Thanks Thanks:  35
Likes Likes:  57
Dislikes Dislikes:  0
Page 3 of 8 FirstFirst 1234567 ... LastLast
Results 31 to 45 of 118

Thread: Teste Amiko A4 UHD

  1. #31
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,512
    Mentioned
    93 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Bausi ceva?

    ---------- Post added at 23:23 ---------- Previous post was at 21:50 ----------

    Am facut update cu ultimul firmware 1.0.20 si nu imi mai merge vechea telecomnda pe care scrie Spark2.
    Partea buna, nu mai interfereaza cu LG-urile.

    ---------- Post added 10-04-17 at 00:52 ---------- Previous post was 09-04-17 at 23:23 ----------

    Am reusit sa fac telecomanda veche sa mearga, singura pe care o posed!

    ---------- Post added at 02:03 ---------- Previous post was at 00:52 ----------

    Merge foarte bine versiunea publica 1.0.20!
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

  2. #32
    Standard RSP member
    Join Date
    30 Mar 2010
    Posts
    114
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    52

    Default

    Nu va mai tot contraziceti ca 2 pensionari, 10 posturi numai de "ba i bun ba nu i bun ba are 2 gb ba i limitat hw din fabrica", se stiu caracteristicile hw, cine vrea il cumpara cine nu NU!
    Posteaza te rog procedura de rootare mai bine, e mult mai interesanta.

  3. #33
    VIP
    Join Date
    23 Sep 2008
    Posts
    109
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    57

    Default

    hai sa fim seriosi,sti bine,@ zildan,ca apartul are buguri cu galeata,eu l-am vandut.
    nu am chef sa le insir acum,dar pana nu vine cu un soft serios,e de kk.
    o zi faina!

  4. #34
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,512
    Mentioned
    93 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Ai vorbit cumva cu marsel90 la telefon azi sau ieri?

    Buguri eu am semnalat cele mai multe !
    Poate incearca sa ofere prea multe facilitati!

    Softul 1.0.20 a rezolvat multe, si e clar ca se lucreaza.
    Ce alternativa de aparat ai?
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

  5. #35
    VIP
    Join Date
    23 Sep 2008
    Posts
    109
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    57

    Default

    gigablue quad plus,de care sunt super multumit,iar player minimx iiii quad,2gbram,gigabit,cu libreelec,care si de asta sunt super multumit.

  6. #36
    Standard RSP member
    Join Date
    10 Nov 2009
    Posts
    202
    Mentioned
    2 Post(s)
    Rep Power
    54

    Default

    Gogi,acum m-am uitat cat costa un gigablue quad plus peste 1200 lei,si inainte era 1400 lei,deci era aproape de trei ori mai scump ca A4,daca aveam banii astia si eu un vu 4k cumparam,deja cand am cumparat A4 stiam la ce sa ma astept,si nu va prefaceti ca nu stiati la ce sa astepti la aceasta suma .Si bugurile sesizate sunt reparate,oricum e un aparat de inceput de drum.

  7. #37
    VIP
    Join Date
    23 Sep 2008
    Posts
    109
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    57

    Default

    am si un amiko a3 combo,care este ok,cu ultimul soft,dar a4 lasa de dorit,poate se va remedia cu urmatorul soft stabil,dar pana atunci.....nu mai am nervi si timp de teste.
    de acea l-am vandut!

  8. #38
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,759
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    Laci ai dreptate in privinta pretului pt Gigablue , acest brand fiind intr-o categorie mult mai superioara si nu se poate compara cu acest A4
    Gigablue e cu E2 , A4 e cu android , deci am compara Duster-ul cu Mercedes-ul , fiindca amandoua sunt autoturisme
    Insa comparand cu receptoarele de la ''concurenta'' ( familia K1 , K2 , K3 ) sunt ferm convins ca Zidan a stprs si stoarce ''ultima picatura'' din ce se poate software , iar parerile personale le-a scris in acest thread ( vis-a-vis de consumul de resurse , stergerea de anumite aplicatii/iconuri.... )
    - Oare la K1 al lui tot asa faci Zidan , ca sa il poti folosi in mod normal ?
    - Cat te-a costat K1 si cat costa A4 ?
    Hai sa fim realisti , am mai scris si poate te superi din nou Zidan ( dar nu ai de ce , un motiv intemeiat ) atata timp cat si tu si/sau altii useri/fosti detinatori ai acestui receptor l-au vandut/se plang de el , e clar ca......
    - Oare de ce ( nu cred ca de bun ce era ) ?
    Mai pe romaneste si ca o idee la ce sa scris pana acum :
    1 - Vrei un receptor ''capabil'' 4K true , umbla la buzunar adanc
    2 - Ai bani si nervi si nu ai ce face , cumpara acest receptor

  9. #39
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,512
    Mentioned
    93 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Se exagereaza fratilor cu multe aici. Eu m-am plans de frana pe care o pun iconitele si de acolo s-a ajuns la elefant.
    Momentan cu versiunea 20 de soft si fara iconite nu ma mai plang !
    Au fost softuri neoficiale care au avut mai multe probleme, dar erau descarcate din sectiunea versiune de test !
    Se stia ca sunt instabile.
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

  10. #40
    Standard RSP member
    Join Date
    27 Sep 2007
    Posts
    154
    Mentioned
    1 Post(s)
    Rep Power
    62

    Default

    Eu folosesc a4 conectat la o antena cu hh+ cablu tv. Am scanat tot ce este important de vazut de la 46e la 30w. Ce este de vazut se vede, inclusiv canale 4k. Asta e caracteristica principala a aparatului: receptia progr tv satelit/cablu/terestru. In plus, Kodi ofera un bogat continut media, disponibil prin intermediul a4. De spus si despre suportul software, ai cu cine discuta. Din punctul meu de vedere, a4 este ok raportat la ce ofera si pret. Sa fii gica contra e simplu, mai ales daca nu ai receptorul.

  11. #41
    Standard RSP member marsel90's Avatar
    Join Date
    11 Sep 2007
    Location
    --------
    Posts
    485
    Mentioned
    10 Post(s)
    Rep Power
    69

    Default

    Asta e culmea, daca a vorbit @gogi cu mine la telefon !

    Ce vrei, daca cineva critica A4, inseamna ca a vorbit cu mine inainte si eu i-am zis sa scrie pe forum ?!

    Eu am vandut receptorul, va rog sa nu mai faceti trimitere la mine cu absolut nimic legat de acest subiect, ce am avut de spus, deja am spus.

  12. #42
    VIP
    Join Date
    23 Sep 2008
    Posts
    109
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    57

    Default

    vandut si eu,astept 8k.fara caterinca,asteptam urmatoarea revizie, amiko a4 sau a5 cu 2gb ram si gigabit port!
    @mario08,eu nu am tv 4k,si nici nu am de gand sa imi iau.

  13. #43
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,759
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    Pacat de brand , ca totusi ''concurenta'' are o oferta mai buna/fiabila
    Totusi vad si pe shield cu android tv , parca ''scioapata'' acest android in general
    El fiind totusi dedicat smartphone-urilor si nu unor device-uri multimedia , unde trebuie sa faca ''fata'' cu brio win-ului sau altor s.o dedicate
    Cat despre tv-ul 4K , pacat fiindca''pierzi'' tot farmecul , asa si cu A3 am impresia ca poti reda/vizualiza doar 4K/30 , fiindca nu are iesire hdmi2.0
    Daca mergi pe idea ''ieftiniri'' , atunci sigur nu iti vei mai cumpara nici un tv
    Deja 8K-ul ''bate la usa'''si fara caterinca , am vazut niste videoclipuri pe YT 4K cu ''sculele'' profesionale de la NHK
    Camere 4K/8K profesionale , stii ca au transmis anul trecut si partial 8K de la olimpiada parca , tv-uri 8K deja se comercializeaza , asa ca.....
    Ca multi dintre noi nu isi permit nici macar niste tv-uri 4K true , asta e ceva ''local'' , dar restul lumii....

  14. #44
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,512
    Mentioned
    93 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default Teste Amiko A4 UHD

    Mut posturile in topicul de barfe?
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

  15. #45
    Standard RSP member
    Join Date
    27 Oct 2014
    Posts
    105
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    35

    Default

    da cate receptoare nu au buguri la inceput?nu va aduceti aminte cate buguri a avut k1 la inceput?mario08 eu unul da ...sunt nebun si as fi dat si 1000 de ron pe el!

Page 3 of 8 FirstFirst 1234567 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •