Thanks Thanks:  1
Likes Likes:  1
Dislikes Dislikes:  0
Page 3 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast
Results 31 to 45 of 103

Thread: CCcam - Un punct de vedere !

  1. #31
    Standard RSP member
    Join Date
    09 Jun 2008
    Posts
    31
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: CCcam - Un punct de vedere !

    pai si cum functioneste? ia din DM peers-ii mei si le monitorizeaza statusul? sau nu cumva programul asta e numai pt SS?

    Sar'na

  2. #32
    Standard RSP member
    Join Date
    09 Jun 2008
    Posts
    31
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: CCcam - Un punct de vedere !

    Am incercat progrmelul si la prima vedere pare de doi lei...nu gasesc unde sa-i setez ip-ul dream-ului, mi se deschide doar o fereastra de IE cu niste optiuni de cccam si atat...si normal ca imi da oroare cat timp eu am la dream ip 10.0.1.3 iar el cauta pe pustii:

    Update failed : Unable to connect to 192.168.1.10:16001

  3. #33
    Standard RSP member JBTC's Avatar
    Join Date
    10 May 2007
    Location
    Ploiesti
    Posts
    448
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: CCcam - Un punct de vedere !

    pai editeaza config.php cu ip de la dream
    Last edited by delta2k2; 04-04-13 at 16:06. Reason: R12
    MacMini Plex/Boxee, Dolce DTH, Dolce Interactiv, Focus DTH, Digi DTH

  4. #34
    Old Member mondo's Avatar
    Join Date
    31 Jan 2007
    Location
    Romania
    Posts
    2,428
    Mentioned
    38 Post(s)
    Rep Power
    87

    Default Re: CCcam - Un punct de vedere !

    Quote Originally Posted by iuzar View Post
    Am incercat progrmelul si la prima vedere pare de doi lei...nu gasesc unde sa-i setez ip-ul dream-ului, mi se deschide doar o fereastra de IE cu niste optiuni de cccam si atat...si normal ca imi da oroare cat timp eu am la dream ip 10.0.1.3 iar el cauta pe pustii:

    Update failed : Unable to connect to 192.168.1.10:16001

    Daca foloseai functia "Search" a forumului gaseai asta:
    http://www.sateliti.org/showthread.php?t=4093

  5. #35
    Standard RSP member
    Join Date
    09 Jun 2008
    Posts
    31
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: CCcam - Un punct de vedere !

    Paiiii....euuuu...m-ai prins,,,

  6. #36
    Member Visitor
    Join Date
    18 Aug 2008
    Posts
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: CCcam - Un punct de vedere !

    salut,
    folosesc si cccam de peste 1 an, dar anul acesta am trecut pe nemesis 4.0 si am vrut mai nou, in ultimul timp, sa am in pluggins cccam info cum am si gbox share control.
    AM INSTALAL IN /TUXBOX/PLUGGINS CCCAMINFO.CFG SI CCCAMINFO.SO, la cel cu so am dat atributul 755, degeaba nu imi apare in pluggins.
    Ce este ciudat, doar de doua ori, in 6 luni, cind am trecut de pe cccam pe gbox, prin start/restart cam, in pluggins mi-a aparut si cccam info .Precizez ca eram deja pe gbox.Iesin cu exit si apoi intrind iar in pluggins , mi-au aparut iar setarile vechi, fara cccam info.
    Daca are cineva o idee sau poate sa imi spuna ce am gresit.

    Multumesc anticipat.

  7. #37
    Standard RSP member
    Join Date
    02 May 2007
    Location
    +44° 20' 60.00", +26° 0' 90.00"
    Posts
    104
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: GBOX pt DREAMBOX 500 S

    salut ,-intrucat sunt incepator intr-ale dream-ului cer ajutorul intr-o mica problema : am dm500s internet ip fix ilink si router dlink di-524 ok am configurat router-ul si un amic mi-a instalat gbox+cccam 2.09 si am reusit sa fac rost de o linie C si una G- a mers doar ccam-ul cu linia c -- apoi am instalat cccam 2.09 .merge ok cu linia c dar problema apare la conexiunea cccam-ului cu linia G - vede serverul dar niciun card ... am reusit sa-l fac sa mearga odata cu ambele linii dar s-a oprit netul si dupa aceea nu a mai mers....
    am vazut ca portul deschis in router nu mai exista -l-am refacut dar nu am mai reusit sa fac cccamul sa vada si linia de gbox...
    are cineva vreo solutie ? sa fie problema din router sau exista vreo alta setare pe undeva?
    amicul care mi-a dat linia c spuna ca nu fac port forward ca nu ma vede in server dar la mine totul e ok merge ,linia de la el...

    porturile in router le-am deschis asa cum se zice aici
    http://portforward.com/english/route.../Dlink/DI-524/
    in locul stelutelor din forwa***ng trebuie pus literele lipsa( r.d.i) ca linkul sa fie ok-
    Last edited by ionutc; 13-09-08 at 23:22.

  8. #38
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,759
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default Re: CCcam - Un punct de vedere !

    Salut va rog fumos un pic de ajutor in configurarea cccam-ului.
    Am incercat ceva cu savin si nu merge , pt. discutii detaliate yd mess lupull2005 si va multumesc anticipat.

  9. #39
    Old Member mondo's Avatar
    Join Date
    31 Jan 2007
    Location
    Romania
    Posts
    2,428
    Mentioned
    38 Post(s)
    Rep Power
    87

    Default Re: CCcam - Un punct de vedere !

    Quote Originally Posted by mario08 View Post
    Am incercat ceva cu savin si nu merge
    Ce anume nu merge?Da si tu mai multe detalii.Ce receptor ai,ce imagine folosesti,ce conexiune la internet,ai router,ai facut totul cum scrie in tutorial..???
    Last edited by mondo; 05-10-08 at 10:56.

  10. #40
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,759
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default Re: CCcam - Un punct de vedere !

    deci este vorba de un optibox cu nemesis 4.20 conectat la un router asus wl-500gp cu net de la rcs prin modem de cablu , functioneaza conexiunea dm + pc si dm + net de unde am descarcat/instalat cccam 2.0.9 .
    am incercat un schimb de linii cu savin , la primele probe reusisem sa il vad in ie. cu adresa http://192.168...... , dar el nu ma vedea , apoi a scris el niste variante de linii si pana la urma rezultatul a fost 0 si am renuntat la momentul respectiv fiind destul de tarziu (pe la miezul noptii) .
    cine doreste sa-mi de-a o mana de ajutor il rog frumos sa intre pe mess pt. mai multe detalii : lupull2005 am 2 variante de linii si cred ca ar trebui sa modific portul la router dar in necunostinta de cauza (nu stiu unde trebuie modificat , routerul avand o interfata web cu f. multe optiuni si nu ma prea pricep la config. de retelistica) astept pe cineva sa discutam pe larg.

  11. #41
    Standard RSP member JBTC's Avatar
    Join Date
    10 May 2007
    Location
    Ploiesti
    Posts
    448
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: CCcam - Un punct de vedere !

    cred ca-i pb de forward a porturilor...
    Last edited by delta2k2; 04-04-13 at 16:07. Reason: R12
    MacMini Plex/Boxee, Dolce DTH, Dolce Interactiv, Focus DTH, Digi DTH

  12. #42
    Standard RSP member stargate's Avatar
    Join Date
    23 Apr 2007
    Location
    P3X-888
    Posts
    3,754
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    94

    Default Re: CCcam - Un punct de vedere !

    Quote Originally Posted by mario08 View Post
    deci este vorba de un optibox cu nemesis 4.20 conectat la un router asus wl-500gp cu net de la rcs prin modem de cablu , functioneaza conexiunea dm + pc si dm + net de unde am descarcat/instalat cccam 2.0.9 .
    intri in interfata routeruleui te duci la NAT / Port Mapping / la Server IP bagi IP optiboxului la mapping ports bagi portul pe care l-ai configurat in cccam.cfg ( default este 12000 ) la Type sa fie TCP la Comment scrii optibox iar Enabled sa fie bifat in dreptul liniei apoi OK si dai un reboot la router .

    PS : daca vrei sa-ti faci amici pe mess statul in mod offline nu este o optiune
    Nota: Vizionarea programelor Pay TV fara un abonament valabil este ilegala
    Discutiile purtate si fisierele disponibile aici sunt ?n scop experimental si educational !

  13. #43
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,759
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default Re: CCcam - Un punct de vedere !

    stargate intra pe mess te rog frumos fiindca am incercat ceva si nu m-ia mers
    sant on-line si oricum nu aveam sau am avut intentii despre care tu ai scris aici , exact ca si tine e vorba de principii/mofturi.
    ps: nu cred ca am facut la cineva rau de pe aici , ba dimpotriva am incercat sa-i ajut dupa cum am stiut.

  14. #44
    Old Member mondo's Avatar
    Join Date
    31 Jan 2007
    Location
    Romania
    Posts
    2,428
    Mentioned
    38 Post(s)
    Rep Power
    87

    Default Re: CCcam - Un punct de vedere !

    Deschizi interfata web a routerului 192.168.1.1.Intri la NAT Setings/Virtual Server si acolo setezi IP-ul Dreamului si Portul CCcam de obicei 12000.Dai Save si Exit.Cam asta ar fi.
    Bafta!

  15. #45
    Standard RSP member stargate's Avatar
    Join Date
    23 Apr 2007
    Location
    P3X-888
    Posts
    3,754
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    94

    Default Re: CCcam - Un punct de vedere !

    la mine pe router cel mai bine a mers pe port mapping nu pe virtual server am transfer si de 8-9 mb/s fara sa stranute routerul cumva si este un amarat de asus rx-3041 si tine doua calculatoare si un optibox .
    Last edited by delta2k2; 04-04-13 at 16:07. Reason: R12
    Nota: Vizionarea programelor Pay TV fara un abonament valabil este ilegala
    Discutiile purtate si fisierele disponibile aici sunt ?n scop experimental si educational !

Page 3 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •