Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  1
Dislikes Dislikes:  0
Page 7 of 8 FirstFirst ... 345678 LastLast
Results 91 to 105 of 112

Thread: Detalii tehnice

  1. #91
    Standard RSP member
    Join Date
    25 Mar 2010
    Location
    Spania
    Posts
    29
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Am mai observat ca nu se mai schimba numarul canalului daca ii schimbi pozitia din lista. Adica daca canalul cu numarul 10 il pui pe pozitia 2 din lista tot cu numarul 10 ramane. Destul de enervant. Exista vreo solutie pentru downgrade?
    Last edited by deviliuli; 23-02-12 at 16:22.
    Be creative!

  2. #92
    Standard RSP member cipryDXfeed's Avatar
    Join Date
    17 Nov 2008
    Location
    ALBA
    Posts
    1,808
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    70

    Default

    Nu mai poti face nici o modificare la lista de canale cum este asa ramane, receptorul cu noile upgrade se transforma cum sunt cele ale dolce nu mai poti face nimic nici FTA nu mai poti viziona. Nu stiu ce vreau sa faca cei de la GIGI dar este un lucru urat din partea lor!

  3. #93
    Member Visitor
    Join Date
    27 Feb 2012
    Posts
    5
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Hss5160na

    Salut sunt nou pe aici.Si decodorul meu HSS5160NA dupa ce i-am facut update-ul de software nu mai merge bine, credeam ca e ceva neinregula cu el dar vad ca si altcineva a patit la fel.Intradevar programele free nu mai sunt.Daca are cineva o solutie asteptam cu nerabdare sa o postati aici.Urat din partea celor de la DIGI.

  4. #94
    Standard RSP member dic_star79's Avatar
    Join Date
    15 Feb 2007
    Location
    44.42/26.12
    Posts
    4,462
    Mentioned
    3 Post(s)
    Rep Power
    96

    Default

    In ce sens nu mai merge bine, in afara faptului ca programele sunt aranjate intr.un anumit mod iar canalele FTA nu mai poti sa le receptionezi ?

  5. #95
    Standard RSP member adrycom's Avatar
    Join Date
    01 Dec 2011
    Location
    Bucuresti
    Posts
    394
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    51

    Default

    Se prind 5 canale Fta din grila de programe date de DIGI ,nici pe satelit nu sunt mai multe deoarece la actualizat si pe acesta :Digi TV © LyngSat, last updated 2012-02-25,,, http://www.lyngsat.com/packages/digi.html

  6. #96
    Member Visitor
    Join Date
    27 Feb 2012
    Posts
    5
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Hss5160na

    Se bloca ,nu mai lua nici o comanda,dar l-am resetat si e ok acum.In schimb nu sunt lamurit cu frecventele:de exemplu pe 11977 H SR2800 pe lincul indicat de tine sunt 2 canale iar pe acesta mai multe http://www.lyngsat.com/thor6.html .Am vorbit cu cei de la Mynele tv si mi-au spus ca sa incerc si 11976H si 11973H cu SR2800 zis si facut dar tot cele 2 canale le prind Prisma si Reflektor.Pana sa fac update-ul le prindeam pe toate.Sa zicem ca celelalte nu sunt canale romanesti si de aceea nu le mai prind ca acum scanezi doar canalele in limba preferata(romana).Acum nu mai ai preinstalat cele 2 satelite Thor si Hotbird e decat Intelsat1002 care am inteles ca e pe aceiasi linie cu Thor,nu cred ca e de la antena ca nu a umblat nimeni la ea si daca prinzi 2 cred ca e loc si de al 3-lea canal,nu?Nu stiu ce sa mai zic ca nu ma pricep atat de bine.Oricum multumesc...

  7. #97
    Standard RSP member dic_star79's Avatar
    Join Date
    15 Feb 2007
    Location
    44.42/26.12
    Posts
    4,462
    Mentioned
    3 Post(s)
    Rep Power
    96

    Default

    Cu noul soft nu se mai poate receptiona decat programele Digi ,nu se mai pot receptiona alte programe.

  8. #98
    Member Visitor
    Join Date
    27 Feb 2012
    Posts
    3
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    asa este am vazut la mine

    ---------- Post added at 18:30 ---------- Previous post was at 18:28 ----------

    Quote Originally Posted by cristik09 View Post
    Salut sunt nou pe aici.Si decodorul meu HSS5160NA dupa ce i-am facut update-ul de software nu mai merge bine, credeam ca e ceva neinregula cu el dar vad ca si altcineva a patit la fel.Intradevar programele free nu mai sunt.Daca are cineva o solutie asteptam cu nerabdare sa o postati aici.Urat din partea celor de la DIGI.
    asa am patit si eu stau ma uit pe pereti poate se face un soft sa readuca optiunile inapoi ce le-am avut inainte
    Last edited by delta2k2; 27-02-12 at 18:31. Reason: Regula 12 : Quote inutil

  9. #99
    Standard RSP member delta2k2's Avatar
    Join Date
    11 Apr 2008
    Location
    Fost mebru
    Posts
    2,523
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    78

    Default

    O să te uiţi mult si bine pe pereţi. Asta e noul soft ... cu el rămai

  10. #100
    Member Visitor
    Join Date
    27 Feb 2012
    Posts
    3
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    crezi ca nu mai am nici o sansa????sau cu un alt receptor sau modul???
    Last edited by delta2k2; 27-02-12 at 18:41. Reason: Regula 12 : Quote inutil

  11. #101
    Standard RSP member delta2k2's Avatar
    Join Date
    11 Apr 2008
    Location
    Fost mebru
    Posts
    2,523
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    78

    Default

    Deocamdată nu ai ce face.

  12. #102
    Membru de onoare
    Join Date
    08 Apr 2007
    Posts
    6,796
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    108

    Default

    Pe Dream nu am vazut sa fi aparut probleme.
    :

  13. #103
    maniac lao's Avatar
    Join Date
    02 Sep 2009
    Posts
    3,209
    Mentioned
    29 Post(s)
    Rep Power
    85

    Default

    Asta e solutia: sa tii conserva pe dulap!
    Doi mari vrăjmași are românul: mila pentru străini și ura pentru ai lui - Grigore Vieru

  14. #104
    Member Visitor
    Join Date
    27 Feb 2012
    Posts
    5
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Hss5160na

    Pe viitor ma gandesc bine sa ma fac un update sau nu.A vorbit cineva cu cei de la Digi?Daca aflu ceva intre timp va anunt ca nu-i las asa sunt programe la liber doar ,de ce sa le blochezeca nui costa nimic pe ei,le platesti abonamentul,le-ai cumparat decodorul deci e proprietatea ta nu au dreptul sa-l blocheze pe anumite frecvente.O sa incerc sa-i sun si eu.Numai bine tuturor.

  15. #105
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,559
    Mentioned
    93 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Se ascute concurenta.
    Era un oracol distrus ... cu un sclav cu nume de ..blana. Ei au prezis sfarsitul lumii ... de mult timp da nu au putut inca sa pecizeze ziua si ora.
    Asteptam detalii .
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

Page 7 of 8 FirstFirst ... 345678 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •