Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  1
Dislikes Dislikes:  0
Results 1 to 3 of 3

Thread: Eroare ?waiting for time"

  1. #1
    Standard RSP member
    Join Date
    11 Apr 2007
    Posts
    61
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Eroare ”waiting for time"

    Datorit​a unor lucrari de zugravit am fost nevoit sa scot toata aparatura de satelit. La repunerea in functiune (receptor ufs 910 si moteck v-box II), imaginea neutrino (de pe stick) se deschide normal, dar fara sa faca lumina, cu mesajul ”waiting for time”, indiferent de canal sau satelitul ales. Acelasi lucru se intampla si cu imaginea din flash! V-BOX-ul roteste normal antena.
    Va rog, ajutor, cum scap de acest obstacol? Orice idee este binevenita si rasplatita cu multumiri anticipate.
    Last edited by konstantine; 18-08-16 at 02:08.

  2. #2
    dishwasher val's Avatar
    Join Date
    14 Jul 2007
    Location
    DTX
    Posts
    1,857
    Mentioned
    31 Post(s)
    Rep Power
    84

    Default

    Pare mesaj de la pozitioner, antena "pleaca" in pozitia corecta? Verifica nivelul si calitatea semnalului postului tv selectat.
    UFS910, Nokia d-Box1, Nokia d-Box2, Optibox500, Vu+ Zero4K

  3. #3
    Standard RSP member
    Join Date
    11 Apr 2007
    Posts
    61
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Etapa cu ”waiting for time” am depasit-o, apare ora, dar sunt in etapa ”epg not avaible” sau ”waiting for epg”. Antena pleaca in pozitiile corecte, care erau setate in pozitioner. Campul info din imaginea instalata, indica un semnal si calitate in jur de 80%. N-am avut niciodata valori mai bune. Am reinstalat si imaginea, situatia este aceeasi!

    ---------- Post added at 15:04 ---------- Previous post was at 14:11 ----------

    Am clarificat-o, in cele din urma. Setarile pozitionerului au luat-o aiurea, desi aparent functiona normal, dupa setarile vechi. Urmeaza resetarea si memorarea satelitilor.
    Multumesc.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •