Thanks Thanks:  24
Likes Likes:  64
Dislikes Dislikes:  0
Page 6 of 8 FirstFirst ... 2345678 LastLast
Results 76 to 90 of 111

Thread: Recomandare receptor 4K Combo.

  1. #76
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,759
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    Synnan , discutand despre android pe astfel de receptoare te anunt ca in genere nu stau prea bine pe partea de multimedia , de ce ?
    Prin simplu motiv asa cum ti-am scris anterior , vorbim despre o implementare chinezeasca si cum ei NU se agita prea mult cu , cumpararea diferitelor licente multimedia de aici tragi singur concluzia
    Vrei sa fi un cobai pe banii tai , iti doresc succes
    Banii sunt ai tai , parerile sunt ale noastre
    Detin mp-uri cu android ( nvidia shield tv si egreat a10 ) si stiu din propie experienta ca sunt diferente intre aceste doua modele la felul cum a fost implementat androidul
    Chiar daca shield-ul are a8 si egreat-ul a5.1 si tine cont sunt branduri de renume totusi ( cel putin egreat-ul la chinezi e brand de top ) , NU copii dupa.......Mecool sau mai stiu ce alt chinezism
    De acea ti-am si scris ca daca vrei ceva cu android , iti recomand modele cu S0C-ul HiMedia , acest SoC e mult mai versatil si are un suport software mult mai bun atat pe android cat si pe E2 , fata de SoC-urile AmLogic
    Pt imaginiile E2 are cel putin un an avans ca si experienta fata de noile imaginii E2 pe AmLogic si au si mai multe team-uri E2 fata de cele pt AmLogic
    De exemplu pt DM 920 UHD sunt nu mai putin de 13/14 team-uri care scot imagini E2 , deci sa tot ai de unde alege
    - Oare peste cati ani va ajune si SoC-urile AmLogic sa aibe o astfel de varietate de team-uri pt imaginiile E2 ?
    Stiu ca unii imi vor sari la...... , dar e un forum de discutii libere si nu de........

  2. #77
    Golden Member dingo31's Avatar
    Join Date
    13 Mar 2011
    Location
    Constanta
    Posts
    1,339
    Mentioned
    45 Post(s)
    Rep Power
    69

    Default

    Quote Originally Posted by MihaiP View Post
    Amiko A6 Combo , este bazat pe acealsi chipset dar dotat cu un
    tuner dvb-s2x ... nu cred ca va apare mai devreme de 1 Martie !
    si asta nu din motive tehnice ... piata este saturata !


    speram ca A6 sa apara anul acesta, .... pană la primăvara.... mult mai este!

    deci căutam altceva

  3. #78
    Banned Beginner
    Join Date
    10 Dec 2018
    Location
    Romania
    Posts
    26
    Mentioned
    1 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    mario,multumesc de sfaturi,dingo31,hai sa studiem piata,deocamdata avem ceva concret,se numeste amiko a4 si a5 din cautarile mele insa sa mai studiem fiabilitatea receptoarelor actuale si ce mai apar,sigur va mai aparea ceva nou pana in anul nou.

  4. #79
    Golden Member dingo31's Avatar
    Join Date
    13 Mar 2011
    Location
    Constanta
    Posts
    1,339
    Mentioned
    45 Post(s)
    Rep Power
    69

    Default

    Nu cred ca mai apare ceva de Anul Nou, eu asteptam A6 dar daca nu mai sunt sanse.. asta este. Nici A5, la circa 600 ron nu pare de lepadat dar nu stie MIS, chiar daca oferta de pe 5W nu este foarte interesanta. Poate e un moft, deocamdata. Eu incerc acum cu DM 920, desi diferenta de pret e cam mare. Am comandat de la satmultimedia varianta cu tuner triple SiLabs 2169D.

  5. #80
    Banned Beginner
    Join Date
    10 Dec 2018
    Location
    Romania
    Posts
    26
    Mentioned
    1 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Da,la dreambox one am vazut din specificatii ca stie si multistream ceea ce e un avantaj si un plus pentru viitor.
    Nu ne grabim si mai studiem.Si asa nu prea am inca timp,lucrez mai mult in comunitate.

  6. #81
    Standard RSP member dic_star79's Avatar
    Join Date
    15 Feb 2007
    Location
    44.42/26.12
    Posts
    4,462
    Mentioned
    3 Post(s)
    Rep Power
    96

    Default

    De ce nu iți cumperi un receptor Mutant HD 51 4K ? Știe multistream, este combo, are tuner satelit Dvb-S2x.

  7. #82
    Standard RSP member
    Join Date
    20 Mar 2009
    Location
    Iasi
    Posts
    262
    Mentioned
    1 Post(s)
    Rep Power
    56

    Default

    Si SF8008, si e si mai ieftin.
    HH/1m

  8. #83
    Member Visitor
    Join Date
    10 Feb 2019
    Location
    Bucharest
    Posts
    9
    Mentioned
    1 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Am şi eu nevoie de un sfat pentru achizitia unui receptor de cablu 4k in care sa pot folosi cam ul de la digi. As vrea sa pot urmări formula 1 pe un videoproiector 4k şi se pare ca e singura obţiune în acest moment pentru digi 4k. Nu vreau sa fie ceva de top cu dotări şi preţ pe măsură pentru ca o sa fie folosit doar pt atât.
    Am sunat la doua magazine online pentru întrebări, dar se pare ca oamenii de acolo nu ştiu ce vând, şi am cerut sa vorbesc cu cineva care se pricepe şi cunoaşte aparatura pe care o au.

  9. #84
    Golden Member dingo31's Avatar
    Join Date
    13 Mar 2011
    Location
    Constanta
    Posts
    1,339
    Mentioned
    45 Post(s)
    Rep Power
    69

    Default

    Dar de ce nu conectezi videoproiectorul direct pe televizor la hdmi out, daca ai deja cam+smartcard iar televizorul este 4K? De regula receiverele ieftine nu au conectica necesara pentru un videoproiector suplimentar

  10. #85
    Standard RSP member marcghi's Avatar
    Join Date
    17 Jan 2008
    Posts
    429
    Mentioned
    10 Post(s)
    Rep Power
    63

    Default

    direct pe televizor la hdmi out? exista asa ceva ?

  11. #86
    Member Visitor
    Join Date
    10 Feb 2019
    Location
    Bucharest
    Posts
    9
    Mentioned
    1 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Quote Originally Posted by dingo31 View Post
    Dar de ce nu conectezi videoproiectorul direct pe televizor la hdmi out, daca ai deja cam+smartcard iar televizorul este 4K? De regula receiverele ieftine nu au conectica necesara pentru un videoproiector suplimentar
    Din cauza cablurilor. Mi ar trebui un cablu hdmi optic 4k de 15m şi costa cât un dreambox 920. Mie îmi trebuie un receptor doar pentru videoproiector

  12. #87
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,759
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    De curiozitate ce firma/model este proiectorul 4K ?
    Ca si receptor ''ieftin'' ar fi cele din seria Mutantului , care insa din pacate nu sunt de vanzare la magazinele din RO
    In plus ar trebui sa intrebi pe threadul dedicat Mutantului daca functioneaza cu CI+ de la rcs dvb-c
    Receptoare ieftine sunt de regula cele cu android , dar sa cauti modele cu 2Gb de ram , fiindca din cauza s.o si a diferitelor aplicatii pe care o sa le instalezi 1Gb de ram cam.........

  13. #88
    Expert Gigablue & Mut@tant 4k laleauaneagra's Avatar
    Join Date
    01 Feb 2007
    Posts
    5,000
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    104

    Default

    cam ce?... @mario.....degeaba tu ai o obsesie cu chestia asta

    si de ce sa nu functioneze cardu de la rcs...e fermecat
    HD51: 4K - KODI - HBBTV - IPTV STALKER
    TOP5: Zgemma H9,
    Mut@nt/AX HD51 4K, Axas E4HD, Bre2ze4K, VU+ Ultimo 4K

  14. #89
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,759
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    Laleao .....laleao , pana nu pui tu putin jar pe foc nu te lasi
    Eu nu detin Mutant si de acea I-am recomandat sa intrebe intai
    Nu cred ca o intrebare e capat de lume pt altii in afara de tine , tu......est tu

  15. #90
    Member Visitor
    Join Date
    10 Feb 2019
    Location
    Bucharest
    Posts
    9
    Mentioned
    1 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    @mario08
    Benq w1700, am prins unul resigilat la 4000 lei şi l am şi luat. Se vede super bine, nu ma aşteptam la calitatea asta
    având în vedere ca e un entry level. Culorile sunt incredibile.

Page 6 of 8 FirstFirst ... 2345678 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •