GM michael86's Avatar
    Join Date
    31 May 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    465
    Mentioned
    3 Post(s)
    Rep Power
    62

    Default

    cineva imi trimise dovada ca si dm900 functioneaza CI+ , acum nu stiu ce sa zic .









    Last edited by konstantine; 06-01-19 at 00:15.

  4. #79
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,760
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    Lalaeaua , fa-ti mutantul sa functioneze cu 2 x Ci+ ( Sky Italia si HD+ , sau alte combinatii de la tine ) si te las sa scrii ce vrei tu , pana atunci insa........

    ---------- Post added at 22:19 ---------- Previous post was at 22:11 ----------

    Michael86 , daca vreau sa iti accesez atasamententele , imi scrie - Invalid Attachment specified. If you followed a valid link, please notify the administrator
    S-ar putea nu te contrazi , fiindca nu il detin
    Idea este sa functioneze cu 2 x CI+ , fiindca cu doar 1 x CI+ sunt destule receptoare combo , vezi ce i-am ''recomandat'' Lalelei

  5. #80
    Expert Gigablue & Mut@tant 4k laleauaneagra's Avatar
    Join Date
    01 Feb 2007
    Posts
    5,000
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    104

    Default

    receptoru nu detine...2 CI....dar asta nu inseamna ca nu merge....asta era ideea
    HD51: 4K - KODI - HBBTV - IPTV STALKER
    TOP5: Zgemma H9,
    Mut@nt/AX HD51 4K, Axas E4HD, Bre2ze4K, VU+ Ultimo 4K

  6. #81
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,760
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    Te inseli amarnic , fiindca asa cum am scris receptoare cu 1 x CI+ sunt foarte multe firme/modele , dar cu 2 x CI+ le cam numeri pe degetele de la o mana
    Sincer puteam sa imi cumpar si eu Mutant... stii ca doar am discutat cu tine la vremea respectiva , insa chestia cu 2 x CI+ pt mine a fost ceva hotarator , fiindca gandesc in viitor si nu in prezent/trecut
    Prefer sa am de unde alege , decat sa alerg dupa - daca intelegi idea

  7. #82
    Standard RSP member gelu_dh's Avatar
    Join Date
    16 Sep 2007
    Posts
    359
    Mentioned
    9 Post(s)
    Rep Power
    63

    Default

    Quote Originally Posted by laleauaneagra View Post
    tu iti cumperi rec 4k la o gramada de bani si intrebi daca are nevoie de coolerea€¦.????

    fain...

    vb cu ce i de la DM de ce trebuie sa i pui tu...
    E normala aceasta temperatura ??? De aia am zis de cooler. Ma chinui sa-mi recunoasca camul de la digi cablu ...trebuie ceva adons ??

  8. #83
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,760
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    Ai pm

    In alta oridne de idei , vad ca au disparut niste poze de pe aici - https://www.sateliti.info/showthread...-920-UHD/page5 - Si cum o poza = 1000 de cuvinte , aveti mai jos ''rezultatul'' testelor facute in timpul liber - Bine inteles , BYE BYE poze - Oare de ce ?

    Ma intreb cum pot sa ajut userii acestui forum , daca pozele/indrumarile mele dispar........
    konstantine edit: tot acolo sunt.
    Last edited by konstantine; 05-01-19 at 22:53.

  9. #84
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,760
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    Multumesc de promptitudine/rezolvarea situatiei de aici - https://www.sateliti.info/showthread...-920-UHD/page6

  10. #85
    Expert Gigablue & Mut@tant 4k laleauaneagra's Avatar
    Join Date
    01 Feb 2007
    Posts
    5,000
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    104

    Default

    Quote Originally Posted by mario08 View Post
    Te inseli amarnic , fiindca asa cum am scris receptoare cu 1 x CI+ sunt foarte multe firme/modele , dar cu 2 x CI+ le cam numeri pe degetele de la o mana
    Sincer puteam sa imi cumpar si eu Mutant... stii ca doar am discutat cu tine la vremea respectiva , insa chestia cu 2 x CI+ pt mine a fost ceva hotarator , fiindca gandesc in viitor si nu in prezent/trecut
    Prefer sa am de unde alege , decat sa alerg dupa - daca intelegi idea
    repeta€¦

    este o diferenta intrea€¦A NU MERGE.....sia€¦..A NU DETINE FIZIC ACEASTA CONFIGURATIE...

    daca esti o pers plina de abonamente CI +...atunci da trebuie gandit in viitora€¦.sa mi spui si mie cand vei folosi cele doua cititoare...daca vrei

    ---------- Post added at 14:11 ---------- Previous post was at 14:00 ----------

    temp este foarte mare....cate grade ai in casa? unde e locatia receptorului?sa nu se afle langa o sursa de caldura...etc

    depinde ce confort aveti in case...vara daca ai clima...ai rezolvat

    mutant meu saracu si neputinciosu...de multe ori am impresia ca e mort la cat de rece e...

    ptr mine DM este si va fi =0 ca si VU ...dar asta e prob mea

    pune i cooler....ce mai conteaza 10 euro pe langa sutele ce sau dusa€¦

    in fine...da o dracu de temp...nu crapa el de la astaa€¦.acum..
    HD51: 4K - KODI - HBBTV - IPTV STALKER
    TOP5: Zgemma H9,
    Mut@nt/AX HD51 4K, Axas E4HD, Bre2ze4K, VU+ Ultimo 4K

  11. #86
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,760
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    De ce iti place tie sa rastalmacesti ce scriu altii....... , am scris destul de clar care a fost motivul/criteriu care ma facut sa schimb mutantul cu dreamul
    Fiecare isi alege/cumpara receptorul combo in functie de doleante/necesitati
    ...sa mi spui si mie cand vei folosi cele doua cititoare - Se pare ca nu ti-ai reinoit informatiile si TE ANUNT acum ca LE FOLOSESC IN PREZENT PE AMANDOUA
    - 1 x CI+ viaccess-ul portocalei
    - 1 x CI+ irdeto de la rcs
    De ce ti-am scris tie legat de SKY Italia si HD+.... , a ca tu nu vrei sa fi abonat la 2 dth-uri care folosesc cam-uri CI+ asta e altceva/ e alegerea ta si nu e obligatoriu ca toti sa faca la fel

  12. #87
    Standard RSP member gelu_dh's Avatar
    Join Date
    16 Sep 2007
    Posts
    359
    Mentioned
    9 Post(s)
    Rep Power
    63

    Default

    Am comandat azi un SSD DE 360GB....o fi bun??...vreau sa fac bakup complet la imagini sa nu ma mai chinui cu instalare de pluginsuri???

    https://www.emag.ro/solid-state-driv...orite_products

  13. #88
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,760
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    Sa il stapanesti sanatos , insa brandul e unul neconoscut in domeniu.......asa ca nu stiu in ce masura vitezele de scriere/citire pot fi reale sau de marketing
    Eventual instaleaza-l/formateaza-l intai pe pc si fa un test de citire/scriere sa vezi daca sunt intr-adevar vitezele cu care se lauda pe emag si apoi poti sa il folosesti pe dm

  14. #89
    Banned
    Join Date
    29 Sep 2017
    Location
    Bucharest
    Posts
    375
    Mentioned
    11 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Quote Originally Posted by gelu_dh View Post
    Am comandat azi un SSD DE 360GB....o fi bun??...vreau sa fac bakup complet la imagini sa nu ma mai chinui cu instalare de pluginsuri???

    https://www.emag.ro/solid-state-driv...orite_products
    Asta era arhisuficient,nici nu iti trebuie mai mult pentru back-up si plugin,iti mai ramane spatiu sa si inregistrezi emisiuni sau filme daca doresti:

    https://www.emag.ro/solid-state-driv.../pd/DSPNFVBBM/
    A

  15. #90
    Expert Gigablue & Mut@tant 4k laleauaneagra's Avatar
    Join Date
    01 Feb 2007
    Posts
    5,000
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    104

    Default

    daca vrei back up si pluginuri cred ca era destul un stick de 20 giga.....sa inregistrezi 4K...aaaaaa....plus 3 filme 4k de 50 giga unu...si e plin hdd...ca pana la urma ptr asta iei un hdd...in rest se folosesc stick uri...

    iar sfatul meu e sa nu folosesti hdd ca mount hdd si sa nu folosesti picoane si epg acolo..ptr ca te vei trezi mereu ca se va bloca zappu....si nu vei intelege de ce...ptr ca iti vor activa mereu hdd...

    de asta se folosesc stick uri ptr picoane ...epg si alte chesti ce intra mereu in leg cu enigma..
    HD51: 4K - KODI - HBBTV - IPTV STALKER
    TOP5: Zgemma H9,
    Mut@nt/AX HD51 4K, Axas E4HD, Bre2ze4K, VU+ Ultimo 4K

Page 6 of 20 FirstFirst ... 234567891016 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •