Thanks Thanks:  2
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Results 1 to 5 of 5

Thread: VU+Solo SE V2 sau Dreambox DM800SE SUNRAY4 V2

  1. #1
    Standard RSP member
    Join Date
    17 Nov 2009
    Posts
    41
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    53

    Default VU+Solo SE V2 sau Dreambox DM800SE SUNRAY4 V2

    Salut! Sunt inainte de a achizitiona un receiver. Dupa Alien1 si Alien2 caut ceva stabil si bun. Pe care imi recomandati din cele doua:

    VU+ SOLO SE V2 (S2+S2) sau Dreambox DM800SE SUNRAY4 V2 TripluTunerS/C/T 512MbRam/1GbFlash CPU400Mhz+WIFI 300MB/s.

    Sincer eu ma trag spre Sunray privind triplu tunerul, dar totusi am nevoie de parerea expertiilor in tema.
    Privind pretul nu se poate decide fiindca este foarte mica diferenta dintre cele doua receptoare, cu 60 lei este mai scump VU.
    Multumesc anticipat pentru pareri!
    Last edited by konstantine; 31-01-16 at 18:10.

  2. #2
    Standard RSP member
    Join Date
    13 Feb 2007
    Location
    Earth
    Posts
    1,977
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    76

    Default

    VU+SOLO SE Ver.2
    Don't dream your life - live your DREAMbox ! DON'T FORGET TO SAY '' THANKS '' Note: Viewing Pay TV without a valid subscription is illegal All the files available here are kept for experimental and educational purpose only!

  3. #3
    Member Beginner
    Join Date
    04 Feb 2010
    Posts
    15
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    52

    Default

    Depinde daca te intereseaza sau nu dvb-c.Cu Sunray va fi inclus in pret partea de dvb-c,iar la VU va trebui sa achizitionezi separat un tuner pe usb(tot vu),care normal,costa in plus.
    Avantaje VU Solo SE v2 (vorbim de original,la clone vu+ treaba e cu cantec): procesor mai rapid ,posibilitate de tuner dual dvb-s2,garantie oficiala(daca de ex e cumparat de la hm-sat ,e de 3 ani).
    Avantaje Sunray: tuner dvb-c inclus(desi e un pic de munca cu el sa faci sa il vada canalele dvb-c,trebuie editat un xml),vechime destul de mare pe piata,cititoarele de card (sci) mai rapide,telecomanda mai buna.
    Desi nu agreez clonele,am cunostinte care sunt multumite(personal nu as cumpara).
    Tu stii cel mai bine ce astepti de la aparat,ce te intereseaza in mod principal,asa ca va trebui sa alegi dupa prioritati.
    Bafta!
    L.E Am vazut abia acum noul tau topic,deci ai asi cumparat VU intre timp ,sa il folosesti sanatos!

  4. #4
    Standard RSP member
    Join Date
    17 Nov 2009
    Posts
    41
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    53

    Default

    Multumesc pentru sfaturi!

  5. #5
    Member Visitor
    Join Date
    10 Mar 2017
    Posts
    2
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Eu zic ca Vuplus solo se v2 am si eu este un receptor super bun numai sunt nou in domeniu si nu stiu sa configurez oscam sau cccam.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •